|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Көбейту амалының компоненттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту амалының компоненттерімен танысады |
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Оқушыларды топқа бөлу: «Астаудағы бауырсақтар» әдісі 1 – топ:Дарындылар 2-топ:Ақылдылар 3-топ: Ақылдылар Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе? Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма? Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Жарайсыңдар, балалар! «Кинометафора» әдісі арқылы жаңа сабақты бейнеүзінді арқылы түсіндіру Сабақтың тақырыбы:Көбейту амалының компоненттері Сабақтың мақсаты: Көбейту амалының компоненттерімен танысады Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ. «Кім жылдам?» әдісі Нұсқаулық: 1-тапсырма. а) Үш сан аттай отырып, 12-ге дейін санайды. 1,5,9,12 ә) Төрт сан аттай отырып, 24-ке дейін санайды. 1,6,11,16,21,24 Жазылым Дәптермен жұмыс Күннің ретін жазу 2-тапсырма Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы екенін түсінеді, қолданады. 4 • 2 = 4 + 4 = 8 5 • 2 = 5 + 5 = 10 6 • 3 = 6 + 6 + 6 = 18 3 • 3 = 3 + 3 + 3 = 9 8 • 4 = 8 + 8 + 8 + 8 = 32 9 • 4 = 9 + 9 + 9 + 9 = 36 3-тапсырма Қосуды көбейтумен алмастыр Жұппен жұмыс «Ноутбук» әдісі 6+6+6=18 7+7+7+7=28 6*3=18 7*4=28 9+9=18 8+8+8=24 9*2=18 8*4=24 Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі 5-тапсырма Әр жиын элементтерін атайды, әр сызба бойынша санды өрнек құрады, 3 + 3 және 2 + 2 + 2 өрнектері жиындардың қайсысының бірігуіне сәйкес екенін анықтайды. Сонымен қатар әр өрнектегі сан мен қосындылардың мәні нені білдіретінін анықтайды. Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады. Қорытынды жасайды. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін түсінеді СЕРГІТУ СӘТІ Топпен жұмыс: 1-топ: 6-тапсырма Есепті шығар және шешуін көбейту түрінде жаз 3+3=6 3*2=6 2-топ: 7-тапсырма Есептемей-ақ салыстыр 7*2=2*7 4*5=5*4 6*7>6*5 8*3=8*3 3-топ: 8-тапсырма Теңдеулер құр және оларды шығар а) 23 пен а-ның қосындысы 38-ге тең; 23 + а = 38 ә) х 29-дан 24-ке артық х – 29 = 24 Сабақты қорытуға арналған «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы Жарайсыңдар, балалар! Рефлексия: «Асықтар» тақтасы арқылы арқылы Үйге: 9 есеп, 19-бет |
Амандасады Оқушылар үш топқа бөлінеді Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Жаңа сабақтың мақсатымен танысады Сандарды санайды Тапсырманы орындайды, жазады Тапсырманы орындайды Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы топпен орындайды \ Сұрақтарға жауап береді Сабаққа кері байланыс береді |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б ҚБ: «Ою» Дескриптор. Сан аттай отырып санайды-1б Сандардың заңдылығын түсінеді-1б Дескриптор. Қосуды көбейтумен, көбейтуді қосумен алмастырады-1б Қосындының мәнін табады-1б Дескриптор: Қосуды көбейтумен алмастырады-1б Өрнектің мәнін есептейді.-1б Дескриптор: Өрнектердің мәндерін табады-1б. Теңдіктерді салыстырады.-1б «Көбейткіштердің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді» деген қорытынды-1б Дескриптор: Есепті шығарып, шешуін табады-1б Есептемей-ақ салыстыру жасайды-1б Теңдеу шешу жолын біледі, қолданады-1б Жарайсыңдар! Мадақтау әдісін қолдану |
Топ аттары Презентация https://youtu.be/hHQAWFQ3EFc?si=kso2gn1LDzdfD_4g Оқулық Оқулық
Дәптермен жұмыс Оқулық Интерактивті ойын Асық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Матем 2 сынып
Матем 2 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ. Көбейту амалының компоненттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейту амалының компоненттерімен танысады |
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Оқушыларды топқа бөлу: «Астаудағы бауырсақтар» әдісі 1 – топ:Дарындылар 2-топ:Ақылдылар 3-топ: Ақылдылар Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе? Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма? Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Жарайсыңдар, балалар! «Кинометафора» әдісі арқылы жаңа сабақты бейнеүзінді арқылы түсіндіру Сабақтың тақырыбы:Көбейту амалының компоненттері Сабақтың мақсаты: Көбейту амалының компоненттерімен танысады Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ. «Кім жылдам?» әдісі Нұсқаулық: 1-тапсырма. а) Үш сан аттай отырып, 12-ге дейін санайды. 1,5,9,12 ә) Төрт сан аттай отырып, 24-ке дейін санайды. 1,6,11,16,21,24 Жазылым Дәптермен жұмыс Күннің ретін жазу 2-тапсырма Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы екенін түсінеді, қолданады. 4 • 2 = 4 + 4 = 8 5 • 2 = 5 + 5 = 10 6 • 3 = 6 + 6 + 6 = 18 3 • 3 = 3 + 3 + 3 = 9 8 • 4 = 8 + 8 + 8 + 8 = 32 9 • 4 = 9 + 9 + 9 + 9 = 36 3-тапсырма Қосуды көбейтумен алмастыр Жұппен жұмыс «Ноутбук» әдісі 6+6+6=18 7+7+7+7=28 6*3=18 7*4=28 9+9=18 8+8+8=24 9*2=18 8*4=24 Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі 5-тапсырма Әр жиын элементтерін атайды, әр сызба бойынша санды өрнек құрады, 3 + 3 және 2 + 2 + 2 өрнектері жиындардың қайсысының бірігуіне сәйкес екенін анықтайды. Сонымен қатар әр өрнектегі сан мен қосындылардың мәні нені білдіретінін анықтайды. Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады. Қорытынды жасайды. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін түсінеді СЕРГІТУ СӘТІ Топпен жұмыс: 1-топ: 6-тапсырма Есепті шығар және шешуін көбейту түрінде жаз 3+3=6 3*2=6 2-топ: 7-тапсырма Есептемей-ақ салыстыр 7*2=2*7 4*5=5*4 6*7>6*5 8*3=8*3 3-топ: 8-тапсырма Теңдеулер құр және оларды шығар а) 23 пен а-ның қосындысы 38-ге тең; 23 + а = 38 ә) х 29-дан 24-ке артық х – 29 = 24 Сабақты қорытуға арналған «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы Жарайсыңдар, балалар! Рефлексия: «Асықтар» тақтасы арқылы арқылы Үйге: 9 есеп, 19-бет |
Амандасады Оқушылар үш топқа бөлінеді Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Жаңа сабақтың мақсатымен танысады Сандарды санайды Тапсырманы орындайды, жазады Тапсырманы орындайды Қосуды көбейтумен алмастырады, мәндерін табады. Теңдіктерді салыстырады Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы топпен орындайды \ Сұрақтарға жауап береді Сабаққа кері байланыс береді |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б ҚБ: «Ою» Дескриптор. Сан аттай отырып санайды-1б Сандардың заңдылығын түсінеді-1б Дескриптор. Қосуды көбейтумен, көбейтуді қосумен алмастырады-1б Қосындының мәнін табады-1б Дескриптор: Қосуды көбейтумен алмастырады-1б Өрнектің мәнін есептейді.-1б Дескриптор: Өрнектердің мәндерін табады-1б. Теңдіктерді салыстырады.-1б «Көбейткіштердің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді» деген қорытынды-1б Дескриптор: Есепті шығарып, шешуін табады-1б Есептемей-ақ салыстыру жасайды-1б Теңдеу шешу жолын біледі, қолданады-1б Жарайсыңдар! Мадақтау әдісін қолдану |
Топ аттары Презентация https://youtu.be/hHQAWFQ3EFc?si=kso2gn1LDzdfD_4g Оқулық Оқулық
Дәптермен жұмыс Оқулық Интерактивті ойын Асық |
|
шағым қалдыра аласыз















