жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі. Оқырман пікірі 5-сынып. Сабақ жоспары. Қазақ әдебиеті
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі. Оқырман пікірі 5-сынып. Сабақ жоспары. Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Марат Қабанбаев «Бауыр» әңгімесі. Оқырман пікірі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.2.1.1.Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Кейіпкерлердің іс-әрекетін анықтау, кейіпкердің образын ашу; Көпшілігі: Үзіндіден алған әсерін сипаттап, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру, шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; Кейбір оқушылар: Кейіпкерлердің шынайы өмірмен байланысы жайлы көзқарасын мәтіннен дәлелдер келтіре отырып нақтылау, өз сөздерін тұжырымдап, бағасын беру. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. “Әр күнге рецепт” жаттығуы Алдымен күнді алып, оны көре алмаушылықтан, өшпенділіктен, қайғыдан, қытымырлықтан, бірбеткейліктен, қара басының қамын ойлаушылықтан, бәрібірліктен, сен тимесең – мен тимеден тазалаймыз.Сосын оған барлығына қатысты үш толы ас қасық оптимизм, бір уыс сенімділік, бір қасық шыдамдылық, бірнеше тал төзімділік, бір уыстай сыпайылылық және тәртіп қосамыз. Дайын болған қоспаға МАХАББАТТЫ құямыз. Енді дайын болған асты әсемдеуіміз керек: оны мейірімділік пен ықыластың жапырақтарымен әрлеп, адамгершілік қасиетімен безендіреміз. Қызығушылықты ояту. 1. Қалидың ағасы – Манап. - дұрыс 2. Директордың аты-жөні - Эльжбета Сергеевна. - бұрыс 3. Қалидың фамилиясы – Төрекелдиев. – дұрыс 4. Қали ән айтып, би билегенді ұнатады. – бұрыс. 5. «Ойнайтын да, қайнайтын да спорт залымыз осы. Балалар қазір жаттығып жатыр. Орындыққа тізе бүгіп, тоса тұрыңыз. Мен Қалиды ертіп шығайын». Виктория Ивановнаның сөзі. – бұрыс. 6. «Тығыз қара шашы ұсақ-ұсақ бұйра, қол-аяғы таралып қалған, кең иықты болмаса да ешкімнен қарызға жауырын сұрай қоймайтын кішірек көзді ақ сұр бала». Манаптың портреті. – бұрыс. 7. «Түу, Эльжбета Сергеевна, терді жаңа ғана үгіп, тырыс-бырысты жаза бастағанымыз сол еді. Басқа қолайлы уақыт табылмады ма?». Қалидың сөзі. – дұрыс. 8. Қали жетінші сыныпта оқиды. – бұрыс. 9. Балалар үйі Өскеменде орналасқан. – дұрыс. 10. Әңгімеде «Жетім көрсең, жебей жүр» мақалы кездеседі. – бұрыс. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, ЖК таныстырылады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Венн диаграммасы арқылы Манап пен Қали образдарын салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ. Бағалау. «Жұлдызша» Ж. 2-тапсырма «Кейіпкер» әдісі
БЖБ жазу |
Манап пен Қали образдарына салыстырмалы мінездеме береді.
Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасайды.
|
«Жұлдызша»
Дескриптор:
ҚБ
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
Оқулықпен жұмыс
А3 парағы,оқулық, маркер
стикер |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
2 минут |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
|
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















