|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Бауыр» шығармасындағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын талдайды; |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; Қызығушылықты
ояту. «Екі
бейне» әдісі. Құндылық
тапсырмасы Сұрақтар:
Үй тапсырмасын сұраймын. |
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады. Оқушылар суретке қарап, кейіпкерлердің аға мен іні болуы мүмкін екенін және олардың арасында туыстық байланыс бар екенін болжайды. Ұзақ уақыт көріспеген туыстар кездескенде қуаныш, сағыныш, толқу немесе жатсыну сезімдері болуы мүмкін екенін айтады. Шығарманы тізбектеп мазмұндайды; |
Өте жақсы! Жарайсың! Керемет! Үй тапсырмасына 1 балл |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма. Ж «Портретті тап»Шығармаданы Манап пен Қалидың сыртқы келбетіне қатысты сипаттамаларды табуға бағыттаймын.
2-тапсырма. ЖЖ «Іс-әрекет сөйлейді». Шығармаданы кейіпкерлердің әрекеттерін табуға бағыттаймын.
Талқылау сұрақтары:
3-тапсырма. ЖЖ Венн диаграммасы Манап пен Қали образдарын салыстыруға бағыттаймын. |
Оқушылар шығарманы шолып оқып, Манап пен Қалидың сыртқы келбетіне қатысты сөз тіркестерін тауып, кестеге жазады. Портреттік сипаттауларға сүйене отырып, кейіпкерлердің мінезі мен көңіл күйі туралы өз пікірін айтады.
Оқушылар шығармадан Манап пен Қалидың іс-әрекеттерін тауып, кестеге толтырады. Кейіпкерлердің әрекеттеріне сүйене отырып, олардың мінезін анықтайды және талқылау сұрақтарына өз ойларын дәлелмен жауап береді. Оқушылар Манап пен Қалидың ерекшеліктерін салыстырып, Венн диаграммасын толтырады. Ортақ және дара қасиеттерін анықтап, өз ойларын ауызша дәлелдейді.
|
Дескриптор: -портрет арқылы кейіпкердің
мінезі мен көңіл күйін анықтайды;1 -іс-әрекет арқылы кейіпкер мінезін сипаттайды;2 -сұрақтарға мәтін негізінде дәлелді жауап береді.1 Дескриптор:
|
СуреттерКеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||
|
Соңы/ бекіту Рефлексия 5 минут |
Бекіту. https://wordwall.net/ru/resource/38363995 сілтемесіндегі шығарма бойынша суреттерді дұрыс сәйкестендіруге бағыттаймын.
Рефлексия «Жүрекке жақын ой» әдісі |
QR кодты сканерлейді,шығарма сюжетіне сай суретті орналастырады. Оқушылар бір сөйлеммен жазады/айтады:
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: 121-бет 7-тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі
|
Бөлім: |
3. Адамгершілік - асыл қасиет |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Бауыр» шығармасындағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын талдайды; |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Басы 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесемін; сабақтың тақырыбын , күн ретін жазуға бағыттаймын; Қызығушылықты
ояту. «Екі
бейне» әдісі. Құндылық
тапсырмасы Сұрақтар:
Үй тапсырмасын сұраймын. |
Мұғаліммен сәлемдеседі; дәптерге күн ретін жазып, тақырыппен танысады; Сабақтың оқу мақсаттарын негізге алады. Оқушылар суретке қарап, кейіпкерлердің аға мен іні болуы мүмкін екенін және олардың арасында туыстық байланыс бар екенін болжайды. Ұзақ уақыт көріспеген туыстар кездескенде қуаныш, сағыныш, толқу немесе жатсыну сезімдері болуы мүмкін екенін айтады. Шығарманы тізбектеп мазмұндайды; |
Өте жақсы! Жарайсың! Керемет! Үй тапсырмасына 1 балл |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы 30 минут |
1-тапсырма. Ж «Портретті тап»Шығармаданы Манап пен Қалидың сыртқы келбетіне қатысты сипаттамаларды табуға бағыттаймын.
2-тапсырма. ЖЖ «Іс-әрекет сөйлейді». Шығармаданы кейіпкерлердің әрекеттерін табуға бағыттаймын.
Талқылау сұрақтары:
3-тапсырма. ЖЖ Венн диаграммасы Манап пен Қали образдарын салыстыруға бағыттаймын. |
Оқушылар шығарманы шолып оқып, Манап пен Қалидың сыртқы келбетіне қатысты сөз тіркестерін тауып, кестеге жазады. Портреттік сипаттауларға сүйене отырып, кейіпкерлердің мінезі мен көңіл күйі туралы өз пікірін айтады.
Оқушылар шығармадан Манап пен Қалидың іс-әрекеттерін тауып, кестеге толтырады. Кейіпкерлердің әрекеттеріне сүйене отырып, олардың мінезін анықтайды және талқылау сұрақтарына өз ойларын дәлелмен жауап береді. Оқушылар Манап пен Қалидың ерекшеліктерін салыстырып, Венн диаграммасын толтырады. Ортақ және дара қасиеттерін анықтап, өз ойларын ауызша дәлелдейді.
|
Дескриптор: -портрет арқылы кейіпкердің
мінезі мен көңіл күйін анықтайды;1 -іс-әрекет арқылы кейіпкер мінезін сипаттайды;2 -сұрақтарға мәтін негізінде дәлелді жауап береді.1 Дескриптор:
|
СуреттерКеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||
|
Соңы/ бекіту Рефлексия 5 минут |
Бекіту. https://wordwall.net/ru/resource/38363995 сілтемесіндегі шығарма бойынша суреттерді дұрыс сәйкестендіруге бағыттаймын.
Рефлексия «Жүрекке жақын ой» әдісі |
QR кодты сканерлейді,шығарма сюжетіне сай суретті орналастырады. Оқушылар бір сөйлеммен жазады/айтады:
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: 121-бет 7-тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















