|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№112 сабақ. Жазбаша түрде қалдықпен бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін қолдануды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнер ақиқаты - жасампаздық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау 4-тапсырма Қысқаша жазбаны сұрақпен толықтырып, есепті шығар. Ә) Балалар-14*3 Ересектер-12*2 Барлығы-? 14*3+12*2=42+24=66 Ж: Барлығы 66 адам болды Құндылық мақсаты: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма Есептеуді орында. Жауаптарын кему ретімен орналастыр. К.Циолковскийдің айтқан сөзін оқы 56:2=28 38:2=19 96:6=16 75:5=15 84:6=14 Бүгін мүмкін болмаған емес нәрсе, ертең іске асуы мүмкін. Циолковский Константин Эдуардович өміріне қысқаша тоқталу. (5(17).9.1857, Ресей, Рязань губерниясы, Ижевское ауылы — 19.9.1935, Калуга қаласы) — осы заманғы космонавтика мен ракеталық техниканың негізін қалаған ғалым. Жас кезінде ауыр науқастанып, есту қабілетінен мүлдем айрылған. 1880 жылдан Боровскідегі уездік училищеде математика және физика пәндерінен сабақ берді. 1885 жылдан басқармалы тұтас металл дирижабльді, металл қаңқалы (каркасты) ұшақ-монопланды жобалаумен әрі олардың теор. мәселелерімен айналысты. Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өрнекті баған түрінде жазып, қалдықпен бөлуді орында 679 : 5 = 135 (4 қалд.); 537: 5 = 107 (2қалд.); 949 : 8 = 118 (5 қалд.); 554 : 4 = 138 (2 қалд.); 659 : 5 = 131 (4 қалд.); 815 : 8 = 101 (7 қалд.); 764 : 3 = 254 (2 қалд.); 565 : 4 = 141 (1 қалд.) 3-тапсырма Шешуін баған түрінде жазып, есепті шығар Барлығы – 338 бөлшек Бөлінді- 3 бала Қалғаны-? Бөлшек Шешуі: 338 : 3 = 112 (2 қалд.) Жауабы: 2 бөлшек қалды. 4-тапсырма Есепті шығар.Шешуін өрнек түрінде жаз. Конструктордағы 3 қалтаның әрқайсысында 112-ден бөлшек бар. Ғарыш кемесінің моделін жасау үшін 289 бөлшек жұмсалды. Қанша бөлшек қалды? Ш: 112*3-289=47 Ж: 47 бөлшек қалды Сергіту сәті Топтық жұмыс 5-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастырыңдар. Ғарышкерлер туралы фильм қарауға келгендер арасында 50 әйел адам бар. Ал ер адамдар әйелдерге қарағанда 9 есе артық. Барлығы неше адам фильм көруге келді? Ш: 50+50*9=500 Ж: Барлығы 500 адам фильм көруге келді. 6-тапсырма а) Есепті шығарыңдар. Конструкторда 145 қара түсті бөлшек бар, бұл ақ түсті бөлшекке қарағанда 40 дана артық. Конструкторда барлығы қанша бөлшек бар? Ш: 145+(145-40)=250 Ж: Барлығы 250 бөлшек бар. 7-тапсырма Есепті шығарыңдар. Тіктөртбұрыш пішінді жер телімінің ұзындығы 120м, ал ені ұзындығынан 3 есе кем. Осы жер телімінің периметрін тап. Ш: (120:3+120)*2=320 Ж: жер телімінің периметрі 320 м 0 = 12 •5 60 = 60 Үй тапсырмасы 9-тапсырма Есепте 122см*3=366см 682см:2=341см 248дм:2=124дм 639м:3=213м 4м45см+4м43см=8м88см 10м-2м43см=1000см-243см=757см=7м57см
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Циолковский Константин Эдуардович өмірімен танысады Қалдықпен бөлуді орындайды Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Сергіту сәтін жасайды Сызба бойынша есеп құрастырады Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Қысқаша жазбаны сұрақпен толықтырып, есепті шығарады-1б
Дескриптор: Есептеуді орындайды, жауаптарын кему ретімен орналастырады-1б. К.Циолковскийдің айтқан сөзін оқиды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жазып, қалдықпен бөлуді орындайды-1б Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор: Есепті шығарып,шешуін өрнек түрінде жазады-1б. Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады және шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-2б Дескриптор: Жер телімінің периметрін табады-1б. Тамаша «Нысана» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 112 сабақ
Математика 112 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№112 сабақ. Жазбаша түрде қалдықпен бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.6 бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін қолдануды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнер ақиқаты - жасампаздық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Өткенді пысықтау 4-тапсырма Қысқаша жазбаны сұрақпен толықтырып, есепті шығар. Ә) Балалар-14*3 Ересектер-12*2 Барлығы-? 14*3+12*2=42+24=66 Ж: Барлығы 66 адам болды Құндылық мақсаты: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма Есептеуді орында. Жауаптарын кему ретімен орналастыр. К.Циолковскийдің айтқан сөзін оқы 56:2=28 38:2=19 96:6=16 75:5=15 84:6=14 Бүгін мүмкін болмаған емес нәрсе, ертең іске асуы мүмкін. Циолковский Константин Эдуардович өміріне қысқаша тоқталу. (5(17).9.1857, Ресей, Рязань губерниясы, Ижевское ауылы — 19.9.1935, Калуга қаласы) — осы заманғы космонавтика мен ракеталық техниканың негізін қалаған ғалым. Жас кезінде ауыр науқастанып, есту қабілетінен мүлдем айрылған. 1880 жылдан Боровскідегі уездік училищеде математика және физика пәндерінен сабақ берді. 1885 жылдан басқармалы тұтас металл дирижабльді, металл қаңқалы (каркасты) ұшақ-монопланды жобалаумен әрі олардың теор. мәселелерімен айналысты. Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Өрнекті баған түрінде жазып, қалдықпен бөлуді орында 679 : 5 = 135 (4 қалд.); 537: 5 = 107 (2қалд.); 949 : 8 = 118 (5 қалд.); 554 : 4 = 138 (2 қалд.); 659 : 5 = 131 (4 қалд.); 815 : 8 = 101 (7 қалд.); 764 : 3 = 254 (2 қалд.); 565 : 4 = 141 (1 қалд.) 3-тапсырма Шешуін баған түрінде жазып, есепті шығар Барлығы – 338 бөлшек Бөлінді- 3 бала Қалғаны-? Бөлшек Шешуі: 338 : 3 = 112 (2 қалд.) Жауабы: 2 бөлшек қалды. 4-тапсырма Есепті шығар.Шешуін өрнек түрінде жаз. Конструктордағы 3 қалтаның әрқайсысында 112-ден бөлшек бар. Ғарыш кемесінің моделін жасау үшін 289 бөлшек жұмсалды. Қанша бөлшек қалды? Ш: 112*3-289=47 Ж: 47 бөлшек қалды Сергіту сәті Топтық жұмыс 5-тапсырма Сызба бойынша есеп құрастырыңдар. Ғарышкерлер туралы фильм қарауға келгендер арасында 50 әйел адам бар. Ал ер адамдар әйелдерге қарағанда 9 есе артық. Барлығы неше адам фильм көруге келді? Ш: 50+50*9=500 Ж: Барлығы 500 адам фильм көруге келді. 6-тапсырма а) Есепті шығарыңдар. Конструкторда 145 қара түсті бөлшек бар, бұл ақ түсті бөлшекке қарағанда 40 дана артық. Конструкторда барлығы қанша бөлшек бар? Ш: 145+(145-40)=250 Ж: Барлығы 250 бөлшек бар. 7-тапсырма Есепті шығарыңдар. Тіктөртбұрыш пішінді жер телімінің ұзындығы 120м, ал ені ұзындығынан 3 есе кем. Осы жер телімінің периметрін тап. Ш: (120:3+120)*2=320 Ж: жер телімінің периметрі 320 м 0 = 12 •5 60 = 60 Үй тапсырмасы 9-тапсырма Есепте 122см*3=366см 682см:2=341см 248дм:2=124дм 639м:3=213м 4м45см+4м43см=8м88см 10м-2м43см=1000см-243см=757см=7м57см
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Тапсырманы орындайды Циолковский Константин Эдуардович өмірімен танысады Қалдықпен бөлуді орындайды Есепті шығарады Жеке жұмыс жасайды Есепті шығарады Сергіту сәтін жасайды Сызба бойынша есеп құрастырады Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Қысқаша жазбаны сұрақпен толықтырып, есепті шығарады-1б
Дескриптор: Есептеуді орындайды, жауаптарын кему ретімен орналастырады-1б. К.Циолковскийдің айтқан сөзін оқиды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Өрнекті баған түрінде жазып, қалдықпен бөлуді орындайды-1б Мен сенімен мақтанамын!
Дескриптор: Есепті шығарып,шешуін өрнек түрінде жазады-1б. Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Сызба бойынша есеп құрастырады және шығарады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-2б Дескриптор: Жер телімінің периметрін табады-1б. Тамаша «Нысана» әдісі |
Суреттер Оқулық Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















