
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||||||
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны аялайық |
|||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ермахан А. О |
|||||||
|
Мерзімі |
|
|||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмеген оқушылар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Марал –әдемі аң |
|||||||
|
Оқу мақсатына арналған сілтеме (оқу бағдарламасы) |
4.4.2.1 мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша жазбалар жазу. 4.5.1.2 көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде және жазбаша тілде қолдану. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша жазбалар жазады. көптік, жіктік жалғауларды ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|||||||
|
Құндылықтар |
Кемелдену |
|||||||
|
Сабақ барысы
|
||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ басы 10 мин |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психолгиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын сұрау. Сөздіктерді қайталап айту. «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабақтарды еске түсіру.
Қоршаған ортаға не жатады? |
Оқушылар амандасады.
Оқушылар өткен сабақты еске түсіреді, сөздіктерді барлығын айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Слайд, тақта, оқулық |
|||||
|
Сабақ ортасы 25 мин |
4-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтіннен алынған сөздерді зат есім, сын есімдердге бөліп жазамыз. Марал –әдемі аң. Марал –бұғы туысына жататын сүтқоректі жануар. Құйрығы қысқа. Қызығы –жаңа туған төлінің терісі теңбіл болады. Денесінің ұзындығы 80-250 см салмағы 75-340кг болатын бұл жануар өте әдемі болып келеді.Марал көбіне Еуразияда, Солтүстік Африкада, Солтүстік Америкада тараған. Қазірде бірқатар жерде жойылған. ТМД-да аулауға шек қойылған.Маралдың 8 түрі КСРО –ның «Қызыл Кітабына» енген. Марал сұлулығымен ғана емес, емдік шипасымен де бағалы.Оның мүйізінен қантамыр, жүрек дертімен ауыратын адамдарды емдейтін дәрілер жасалады. Марал, жануар, сүтқоректі, теңбіл, қысқа, жаңа, ұзын, әдемі, Еуразия, Африка, Америка, қызыл, кітап, мүйіз, емдік, шипалы, жүрек, дәрі, адам, бағалы, бұғы, солтүстік.
Дескриптор: Мәтінді түсінеді. Зат есімді жазады. Сын есімді жазады. Етістікті жазады
«Адасқан әріптер» әдісі Оқушыларды екі топқа бөліп, алдарына әріптер тастап, сөз құрауға уақыт беріледі. 5-тапсырма Төменде берілген зат есімдерге көптік жалғау жалғаймыз. Марал_________, жануар_______, киік__________, бұғы_________, дәрі_________, ақбөкен__________, құралай_________, қасқыр__________, аю________. Дескриптор: Зат есімге көптік жалғау жалғайды.
|
Мәтінді оқиды. Мәтіннен зат есім, сын есім, теріп жазады.
Сұраққа жауап береді. Сөздерді орнына қояды.
Жіктік жалғауларды қайталайды. Сызбамен жұмыс жасайды.
Оқушылардың сергіп алуы үшін сергіту сәті Әріптерден сөздер құрастырады.
Зат есімге көптік жалғау жалғайды.
|
Оқулық
|
|||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Рефлексия «Бағдаршам» арқылы қорытынды жасау.
Үйге тапсырма 3-тапсырма, 54-бет Тиісті сөздерді мәтіннен тауып жаз.
|
Сабақ бойынша кері байланыс береді. Ойларын ашық жеткізеді |
Слайд |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Марал - әдемі аң
Марал - әдемі аң

|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||||||
|
Бөлім |
Қоршаған ортаны аялайық |
|||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Ермахан А. О |
|||||||
|
Мерзімі |
|
|||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Келмеген оқушылар саны: |
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Марал –әдемі аң |
|||||||
|
Оқу мақсатына арналған сілтеме (оқу бағдарламасы) |
4.4.2.1 мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша жазбалар жазу. 4.5.1.2 көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде және жазбаша тілде қолдану. |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
мұғалімнің көмегімен оқыған немесе тыңдаған тыңдау-көру материалдары бойынша жазбалар жазады. көптік, жіктік жалғауларды ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|||||||
|
Құндылықтар |
Кемелдену |
|||||||
|
Сабақ барысы
|
||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ басы 10 мин |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Психолгиялық ахуал орнату. Үй тапсырмасын сұрау. Сөздіктерді қайталап айту. «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабақтарды еске түсіру.
Қоршаған ортаға не жатады? |
Оқушылар амандасады.
Оқушылар өткен сабақты еске түсіреді, сөздіктерді барлығын айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Слайд, тақта, оқулық |
|||||
|
Сабақ ортасы 25 мин |
4-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтіннен алынған сөздерді зат есім, сын есімдердге бөліп жазамыз. Марал –әдемі аң. Марал –бұғы туысына жататын сүтқоректі жануар. Құйрығы қысқа. Қызығы –жаңа туған төлінің терісі теңбіл болады. Денесінің ұзындығы 80-250 см салмағы 75-340кг болатын бұл жануар өте әдемі болып келеді.Марал көбіне Еуразияда, Солтүстік Африкада, Солтүстік Америкада тараған. Қазірде бірқатар жерде жойылған. ТМД-да аулауға шек қойылған.Маралдың 8 түрі КСРО –ның «Қызыл Кітабына» енген. Марал сұлулығымен ғана емес, емдік шипасымен де бағалы.Оның мүйізінен қантамыр, жүрек дертімен ауыратын адамдарды емдейтін дәрілер жасалады. Марал, жануар, сүтқоректі, теңбіл, қысқа, жаңа, ұзын, әдемі, Еуразия, Африка, Америка, қызыл, кітап, мүйіз, емдік, шипалы, жүрек, дәрі, адам, бағалы, бұғы, солтүстік.
Дескриптор: Мәтінді түсінеді. Зат есімді жазады. Сын есімді жазады. Етістікті жазады
«Адасқан әріптер» әдісі Оқушыларды екі топқа бөліп, алдарына әріптер тастап, сөз құрауға уақыт беріледі. 5-тапсырма Төменде берілген зат есімдерге көптік жалғау жалғаймыз. Марал_________, жануар_______, киік__________, бұғы_________, дәрі_________, ақбөкен__________, құралай_________, қасқыр__________, аю________. Дескриптор: Зат есімге көптік жалғау жалғайды.
|
Мәтінді оқиды. Мәтіннен зат есім, сын есім, теріп жазады.
Сұраққа жауап береді. Сөздерді орнына қояды.
Жіктік жалғауларды қайталайды. Сызбамен жұмыс жасайды.
Оқушылардың сергіп алуы үшін сергіту сәті Әріптерден сөздер құрастырады.
Зат есімге көптік жалғау жалғайды.
|
Оқулық
|
|||||
|
Сабақ соңы 5 мин |
Рефлексия «Бағдаршам» арқылы қорытынды жасау.
Үйге тапсырма 3-тапсырма, 54-бет Тиісті сөздерді мәтіннен тауып жаз.
|
Сабақ бойынша кері байланыс береді. Ойларын ашық жеткізеді |
Слайд |
|||||
шағым қалдыра аласыз













