|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептер шығару / Нұр-сұлтан қаласына саяхат |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару;
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдайды. Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады.
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе? Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма? Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Біз есептер шығарып, кері есептер шығарып, біліп келеміз,иә?! Жарайсыңдар, балалар! «Кинометафора» әдісі арқылы бейнеүзінді көру. Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың тақырыбымен,мақсатымен танысады Балалар, біздің республиканың астанасы қай қала? Сендер Нұр-Сұлтан қаласында болдыңдар ма? Нұр-Сұлтанның қандай көрікті орындарын білесіңдер? Сабақтың тақырыбы:Есептер шығару / Нұр-сұлтан қаласына саяхат Сабақтың мақсаты: Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдайды. Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады. Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ. Оқулықтағы № 1 тапсырмада «Құрылысшылар» ойынын ойнатады. Астана мен облыс суреттеріне мектеп фотоларын жапсыртып, есептің шартын түсіндіреді. Сызба арқылы көрсетеді. Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады. Есептің шартынан бізге не белгілі? Есепті не белгісіз? Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).
Шешуі: 5+3=8 (м) Жауабы: 8 мектеп
ҰЖ. Жұптық жұмыс «Ағаш жапырақтарын жинау» Саябақтағы ағаш жапырақтарын жинап, ондағы белгісіз компонентерді табуды тапсырады. 6 + 3= 9 10 –1= 9 10 – 6 = 4 5+ 5 = 10 60+ 20 = 80 90 –80= 10 8 +1 = 9 80 –50= 30 90– 10 = 80 Ережені еске түсіреді: Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтады. СЕРГІТУ СӘТІ Жеке жұмыс: «Кім жылдам?» 3 тапсырманы жылдамдыққа орындатады. Берілген уақытта орындаған оқушылар гүлзардан гүл алып, тобындағы макетке орналастыруды тапсырады. Дәптерлеріне қысқаша жазылуы мен сұлбасын таңда. Есептерді шығар
А) Шешуі: 50 - 30 = 20 Жауабы: 20 гүлзар қалды. Ә) Шешуі: 50 - 20 = 30 Жауабы: 30 гүлзар суарылды. Б) Шешуі: 30 +20 = 50 Жауабы: 50 гүлзар болды. Топпен жұмыс «Саяхаттан естелік» жасатады. Әр топ өздері әкелген суреттеріне жақтау жасап, қала макетіне орналастыру керектігін айтады. Саяхаттан алған әсерлерін айтуды тапсырады. Сабақты қорытуға арналған «Алтын көмбе» әдісі арқылы Жарайсыңдар, балалар! Рефлексия: «Асықтар» арқылы Үйге: №5, 23-бет |
Амандасады Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады. Шартын құрып, шешуін табады Жұптар ағаш жапырақтарын жинап алады. Ондағы белгісіз компоненттерді жазып, ағашқа іледі. Ағаштың макетін тобындағы қала макетіне орналастырады. Сергіту сәтін жасайды Оқушылар ортадағы қаламсапты таңдап есептерді шығарады Дайын есептің шарты мен сызбасын пайдаланып, шешуі мен жауабын уақытқа орындайды. Есепті талдайды. Гүлзардан гүл алып, тобындағы макетке орналастырады Топтар біргіп, суреттерге жақтау жасайды. Өз суреттерін қала макетіне орналастырады. Бір жақтауға неше см тақтайша керек екенін анықтап, айтады. Кері байданыс береді |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б Дескриптор: Есептің шартынан бізге не белгілі екенін табады Есепті не белгісіз екенін табады Сандардың қосындысын табу үшін қосу амалын қолданатынын біледі Дескриптор: Амалдардың белгісіз компоненттерін атайды және жазады. Жұбының жұмысын тексереді Дескриптор: Есепті шығарады Жарайсыңдар! Дескриптор: Кері есеп құрастырады Дескриптор: Фотосуреттерге арнап жақтау дайындайды Бір жақтауға неше сантиметр тақтайша керек екенін табады Дескриптор: Есепті салыстырады |
Топ аттары Презентация Платформалық жұмыс Платформалық жұмыс Оқулық Ағаш макеті
Дәптермен жұмыс гүл |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Матем 73 сабақ
Матем 73 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептер шығару / Нұр-сұлтан қаласына саяхат |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.1.1**есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдау; 1.5.1.5 қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару;
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдайды. Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады.
|
||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіп – тәрбие бастауы |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут 2 мин Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Рефлексия 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын тексереді; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алу; Алақанды ашайық Күннің нұрын салайық Мейірімділік шоғын алайық Жүрекке жылу сыйлайық Жылыған жылу шуақты Қонақтарға шашайық Балалар,біздің сабаққа робот қонаққа келді.Сіздерге айтары бар екен.Тыңдап көреміз бе? Олай болса роботтың тапсырмаларын орындауға дайыңсыңдар ма? Ең алдымен сабағымызды бастамас бұрын өткен сабақты еске түсірейік. Қандай ақпаратты білгендеріңді тексеру үшін сендерге тапсырмалар алып келдім: «Әжемнің әңгімесі» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтаймыз Біз есептер шығарып, кері есептер шығарып, біліп келеміз,иә?! Жарайсыңдар, балалар! «Кинометафора» әдісі арқылы бейнеүзінді көру. Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың тақырыбымен,мақсатымен танысады Балалар, біздің республиканың астанасы қай қала? Сендер Нұр-Сұлтан қаласында болдыңдар ма? Нұр-Сұлтанның қандай көрікті орындарын білесіңдер? Сабақтың тақырыбы:Есептер шығару / Нұр-сұлтан қаласына саяхат Сабақтың мақсаты: Есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдеу/есепті шешу үшін тірек сызбасын таңдайды. Қосу мен азайтудың белгісіз компоненттерін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады. Осы сабақ мақсатына жету үшін берілген тапсырмаларды орындайық. Ол үшін тақырыпты түсініп, білімімізді жетілдіріп алайық! Жаңа сабаққа кіріспе: ҰЖ. Оқулықтағы № 1 тапсырмада «Құрылысшылар» ойынын ойнатады. Астана мен облыс суреттеріне мектеп фотоларын жапсыртып, есептің шартын түсіндіреді. Сызба арқылы көрсетеді. Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады. Есептің шартынан бізге не белгілі? Есепті не белгісіз? Егер сандардың қосындысын табу талап етілсе, біз қандай арифметикалық амалды қолданамыз? (Қосуды).
Шешуі: 5+3=8 (м) Жауабы: 8 мектеп
ҰЖ. Жұптық жұмыс «Ағаш жапырақтарын жинау» Саябақтағы ағаш жапырақтарын жинап, ондағы белгісіз компонентерді табуды тапсырады. 6 + 3= 9 10 –1= 9 10 – 6 = 4 5+ 5 = 10 60+ 20 = 80 90 –80= 10 8 +1 = 9 80 –50= 30 90– 10 = 80 Ережені еске түсіреді: Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтады. СЕРГІТУ СӘТІ Жеке жұмыс: «Кім жылдам?» 3 тапсырманы жылдамдыққа орындатады. Берілген уақытта орындаған оқушылар гүлзардан гүл алып, тобындағы макетке орналастыруды тапсырады. Дәптерлеріне қысқаша жазылуы мен сұлбасын таңда. Есептерді шығар
А) Шешуі: 50 - 30 = 20 Жауабы: 20 гүлзар қалды. Ә) Шешуі: 50 - 20 = 30 Жауабы: 30 гүлзар суарылды. Б) Шешуі: 30 +20 = 50 Жауабы: 50 гүлзар болды. Топпен жұмыс «Саяхаттан естелік» жасатады. Әр топ өздері әкелген суреттеріне жақтау жасап, қала макетіне орналастыру керектігін айтады. Саяхаттан алған әсерлерін айтуды тапсырады. Сабақты қорытуға арналған «Алтын көмбе» әдісі арқылы Жарайсыңдар, балалар! Рефлексия: «Асықтар» арқылы Үйге: №5, 23-бет |
Амандасады Өткен сабақтағы білетін білімдерін пысықтайды, өткенді еске түсіреді Сұрақтарға жауап беріп, жаңа сабақтың мақсатымен танысады Мұғалім балаларға есепті шығаруды ұсынады. Шартын құрып, шешуін табады Жұптар ағаш жапырақтарын жинап алады. Ондағы белгісіз компоненттерді жазып, ағашқа іледі. Ағаштың макетін тобындағы қала макетіне орналастырады. Сергіту сәтін жасайды Оқушылар ортадағы қаламсапты таңдап есептерді шығарады Дайын есептің шарты мен сызбасын пайдаланып, шешуі мен жауабын уақытқа орындайды. Есепті талдайды. Гүлзардан гүл алып, тобындағы макетке орналастырады Топтар біргіп, суреттерге жақтау жасайды. Өз суреттерін қала макетіне орналастырады. Бір жақтауға неше см тақтайша керек екенін анықтап, айтады. Кері байданыс береді |
Ынталандыру әдісі бойынша «Жарайсың!» Жарайсыңдар!
ою арқылы бағаланады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл Мадақтау әдісі арқылы Дескриптор: Жаңа сабақтың тақырыбын табады-1б Дескриптор: Есептің шартынан бізге не белгілі екенін табады Есепті не белгісіз екенін табады Сандардың қосындысын табу үшін қосу амалын қолданатынын біледі Дескриптор: Амалдардың белгісіз компоненттерін атайды және жазады. Жұбының жұмысын тексереді Дескриптор: Есепті шығарады Жарайсыңдар! Дескриптор: Кері есеп құрастырады Дескриптор: Фотосуреттерге арнап жақтау дайындайды Бір жақтауға неше сантиметр тақтайша керек екенін табады Дескриптор: Есепті салыстырады |
Топ аттары Презентация Платформалық жұмыс Платформалық жұмыс Оқулық Ағаш макеті
Дәптермен жұмыс гүл |
|
шағым қалдыра аласыз


















