Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бустанова А.К. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Манометрлер, сорғылар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.10 - манометр мен сорғының жұмыс принципін сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Манометрлер мен сорғылардың жұмыс принциптерін түсіндіру; Манометрлер мен сорғылардың құрылымын және жұмыс принциптерін зерттеу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||
|
Сабақтың басы (5-7 мин) |
Ұйымдастырушы кезең. Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеріп, сәттілік тілеймін. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін “Арқаға сурет салу” әдісін қолданамын Топқа бөлу: « Түрлі түсті фигуралар» әдісі “Бір тұтас тәрбие”тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін “Жаңашылдық және жасампаздық”құндылығы» Learnapp қызметі арқылы үй тапсырмасын тексеру. «Кім жылдам?» әдісі
|
Оқушылар түрлі-түсті пішіндерді таңдай отырып, топқа бөлінеді.
Оқушылар QR кодын сканерлеп, тапсырманы орындайды. |
Ауызша бағалау Жарайсың! Жақсы! |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Сабақ жоспарымен таныстыру, сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту
“Біртұтас тәрбие”бағдарламасы: “Әділдік және жауапкершілік”құндылығы «Миға шабуыл» әдісі арқылы жұптық тапсырма
Анықтаңыз: 1. Суретке қарап, поршеннің қозғалыс бағытын анықтаңыз:
2. Поршеньнің қозғалыс бағытын суреттен анықтаңыз:
3. Поршеньнің қозғалыс бағытын суреттен анықтаңыз:
Мұғалім оқушыларға «Дана үкілер» әдісі арқылы топтық тапсырма береді. Жауап беріңіз: 1. Манометрлерді не үшін қолданамыз? 2. Металл манометрдің және сұйық манометрдің жұмыс принциптердің қандай? 3. Сұйық манометрді пайдаланып ыдыстағы газ қысымын қалай есептеуге болады? 4. Поршенді сорғыны пайдаланып суды қандай биіктікке көтеруге болады? 5. Сорғының жұмыс істеу принципі?
Мұғалім оқушыларға «Конверттегі құпия» әдісі арқылы жеке тапсырмалар таратады.
Шешіңіз:
5.Атмосфералық қысым сынапты шамамен 760 мм биіктікке көтереді, ал су сынаптан 10 есе жеңіл. Су сорғыларының көмегімен су объектілерінен суды қандай биіктікке көтеруге болады?
|
Оқушылар тапсырманы жұппен орындайды. Уақыт біткенде жауапты тақтадан тексеріңіз.
Жазбаша тапсырманы жұппен орындағаннан кейін мұғалім оқушыларды өзара бағалауды жүргізуге шақырады, ол үшін келесі партада оқушылар жұптарымен карточкалар алмасу керек және дұрыс болса «+», қате және дұрыс болса «-» жазу үшін қарапайым қарындашпен жазу керек.
Оқушылар топ құрып, мұғалім қойған сұрақтарға жауап іздеп кітаптан қарайды.
Оқушылар жеке тапсырмаларды орындайды. Тапсырманы шығару кезінде қандай да бір қиындықтар туындаса, конвертті ашып, көруге болады |
Дескриптор:
«Дұрыс – дұрыс емес» әдісі Мұғалімнің ауызша бағалауы.
Дескриптор:
Өзара бағалау «Бағдаршам» әдісі
Дескриптор: - Оқушылар тапсырмалардың шарттарын жазады; - Бірліктер ХБЖ-не ауыстырады; - Негізгі формулаларды жазады; - Есептердің мәнін есептейді.
Қалыптастырушы бағалау: Мұғалім бағыт-бағдар беріп, оқушылардың іс-әрекетіне түсініктеме береді.
|
Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған көрнекі материалдар, жұмыс парақтары, бағалау парақтары.
Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған көрнекі материалдар, жұмыс парақтары, бағалау парақтары.
Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған көрнекі материалдар, жұмыс парақтары, бағалау парақтары. |
||||||||||
|
Сабақтың соңы
(3-5 мин) |
|
Оқушылар өз түсінігін дәлелдей алу қабілетін көрсетеді
Күнделікке үй тапсырмасын жазып алады.
|
|
Рефлексиялық парақ, стикер |
||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||
|
Қабілетті оқушыларға: Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: |
. |
|||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Манометрлер. Сорғылар
Манометрлер. Сорғылар
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бустанова А.К. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Манометрлер, сорғылар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.10 - манометр мен сорғының жұмыс принципін сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Манометрлер мен сорғылардың жұмыс принциптерін түсіндіру; Манометрлер мен сорғылардың құрылымын және жұмыс принциптерін зерттеу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||
|
Сабақтың басы (5-7 мин) |
Ұйымдастырушы кезең. Оқушылармен сәлемдесіп, сабаққа дайындығын тексеріп, сәттілік тілеймін. Психологиялық жағымды ахуал туғызу үшін “Арқаға сурет салу” әдісін қолданамын Топқа бөлу: « Түрлі түсті фигуралар» әдісі “Бір тұтас тәрбие”тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін “Жаңашылдық және жасампаздық”құндылығы» Learnapp қызметі арқылы үй тапсырмасын тексеру. «Кім жылдам?» әдісі
|
Оқушылар түрлі-түсті пішіндерді таңдай отырып, топқа бөлінеді.
Оқушылар QR кодын сканерлеп, тапсырманы орындайды. |
Ауызша бағалау Жарайсың! Жақсы! |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Сабақ жоспарымен таныстыру, сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту
“Біртұтас тәрбие”бағдарламасы: “Әділдік және жауапкершілік”құндылығы «Миға шабуыл» әдісі арқылы жұптық тапсырма
Анықтаңыз: 1. Суретке қарап, поршеннің қозғалыс бағытын анықтаңыз:
2. Поршеньнің қозғалыс бағытын суреттен анықтаңыз:
3. Поршеньнің қозғалыс бағытын суреттен анықтаңыз:
Мұғалім оқушыларға «Дана үкілер» әдісі арқылы топтық тапсырма береді. Жауап беріңіз: 1. Манометрлерді не үшін қолданамыз? 2. Металл манометрдің және сұйық манометрдің жұмыс принциптердің қандай? 3. Сұйық манометрді пайдаланып ыдыстағы газ қысымын қалай есептеуге болады? 4. Поршенді сорғыны пайдаланып суды қандай биіктікке көтеруге болады? 5. Сорғының жұмыс істеу принципі?
Мұғалім оқушыларға «Конверттегі құпия» әдісі арқылы жеке тапсырмалар таратады.
Шешіңіз:
5.Атмосфералық қысым сынапты шамамен 760 мм биіктікке көтереді, ал су сынаптан 10 есе жеңіл. Су сорғыларының көмегімен су объектілерінен суды қандай биіктікке көтеруге болады?
|
Оқушылар тапсырманы жұппен орындайды. Уақыт біткенде жауапты тақтадан тексеріңіз.
Жазбаша тапсырманы жұппен орындағаннан кейін мұғалім оқушыларды өзара бағалауды жүргізуге шақырады, ол үшін келесі партада оқушылар жұптарымен карточкалар алмасу керек және дұрыс болса «+», қате және дұрыс болса «-» жазу үшін қарапайым қарындашпен жазу керек.
Оқушылар топ құрып, мұғалім қойған сұрақтарға жауап іздеп кітаптан қарайды.
Оқушылар жеке тапсырмаларды орындайды. Тапсырманы шығару кезінде қандай да бір қиындықтар туындаса, конвертті ашып, көруге болады |
Дескриптор:
«Дұрыс – дұрыс емес» әдісі Мұғалімнің ауызша бағалауы.
Дескриптор:
Өзара бағалау «Бағдаршам» әдісі
Дескриптор: - Оқушылар тапсырмалардың шарттарын жазады; - Бірліктер ХБЖ-не ауыстырады; - Негізгі формулаларды жазады; - Есептердің мәнін есептейді.
Қалыптастырушы бағалау: Мұғалім бағыт-бағдар беріп, оқушылардың іс-әрекетіне түсініктеме береді.
|
Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған көрнекі материалдар, жұмыс парақтары, бағалау парақтары.
Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған көрнекі материалдар, жұмыс парақтары, бағалау парақтары.
Интерактивті тақта, тапсырмалар жазылған көрнекі материалдар, жұмыс парақтары, бағалау парақтары. |
||||||||||
|
Сабақтың соңы
(3-5 мин) |
|
Оқушылар өз түсінігін дәлелдей алу қабілетін көрсетеді
Күнделікке үй тапсырмасын жазып алады.
|
|
Рефлексиялық парақ, стикер |
||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||
|
Қабілетті оқушыларға: Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: |
. |
|||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
























