|
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:XX ғасырдағы-XXI ғасырдың басындағы көрнекті саясаткер-реформаторлар Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Пәні: Дүние жүзітарихы Сынып:11 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Франклин Делано Рузвельт және оның «жаңа бағыты» |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
11.3.3.3 – мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасау; 11.3.3.4-бейбіт және соғыс кезеңіндегі Ф.Рузвельттің ішкі және сыртқы саясатының ерекшеліктерін анықтау |
|
Сабақ мақсаты |
-Мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасайды; -Бейбіт және соғыс кезеңіндегі Ф.Рузвельттің ішкі және сыртқы саясатының ерекшеліктерін анықтайды. Барлық оқушылар орындайды:Франклин Делано Рузвельттің билікке келу жолын әңгімелейді; «Жаңа бағыт» саясатын талқылайды; АҚШ президентінің бейбіт және соғыс кезеңіндегі саясатын анықтайды;(білу, түсіну) Басым бөлігі орындайды:Ішкі және сыртқы саясатының ерекшелігін ажыратады, сипаттама береді(қолдану, талдау) Кейбір оқушылар орындайды:Мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасайды. (жинақтау, бағалау) |
|
Құндылықтарға баулу |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|
Алдыңғы білім |
11.3.3.1-мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалап,оқу мақсатын еске түсіру үшін мен алдыңғы білімді «Кубизим»әдісі арқылы, білім алушылардан ашық сұрақтар қоя отырып, бекітемін. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы: |
Білім алушылармен амандасамын, сыныпты түгендеймін, сыныпты 3-топқа «Тарсия» әдісі қағаз қиындыларындағы деректерді үйлестіре отырып, фигура құрастырады. Құрастырылған фигура бойынша топтастырамын. Жаңа сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарымен таныстырамын. |
Амандасады. Топқа бөлінеді. Жаңа сабақтың тақырыбын жазады, мақсатымен танысады. |
мадақтау |
Қағаз қиындылары |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Барлық оқушылар орындайды:«Пазл» әдісі, «Детальдарды қос» бейнеролик көрсетемін топпен талқылайды,постермен қорғайды. (1-4 балл аралығы) 1-тапсырма: 1-топ:Франклин Делано Рузвельттің билікке келу жолын әңгімелеңдер; 2-топ:«Жаңа бағыт» саясатын талқылаңдар 3-топ:АҚШ президентінің бейбіт және соғыс кезеңіндегі саясатын анықтаңдар Басым бөлігі орындайды: «Суреттер сөйлейді» әдісі, жұппен жұмыс (1-3 бал аралығы) 2-тапсырма:Ішкі және сыртқы саясатының ерекшелігін ажыратып, сипаттама беріңдер
кесте №1
Кейбір оқушылар орындайды:«Білгеніңмен бөліс» әдісі, жеке жұмыс 3-тапсырма:Мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасаңыз. (1-3 балл аралығы)
|
Дескриптор: -Суретте берілген ойды түсінеді; -Франклин Делано Рузвельттің билікке келу жолын суреттерді құрастырып, соның желісі бойынша әңгімелейді; -Бейнематериалды мұқият тыңдайды; -Негізгі ақпаратты анықтайды; -Негізгі ақпаратты қолдана отырып, «Жаңа бағыт» саясатының бағыттарын анықтайды; - Рузвельттің бейбіт және соғыс кезеңіндегі әлемдік құрылымға қандай принциптер ұстанғанын анықтап, постер қорғайды; -Өзара топтық бағалау жүреді Дескриптор: - Суретте берілген ойды түсінеді; -Франклин Делано Рузвельттің ішкі және сыртқы саясатының ерекшелігін ажыратады, сипаттама береді; -Ішкі саясатындағы басым бағыттарды анықтайды; -Ішкі саясатының табысты болғанын дәлелдейтін алғашқы үш себептің ерекшелігін сипаттайды; -Сыртқы саясатындағы басым бағыттарды анықтайды; -Сыртқы саясатының табысты болғанын дәлелдейтін алғашқы үш себептің ерекшелігін сипаттайды; -Кестемен жұмыс жасайды; -Өзара жұмыстарын, сынып алдында пікірлерін таныстырады; -Өзара топтық бағалау. Дескриптор: -АҚШ-тың тарихында Ф.Д. Рузвельттің рөлін анықтайды; -Мемлекет тарихындағы алатын орнын маңыздылық бойынша орналастырады. -1-ең маңызды, 6- маңыздылығы төмен ақпарат келтіреді -өз пікірліерін ортада талқылайды; -Өзара топтық бағалау жүреді.
|
ҚБ: «Бармақпен бағалау»
Мадақтау 1-4 балл аралығы
ҚБ: «Бармақпен бағалау»
Мадақтау 1-3 балл аралығы
ҚБ: «Бармақпен бағалау» Мадақтау (1-3 балл аралығы) |
таратпа мәтіндер, оқулық, флипчарт қағаздары, маркерлер, интербелсенді тақта, бағалау парақтары, суреттер |
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Жазбаша бағалау. Шығу парағы әдісі
Бағалау: 10 балдық жүйемен Үйге: тақырыптық тест жаттау, оқу |
Рефлексия жазады. Өз-өзін бағалайды. Үйге тапсырма алады.
|
мадақтау
|
Рефлексия парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негізі
"Мәңгілік Ел" жалпыұлттық идеясының тарихи негізі
|
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы:XX ғасырдағы-XXI ғасырдың басындағы көрнекті саясаткер-реформаторлар Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Пәні: Дүние жүзітарихы Сынып:11 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Франклин Делано Рузвельт және оның «жаңа бағыты» |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
11.3.3.3 – мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасау; 11.3.3.4-бейбіт және соғыс кезеңіндегі Ф.Рузвельттің ішкі және сыртқы саясатының ерекшеліктерін анықтау |
|
Сабақ мақсаты |
-Мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасайды; -Бейбіт және соғыс кезеңіндегі Ф.Рузвельттің ішкі және сыртқы саясатының ерекшеліктерін анықтайды. Барлық оқушылар орындайды:Франклин Делано Рузвельттің билікке келу жолын әңгімелейді; «Жаңа бағыт» саясатын талқылайды; АҚШ президентінің бейбіт және соғыс кезеңіндегі саясатын анықтайды;(білу, түсіну) Басым бөлігі орындайды:Ішкі және сыртқы саясатының ерекшелігін ажыратады, сипаттама береді(қолдану, талдау) Кейбір оқушылар орындайды:Мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасайды. (жинақтау, бағалау) |
|
Құндылықтарға баулу |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
|
Пәнаралық байланыс |
География |
|
Алдыңғы білім |
11.3.3.1-мемлекет тарихының өтпелі кезеңдеріндегі реформалардың маңыздылығын бағалап,оқу мақсатын еске түсіру үшін мен алдыңғы білімді «Кубизим»әдісі арқылы, білім алушылардан ашық сұрақтар қоя отырып, бекітемін. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы: |
Білім алушылармен амандасамын, сыныпты түгендеймін, сыныпты 3-топқа «Тарсия» әдісі қағаз қиындыларындағы деректерді үйлестіре отырып, фигура құрастырады. Құрастырылған фигура бойынша топтастырамын. Жаңа сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарымен таныстырамын. |
Амандасады. Топқа бөлінеді. Жаңа сабақтың тақырыбын жазады, мақсатымен танысады. |
мадақтау |
Қағаз қиындылары |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Барлық оқушылар орындайды:«Пазл» әдісі, «Детальдарды қос» бейнеролик көрсетемін топпен талқылайды,постермен қорғайды. (1-4 балл аралығы) 1-тапсырма: 1-топ:Франклин Делано Рузвельттің билікке келу жолын әңгімелеңдер; 2-топ:«Жаңа бағыт» саясатын талқылаңдар 3-топ:АҚШ президентінің бейбіт және соғыс кезеңіндегі саясатын анықтаңдар Басым бөлігі орындайды: «Суреттер сөйлейді» әдісі, жұппен жұмыс (1-3 бал аралығы) 2-тапсырма:Ішкі және сыртқы саясатының ерекшелігін ажыратып, сипаттама беріңдер
кесте №1
Кейбір оқушылар орындайды:«Білгеніңмен бөліс» әдісі, жеке жұмыс 3-тапсырма:Мемлекет тарихындағы тұлғаның рөлі жайлы қорытынды жасаңыз. (1-3 балл аралығы)
|
Дескриптор: -Суретте берілген ойды түсінеді; -Франклин Делано Рузвельттің билікке келу жолын суреттерді құрастырып, соның желісі бойынша әңгімелейді; -Бейнематериалды мұқият тыңдайды; -Негізгі ақпаратты анықтайды; -Негізгі ақпаратты қолдана отырып, «Жаңа бағыт» саясатының бағыттарын анықтайды; - Рузвельттің бейбіт және соғыс кезеңіндегі әлемдік құрылымға қандай принциптер ұстанғанын анықтап, постер қорғайды; -Өзара топтық бағалау жүреді Дескриптор: - Суретте берілген ойды түсінеді; -Франклин Делано Рузвельттің ішкі және сыртқы саясатының ерекшелігін ажыратады, сипаттама береді; -Ішкі саясатындағы басым бағыттарды анықтайды; -Ішкі саясатының табысты болғанын дәлелдейтін алғашқы үш себептің ерекшелігін сипаттайды; -Сыртқы саясатындағы басым бағыттарды анықтайды; -Сыртқы саясатының табысты болғанын дәлелдейтін алғашқы үш себептің ерекшелігін сипаттайды; -Кестемен жұмыс жасайды; -Өзара жұмыстарын, сынып алдында пікірлерін таныстырады; -Өзара топтық бағалау. Дескриптор: -АҚШ-тың тарихында Ф.Д. Рузвельттің рөлін анықтайды; -Мемлекет тарихындағы алатын орнын маңыздылық бойынша орналастырады. -1-ең маңызды, 6- маңыздылығы төмен ақпарат келтіреді -өз пікірліерін ортада талқылайды; -Өзара топтық бағалау жүреді.
|
ҚБ: «Бармақпен бағалау»
Мадақтау 1-4 балл аралығы
ҚБ: «Бармақпен бағалау»
Мадақтау 1-3 балл аралығы
ҚБ: «Бармақпен бағалау» Мадақтау (1-3 балл аралығы) |
таратпа мәтіндер, оқулық, флипчарт қағаздары, маркерлер, интербелсенді тақта, бағалау парақтары, суреттер |
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Жазбаша бағалау. Шығу парағы әдісі
Бағалау: 10 балдық жүйемен Үйге: тақырыптық тест жаттау, оқу |
Рефлексия жазады. Өз-өзін бағалайды. Үйге тапсырма алады.
|
мадақтау
|
Рефлексия парақшасы |
шағым қалдыра аласыз














