_________________ Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім тақырыбы: «Қалың елім қазағым Пән: Қазақ әдебиеті |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Масғұт» поэмасы және менің шығармашылығым ББЖБ №2 |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1 көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шығарманың идеясын анықтайды, шығарма идеясын ғаламдық тұрғыда талдайды |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
І. Қызығушылықты ояту. «ПОПС» формуласы «Бақыт», «Дәулет», «Ақыл» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. Біздің ойымызша .... Оны былай дәлелдейміз .... Мынандай мысал келтіреміз .... Мынандай қорытындыға келдік ....
ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. Топтық талқылау. Топтар берілген даналық сөздердің бірін таңдап, топта ақылдасады, шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды.
Абай Мал жұтайды, өнер жұтамайды. Абай. Тапсырма. Жеке жұмыс. «Масғұт» поэмасы мен осы поэма мазмұндас әлем әдебиетіндегі шығармалардағы құндылықтарды анықтап, әдеби эссе жаз.. Сөз саны: 80-100.
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар «ПОПС» формуласы «Бақыт», «Дәулет», «Ақыл» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады.
Топтық жұмыс жүргізеді
Топтар берілген даналық сөздердің бірін таңдап, топта ақылдасады, шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды.
Жеке жұмыс. «Масғұт» поэмасы мен осы поэма мазмұндас әлем әдебиетіндегі шығармалардағы құндылықтарды анықтап, әдеби эссе жаз. Сөз саны: 80-100 сөз. |
Дескриптор: -берілген даналық сөздердің бірін таңдайды; -шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды.
Дескриптор: -тақырыпты ашады; -пікірін білдіреді; -шығармадан дәлел келтіреді; -ойын қорытындылай ды.
|
10-сынып Қазақ әдебиеті
қима қағаздар
А. Құнанбайұлы «Масғұт» поэмасы. |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасы Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады.
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Масғұт» поэмасы және менің шығармашылығым.docx
«Масғұт» поэмасы және менің шығармашылығым.docx
_________________ Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім тақырыбы: «Қалың елім қазағым Пән: Қазақ әдебиеті |
||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Масғұт» поэмасы және менің шығармашылығым ББЖБ №2 |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1 көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шығарманың идеясын анықтайды, шығарма идеясын ғаламдық тұрғыда талдайды |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
І. Қызығушылықты ояту. «ПОПС» формуласы «Бақыт», «Дәулет», «Ақыл» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады. Біздің ойымызша .... Оны былай дәлелдейміз .... Мынандай мысал келтіреміз .... Мынандай қорытындыға келдік ....
ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. Топтық талқылау. Топтар берілген даналық сөздердің бірін таңдап, топта ақылдасады, шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды.
Абай Мал жұтайды, өнер жұтамайды. Абай. Тапсырма. Жеке жұмыс. «Масғұт» поэмасы мен осы поэма мазмұндас әлем әдебиетіндегі шығармалардағы құндылықтарды анықтап, әдеби эссе жаз.. Сөз саны: 80-100.
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар «ПОПС» формуласы «Бақыт», «Дәулет», «Ақыл» тірек сөздерін шығарма идеяларымен байланыстырып, «ПОПС» формуласы негізінде ойларын айтады.
Топтық жұмыс жүргізеді
Топтар берілген даналық сөздердің бірін таңдап, топта ақылдасады, шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды. Сынып алдында жауаптарын қорғайды.
Жеке жұмыс. «Масғұт» поэмасы мен осы поэма мазмұндас әлем әдебиетіндегі шығармалардағы құндылықтарды анықтап, әдеби эссе жаз. Сөз саны: 80-100 сөз. |
Дескриптор: -берілген даналық сөздердің бірін таңдайды; -шығарма идеясымен байланыстыра отырып талдайды.
Дескриптор: -тақырыпты ашады; -пікірін білдіреді; -шығармадан дәлел келтіреді; -ойын қорытындылай ды.
|
10-сынып Қазақ әдебиеті
қима қағаздар
А. Құнанбайұлы «Масғұт» поэмасы. |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасы Кері байланыс: «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырады.
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













