|
ҚМЖ тарауы: Механикалық қозғалыс Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Джумадиева Шолпан Сынып:7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түзу сызықты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.3-Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қоғалысты ажырата білу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Қозғалыстың мән-мағынасын түсінеді Көптеген оқушылар істей алады: Мысалдар келтіре отырып, ой бөліседі; Кейбір оқушылар істей алады: Қоршаған ортада,техникада, спортта қозғалыстың түрлерін ажыратып, байланыстыра алады; |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қозғалыстың мән-мағынасын түсінеді; 2. Мысалдар келтіре отырып, ой бөліседі; 3.Қоршаған ортада,техникада, спортта қозғалыстың түрлерін ажыратып, байланыстыра алады; |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалысқа мысалдарды ауызша жіне жазбаша түрде сипаттай және жүйелей алады Жаңа терминдер және лексикология: қозғалыс, уақыт, жылдамдық
Бірқалыпты қозғалысты қалай түсіндіресің... Бірқалыпсыз қозғалысты қалай түсіндіресің... |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы (есеп шығаруда). Индустрияландыру және инновация (жаңа тақырып) |
|||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Математика (амалдарды орындау), дене шынықтыру (жаттығулар жасағанда) |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қозғалыстың салыстырмалылығы |
|||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация АКТ көмегімен ұсыну Электронды оқулықтан бейнеүзінді |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 мин)
(7 минут) |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. «Комплимент ойыны» арқылы психологиялық сабаққа дайындық, көңіл- күйін анықтаймын Топқа бөлу: «Ұлы ғалымдар сөйлейді» қағазға аттарын жазып, сол арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Аристотель» 2-топ «Әль-Фараби» 3-топ «Галилей» 4-топ «Ньютон»
Топ көшбасшысын таңдау
(Үй тапсырмасын тексеру) 1 және 3 топқа «Жабық сұрақ» 2 және 4 топқа «Ашық сұрақ»
Дескриптор:
Топ бір-бірін бағалайды ҚБ «Бас бармақ әдісі»
|
Интерактивти тақта
Ғалымдар портреті
Тест, жауап парағы Бағалау парағы
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы ( 10 мин)
5 мин
10 мин |
Электронды оқулықтан бейнеүзінді көрсетіледі. Видеороликте не көрдік? Бүгінгі сабақта қандай тақырып қарастырамыз? Бүгінгі сабақта не білгілерің келеді? (I+W) Тапсырма 1. Жигсо әдісі
арқылы жаңа сабақты оқып түсінуге уақыт
беріледі,
Тапсырма 2 Сурет бойынша қай автомабиль қозғалысы бірқалыпты, қайсысының қозғалысы бірқалыпсыз екенін анықтаңыз
Дескриптор Бірқалыпты қозғалатын автомобилді анықтайды Бірқалыпсыз қозғалатын автомобилді анықтайды Тапсырма 3 Практикалық тапсырма орындату. Ойыншық автомашина, штатив, секундомер, көлбеу жазықтық. Ойларын түйіндеу.
|
Электронды оқулық
Б.М. Дүйсембаев, Физика және астрономия. Алматы «Мектеп», 2015 ж
Оқулық, үлестірме қағаздар
Оқулық, калькулятор. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы ( 8 мин) |
«Венн» диаграммасы арқылы оқушылар тақырыптан түсінгенін сызбаға түсіреді Бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қозғалыстың ұқсастығы мен айырмашылығы туралы
Дескриптор: - Әдемі көркемдеу -1 ұпай - Мағынаның дұрыс ашылуы -1 ұпай - Оқушы мақсатына жетті – 1 ұпай ҚБ смайликтер арқылы
Үй тапсырмасы: 7.2.1.3 |
Плакаттар, маркерлер, сызғыштар, карандаш |
||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың Материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||
|
Миға шабуыл
Ой қозғау
Жигсо әдісі
«Венн» диаграммасы |
ҚБ «Бас бармақ әдісі
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
ҚБ смайликтер арқылы
|
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерді сақтайды Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау. Оқушылардың жұппен, топпен жұмыс жасауы, мұғаліммен біріге отырып жаңа білім алуға әрекет етуі олардың өзара , және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтады,Олар өз пікірін айтуға дағдыланады.Тілдік дағдылары қалыптасады. |
||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Масса және дененің массасын өлшеу.
Масса және дененің массасын өлшеу.
|
ҚМЖ тарауы: Механикалық қозғалыс Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Джумадиева Шолпан Сынып:7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түзу сызықты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.3-Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қоғалысты ажырата білу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Қозғалыстың мән-мағынасын түсінеді Көптеген оқушылар істей алады: Мысалдар келтіре отырып, ой бөліседі; Кейбір оқушылар істей алады: Қоршаған ортада,техникада, спортта қозғалыстың түрлерін ажыратып, байланыстыра алады; |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Қозғалыстың мән-мағынасын түсінеді; 2. Мысалдар келтіре отырып, ой бөліседі; 3.Қоршаған ортада,техникада, спортта қозғалыстың түрлерін ажыратып, байланыстыра алады; |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалысқа мысалдарды ауызша жіне жазбаша түрде сипаттай және жүйелей алады Жаңа терминдер және лексикология: қозғалыс, уақыт, жылдамдық
Бірқалыпты қозғалысты қалай түсіндіресің... Бірқалыпсыз қозғалысты қалай түсіндіресің... |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы (есеп шығаруда). Индустрияландыру және инновация (жаңа тақырып) |
|||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Математика (амалдарды орындау), дене шынықтыру (жаттығулар жасағанда) |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қозғалыстың салыстырмалылығы |
|||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация АКТ көмегімен ұсыну Электронды оқулықтан бейнеүзінді |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 мин)
(7 минут) |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. «Комплимент ойыны» арқылы психологиялық сабаққа дайындық, көңіл- күйін анықтаймын Топқа бөлу: «Ұлы ғалымдар сөйлейді» қағазға аттарын жазып, сол арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Аристотель» 2-топ «Әль-Фараби» 3-топ «Галилей» 4-топ «Ньютон»
Топ көшбасшысын таңдау
(Үй тапсырмасын тексеру) 1 және 3 топқа «Жабық сұрақ» 2 және 4 топқа «Ашық сұрақ»
Дескриптор:
Топ бір-бірін бағалайды ҚБ «Бас бармақ әдісі»
|
Интерактивти тақта
Ғалымдар портреті
Тест, жауап парағы Бағалау парағы
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы ( 10 мин)
5 мин
10 мин |
Электронды оқулықтан бейнеүзінді көрсетіледі. Видеороликте не көрдік? Бүгінгі сабақта қандай тақырып қарастырамыз? Бүгінгі сабақта не білгілерің келеді? (I+W) Тапсырма 1. Жигсо әдісі
арқылы жаңа сабақты оқып түсінуге уақыт
беріледі,
Тапсырма 2 Сурет бойынша қай автомабиль қозғалысы бірқалыпты, қайсысының қозғалысы бірқалыпсыз екенін анықтаңыз
Дескриптор Бірқалыпты қозғалатын автомобилді анықтайды Бірқалыпсыз қозғалатын автомобилді анықтайды Тапсырма 3 Практикалық тапсырма орындату. Ойыншық автомашина, штатив, секундомер, көлбеу жазықтық. Ойларын түйіндеу.
|
Электронды оқулық
Б.М. Дүйсембаев, Физика және астрономия. Алматы «Мектеп», 2015 ж
Оқулық, үлестірме қағаздар
Оқулық, калькулятор. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы ( 8 мин) |
«Венн» диаграммасы арқылы оқушылар тақырыптан түсінгенін сызбаға түсіреді Бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қозғалыстың ұқсастығы мен айырмашылығы туралы
Дескриптор: - Әдемі көркемдеу -1 ұпай - Мағынаның дұрыс ашылуы -1 ұпай - Оқушы мақсатына жетті – 1 ұпай ҚБ смайликтер арқылы
Үй тапсырмасы: 7.2.1.3 |
Плакаттар, маркерлер, сызғыштар, карандаш |
||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың Материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||
|
Миға шабуыл
Ой қозғау
Жигсо әдісі
«Венн» диаграммасы |
ҚБ «Бас бармақ әдісі
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
ҚБ смайликтер арқылы
|
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерді сақтайды Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау. Оқушылардың жұппен, топпен жұмыс жасауы, мұғаліммен біріге отырып жаңа білім алуға әрекет етуі олардың өзара , және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтады,Олар өз пікірін айтуға дағдыланады.Тілдік дағдылары қалыптасады. |
||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















