Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні:Математика |
Мектеп: №221 негізгі орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Маханова Динара |
||||
|
Сынып: 1(бірінші) |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандарды салыстыру |
||||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.2.Бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру. 1.5.1.2.Сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану. 1.5.2.2. «+», «-», «=», «#», «< », « >» белгілерін, цифрларын пайдалану. |
||||
|
Ойлау деңгейі |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: 1-ден, 10-ға дейінгі сандарды ретімен айтады, оқиды, жаза алады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: Сандарды салыстырып, көп,аз ұғымдарын ажыратып салыстырады, белгілерін қоя алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Сандарды салыстыру кезіндегі белгілерді қолданып, амалдарды орындайды, мысал келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша», «тең емес» ұғымдарын тәжірибеде қолданады. 2.Бір таңбалы сандарды санайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: |
||||
|
тең, сонша, тең емес, артық, кем |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
|||||
|
|||||
|
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Үнемділікке, ұқыптылыққа, топтық жұмыстарда бірін - бірі тыңдау, уақытпен санасу, белсенді болу. |
||||
|
Пәнаралық байлааныстар |
Дүниетану, Сауат ашу, Көркем еңбек |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||
|
Алдыңғы білім |
Сандарды тура және кері санай алады, «көп-аз» ұғымын біледі. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру: «Досым саған сәттілік» тренингі (шеңбер бойында тұрып 3 рет қайталайды) Топқа біріктіру «Серпілген сауал» әдісі Шарты: 3 түсті кеспе қағаздарға белгіленген сандар арқылы топқа біріктіру. 1 топ -1 санын алғандар 2-топ-2 санын алғандар 3-топ-3 санын алғандар -Топтағы алмалар санын санаңдар? -1-ші топта неше алма? -2-ші топтағы алмалар саны ше? -3ші топтағы алмалар саны? -Мұғалім сабақтың тақырыбын мақсатын, күтілетін нәтижесін хабарлайды. Мұғалім түсіндірмесі: Сандарды салыстыру туралы түсінік береді. «Imektep.kz» сайтынан «Артық, кем, тең» дегеніміз не?» тақырыбында бейнежазба көрсету. (6 артық 5-тен), (2 кем 5-тен), (10артық 7-ден) Белсенді оқу ортасы: -Ұжымдық жұмыс. Оқулықпен жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі (интерб. тақтадан сурет көрсету) Дәмхана. (суретке қарап қысқаша әңгіме құрастыру) Суретке қарап мыналарды анықта: -Ұлдардың саны қыздардың санына тең бе? (4 қыз, 3 ұл ) -Орындықтардың саны дәмханаға келгенадамдар санына тең бе? (7 адам, 7 орындық) -Ағаштар саны, бұталар санына тең бе? (6 ағаш, 6 бұта) -
М.т. -Оқушылардың жауабына ауызша қарай кері байланыс жасау. -Сараланған тапсырма: (мұғалімнен көмекті аз қажет ететін оқушылар ) Амалдарды орында: «Өрнектерді салыстыр»
1+2 3+2
(3+2 қосындасы артық 3-1айырмасынан) -Топтық тапсырма: «Салыстыр, дәлелде» 1-топ «Суреттегі заттар қатарын салыстыр»
2 топ «Көршісін тап» ойыны
1 3 5 7 9 10 8 6 4 2 3 топ «Суреттергі заттар санын салыстыр»
Қалыптастырушы бағалау: «Ай суреті» (Топтар бір-бірін ай суреті арқылы бағалайды. Толық орындаса толық айды, жартылай орындаса жарты айды көрсетеді.) Оқушылардың жауабына қарай кері байланыс жүргізу. Сергіту сәті: «Біз мектепте» ойыны Дәптермен жұмыс |
Кеспе-сандар Imektep.kz сайты бейнежазба Оқулық. Интербелсенді тақта Үлгі суреттер Таратпа суреттер Таратпа суреттер «Ай» суреттері Дәптер |
|||
|
Сабақтың соңы |
Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы: Жеке жұмыс:«Кім жылдам» ойыны Шарты: Үлкен және кіші доптарды санап, бос төркөздерге жаз. Сандарды салыстыр.
үлкен доптар кіші доптар
Дескриптор
Кері байланыс жүргізу. Рефлексия «Желкенді кеме» әдісі -Үйрендім жоғарғы бөлігін боя -Білгім келеді желкенін боя -Түсінбедім қайықты боя |
Таратпа суреттер
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 1 сынып Тақырыбы: Сандарды салыстыру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні:Математика |
Мектеп: №221 негізгі орта мектебі |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Маханова Динара |
||||
|
Сынып: 1(бірінші) |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сандарды салыстыру |
||||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.1.2.Бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру. 1.5.1.2.Сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану. 1.5.2.2. «+», «-», «=», «#», «< », « >» белгілерін, цифрларын пайдалану. |
||||
|
Ойлау деңгейі |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: 1-ден, 10-ға дейінгі сандарды ретімен айтады, оқиды, жаза алады. |
||||
|
Көптеген оқушылар: Сандарды салыстырып, көп,аз ұғымдарын ажыратып салыстырады, белгілерін қоя алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Сандарды салыстыру кезіндегі белгілерді қолданып, амалдарды орындайды, мысал келтіре алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Сандарды салыстыру арқылы «артық», «кем», «сонша», «тең емес» ұғымдарын тәжірибеде қолданады. 2.Бір таңбалы сандарды санайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: |
||||
|
тең, сонша, тең емес, артық, кем |
|||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
|
|||||
|
|||||
|
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Үнемділікке, ұқыптылыққа, топтық жұмыстарда бірін - бірі тыңдау, уақытпен санасу, белсенді болу. |
||||
|
Пәнаралық байлааныстар |
Дүниетану, Сауат ашу, Көркем еңбек |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||
|
Алдыңғы білім |
Сандарды тура және кері санай алады, «көп-аз» ұғымын біледі. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру: «Досым саған сәттілік» тренингі (шеңбер бойында тұрып 3 рет қайталайды) Топқа біріктіру «Серпілген сауал» әдісі Шарты: 3 түсті кеспе қағаздарға белгіленген сандар арқылы топқа біріктіру. 1 топ -1 санын алғандар 2-топ-2 санын алғандар 3-топ-3 санын алғандар -Топтағы алмалар санын санаңдар? -1-ші топта неше алма? -2-ші топтағы алмалар саны ше? -3ші топтағы алмалар саны? -Мұғалім сабақтың тақырыбын мақсатын, күтілетін нәтижесін хабарлайды. Мұғалім түсіндірмесі: Сандарды салыстыру туралы түсінік береді. «Imektep.kz» сайтынан «Артық, кем, тең» дегеніміз не?» тақырыбында бейнежазба көрсету. (6 артық 5-тен), (2 кем 5-тен), (10артық 7-ден) Белсенді оқу ортасы: -Ұжымдық жұмыс. Оқулықпен жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі (интерб. тақтадан сурет көрсету) Дәмхана. (суретке қарап қысқаша әңгіме құрастыру) Суретке қарап мыналарды анықта: -Ұлдардың саны қыздардың санына тең бе? (4 қыз, 3 ұл ) -Орындықтардың саны дәмханаға келгенадамдар санына тең бе? (7 адам, 7 орындық) -Ағаштар саны, бұталар санына тең бе? (6 ағаш, 6 бұта) -
М.т. -Оқушылардың жауабына ауызша қарай кері байланыс жасау. -Сараланған тапсырма: (мұғалімнен көмекті аз қажет ететін оқушылар ) Амалдарды орында: «Өрнектерді салыстыр»
1+2 3+2
(3+2 қосындасы артық 3-1айырмасынан) -Топтық тапсырма: «Салыстыр, дәлелде» 1-топ «Суреттегі заттар қатарын салыстыр»
2 топ «Көршісін тап» ойыны
1 3 5 7 9 10 8 6 4 2 3 топ «Суреттергі заттар санын салыстыр»
Қалыптастырушы бағалау: «Ай суреті» (Топтар бір-бірін ай суреті арқылы бағалайды. Толық орындаса толық айды, жартылай орындаса жарты айды көрсетеді.) Оқушылардың жауабына қарай кері байланыс жүргізу. Сергіту сәті: «Біз мектепте» ойыны Дәптермен жұмыс |
Кеспе-сандар Imektep.kz сайты бейнежазба Оқулық. Интербелсенді тақта Үлгі суреттер Таратпа суреттер Таратпа суреттер «Ай» суреттері Дәптер |
|||
|
Сабақтың соңы |
Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы: Жеке жұмыс:«Кім жылдам» ойыны Шарты: Үлкен және кіші доптарды санап, бос төркөздерге жаз. Сандарды салыстыр.
үлкен доптар кіші доптар
Дескриптор
Кері байланыс жүргізу. Рефлексия «Желкенді кеме» әдісі -Үйрендім жоғарғы бөлігін боя -Білгім келеді желкенін боя -Түсінбедім қайықты боя |
Таратпа суреттер
|
|||
шағым қалдыра аласыз









