Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
13.11. 24ж |
|
|
Сынып: |
10 Б |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәңгілік ел идеясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.6.1-әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып,шығармашылық жұмыстар(өлең,хат,әңгіме,шығарма) ұсына білу; 10.4.2.1. - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып,шығармашылық жұмыстар(өлең,хат,әңгіме,шығарма) ұсына біледі; - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -грамматикалық талдаулар жасайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі Амандасу Үй тапсырмасын сұрау |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. Жазылым алды тапсырма. Мәтінді оқыңыздар, көтерілген мәселені талдаңыз. 1-тапсырма. Мәтінмен танысыңыздар, көркемдегіш құралдарды табыңыздар. исі түрік – түркі жұртының барлығы жүрекке ұялау – ұнау, бекіту киелі кепіл - елдің еншісі- үлесі жер жастандырады – өлтіреді «Ел өседі, жер өспейді» адамға өлім бар, елге өлім жоқ «Менің Жерұйығым» тақырыбында шығармашылық жұмыс жазыңыз. (өлең, әңгіме, шығарма) |
- әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды табады; - өз шығармашылығында ұтымды қолданады; шығармашылық жұмыс -ұсына біледі;
|
ҚБ. Дұрыс! Дескриптор: -көркемдегіш құралдар 2; -қолдану 1; -шығармашылық жұмыс: 2; барлыңы 5 ұпай; |
Оқулық «Мектеп» 53-бет. |
|
Оқулық 54-бет. Есте сақта! айдарын оқыңыз. Сөйлеу темпі. 2-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқыңыздар. Ақырын немесе жылдам темппен оқу арқылы өлеңнің мағынасын өзгертуге бола ма? Арманыңды ақтарам ба жүрегімде
тербесем, *өлең жолдарындағы сөздерге морфологиялық талдау жасаңыз. |
- сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -буын санын анықтайды; -морфологиялықталдау жасайды; |
Дескриптор: -буын саны 1; -мәнерлеп оқу 1; морф. талдау 2; барлығы 4 ұпай; |
54-бет |
|
|
3-тапсырма. Сөйлемге синтаксистік талдау жасаңыз. 1. Жер – «Мәңгілік елдің» киелі отаны. 2. Мөде мен Құнанбайдың арасын екі жарым мың жыл бөліп тұр. 3. Бірақ жерге деген құрмет, елдік саясат өзгермеген. |
-талдаулар жасайды; |
Дескриптор: - өз сөзімен баяндау 1; сөйлем мүшелері 1; сөз тіркестері 1; Барлығы 3 ұпай. |
Қосымша материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. 4-тапсырма. . |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәңгілік ел идеясы
Мәңгілік ел идеясы
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет. Тілдік жүйе және норма |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М. Т. |
|
|
Күні: |
13.11. 24ж |
|
|
Сынып: |
10 Б |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәңгілік ел идеясы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.3.6.1-әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып,шығармашылық жұмыстар(өлең,хат,әңгіме,шығарма) ұсына білу; 10.4.2.1. - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып,шығармашылық жұмыстар(өлең,хат,әңгіме,шығарма) ұсына біледі; - сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -грамматикалық талдаулар жасайды. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Өмір бойы оқуға, еңбек етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі Амандасу Үй тапсырмасын сұрау |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту. Жазылым алды тапсырма. Мәтінді оқыңыздар, көтерілген мәселені талдаңыз. 1-тапсырма. Мәтінмен танысыңыздар, көркемдегіш құралдарды табыңыздар. исі түрік – түркі жұртының барлығы жүрекке ұялау – ұнау, бекіту киелі кепіл - елдің еншісі- үлесі жер жастандырады – өлтіреді «Ел өседі, жер өспейді» адамға өлім бар, елге өлім жоқ «Менің Жерұйығым» тақырыбында шығармашылық жұмыс жазыңыз. (өлең, әңгіме, шығарма) |
- әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды табады; - өз шығармашылығында ұтымды қолданады; шығармашылық жұмыс -ұсына біледі;
|
ҚБ. Дұрыс! Дескриптор: -көркемдегіш құралдар 2; -қолдану 1; -шығармашылық жұмыс: 2; барлыңы 5 ұпай; |
Оқулық «Мектеп» 53-бет. |
|
Оқулық 54-бет. Есте сақта! айдарын оқыңыз. Сөйлеу темпі. 2-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқыңыздар. Ақырын немесе жылдам темппен оқу арқылы өлеңнің мағынасын өзгертуге бола ма? Арманыңды ақтарам ба жүрегімде
тербесем, *өлең жолдарындағы сөздерге морфологиялық талдау жасаңыз. |
- сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады; -буын санын анықтайды; -морфологиялықталдау жасайды; |
Дескриптор: -буын саны 1; -мәнерлеп оқу 1; морф. талдау 2; барлығы 4 ұпай; |
54-бет |
|
|
3-тапсырма. Сөйлемге синтаксистік талдау жасаңыз. 1. Жер – «Мәңгілік елдің» киелі отаны. 2. Мөде мен Құнанбайдың арасын екі жарым мың жыл бөліп тұр. 3. Бірақ жерге деген құрмет, елдік саясат өзгермеген. |
-талдаулар жасайды; |
Дескриптор: - өз сөзімен баяндау 1; сөйлем мүшелері 1; сөз тіркестері 1; Барлығы 3 ұпай. |
Қосымша материалдар |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. 4-тапсырма. . |
Екі жұлдыз, бір тілек.
|
|
шағым қалдыра аласыз













