Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
«Адамгершілік - асыл қасиет» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
03.03.2026 |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Марат Қабанбай «Бауыр» әңгімесі. Күрсініс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5. 2. 1. 1 әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образды ашады; екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал «Рахмет» сергіту сәті
Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Қызығушылықты ояту «Бауыр» сөзжұмбақ
Шешімі: 1. Манап 2. Төрекелдиев 3. Виктория 4. Эльдар 5. Эльжбетта 6. Сымбат 7. Қали |
Оқушылар сәлемдесіп, түгенделеді. Оқушылар «рахмет» сөзін тілдерге сәйкестендіреді. Оқушылар үй тапсырмасын тексертеді. Оқушылар «Бауыр» әңгімесіне қатысты сөзжұмбақты шешеді. |
Формативті бағалау Формативті бағалау Формативті бағалау |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/87528282 Оқулық Wordwall платформасы |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма «Тұжырым кестесі»
1-үзінді: «Рұқсат сұрап, сыпайы кірген мұны басынан аяғына дейін шапшаң шолып шыққан жасамыс, ақ сары әйел орнынан тұрып, нақ алдындағы орындықты нұсқады». 2-үзінді: «Есік көзінен отыздың жуан ортасындағы әдемі келіншек күлімсірейді. Қырым артық еті жоқ денесі ауада қалқып тұр. Етек-жеңінде желбіршектері мол әрі ұзын етек жібек көйлек киген». 3-үзінді: «Тығыз қара шашы ұсақ-ұсақ бұйра, қол-аяғы таралып қалған кең иықты болмаса да ешкімнен қарызға жауырын сұрай қоймайтын кішірек көзді ақ сұр бала».
Тапсырма «Салыстыра суреттеу»
Тапсырма «Қарама-қарсы суреттеу»
|
Оқушылар кестені толтырады
Оқушылар кейіпкерлерге тән жеке және ортақ белгілерді бөліп, салыстыра суреттейді.
Оқушылар шығармадан қарама-қарсы суреттеулерді табады
|
Дескриптор - Кейіпкерді табады – 1 - Шығармадағы іс-әрекетін табады – 2 - Өз ойларын жазады - 2
Дескриптор
Дескриптор
|
Интерактивті тақта
Презентация
Оқулық
Wordwall платформасы
https://wordwall.net/ru/resource/104111015
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
Үй тапсырмасы. «Менің бауырым» тақырыбында өз бауырыңыз жаында шағын мінездеме жазыңыз. |
Сабақ барысында өзіне ұнаған, қиындық туғызған ойларымен бөліседі |
КБ.
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Марат Қабанбай «Бауыр» әңгімесі. Күрсініс
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
«Адамгершілік - асыл қасиет» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
03.03.2026 |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Марат Қабанбай «Бауыр» әңгімесі. Күрсініс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5. 2. 1. 1 әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образды ашады; екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу Психологиялық ахуал «Рахмет» сергіту сәті
Үй тапсырмасын тексеру 6-тапсырма Қызығушылықты ояту «Бауыр» сөзжұмбақ
Шешімі: 1. Манап 2. Төрекелдиев 3. Виктория 4. Эльдар 5. Эльжбетта 6. Сымбат 7. Қали |
Оқушылар сәлемдесіп, түгенделеді. Оқушылар «рахмет» сөзін тілдерге сәйкестендіреді. Оқушылар үй тапсырмасын тексертеді. Оқушылар «Бауыр» әңгімесіне қатысты сөзжұмбақты шешеді. |
Формативті бағалау Формативті бағалау Формативті бағалау |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/87528282 Оқулық Wordwall платформасы |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма «Тұжырым кестесі»
1-үзінді: «Рұқсат сұрап, сыпайы кірген мұны басынан аяғына дейін шапшаң шолып шыққан жасамыс, ақ сары әйел орнынан тұрып, нақ алдындағы орындықты нұсқады». 2-үзінді: «Есік көзінен отыздың жуан ортасындағы әдемі келіншек күлімсірейді. Қырым артық еті жоқ денесі ауада қалқып тұр. Етек-жеңінде желбіршектері мол әрі ұзын етек жібек көйлек киген». 3-үзінді: «Тығыз қара шашы ұсақ-ұсақ бұйра, қол-аяғы таралып қалған кең иықты болмаса да ешкімнен қарызға жауырын сұрай қоймайтын кішірек көзді ақ сұр бала».
Тапсырма «Салыстыра суреттеу»
Тапсырма «Қарама-қарсы суреттеу»
|
Оқушылар кестені толтырады
Оқушылар кейіпкерлерге тән жеке және ортақ белгілерді бөліп, салыстыра суреттейді.
Оқушылар шығармадан қарама-қарсы суреттеулерді табады
|
Дескриптор - Кейіпкерді табады – 1 - Шығармадағы іс-әрекетін табады – 2 - Өз ойларын жазады - 2
Дескриптор
Дескриптор
|
Интерактивті тақта
Презентация
Оқулық
Wordwall платформасы
https://wordwall.net/ru/resource/104111015
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
Үй тапсырмасы. «Менің бауырым» тақырыбында өз бауырыңыз жаында шағын мінездеме жазыңыз. |
Сабақ барысында өзіне ұнаған, қиындық туғызған ойларымен бөліседі |
КБ.
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






