Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------ орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 18-сабақ
|
Бөлім: |
Сәуле |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Фигуралар салу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.4 суретте кескінделген құрастырылған фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтай алады. Көптеген оқушылар: жазық фигуралардың қиылысу, бірігу аймағын ажырата алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды. Өткен білімді еске түсіру: Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен фигуралар суретін алғызу арқылы жүреді. Жаңа тақырыпты ашу «Миға шабуыл» әдісімен өтеді: -Біздің қолымыздағы не? Атаңдар. - Олардың қабырғаларын көрсетіңдер. Саны нешеу? - Олардың төбелерін көрсетіңдер. Саны нешеу? -Біз олардың периметрін қалай есептеуші едік? -Ал ауданын қалай есептеуші едік? -Осы фигураларды салу үшін нені білу керек? -Адамдар ерте кезде қандай өлшеу тәсілдерін қолданған? Оларды қара және салыстыр. -Сендер қандай заттарды елі, сүйем, қолдың қарымен өлшей аласыңдар? - Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз? |
Ширату жаттығуларын жасайды.
Тапсырманың орындалуын тексертеді.
Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. -Тақырыпты ашады. |
Оқу тапсырмасын орындаған, сұрақтарға жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин Бекіту 10 мин 10 мин |
(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 2) Тік бұрышты және тіктөртбұрышты қалай салу керектігін естеріңе алыңдар. Тіктөртбұрыш сал. Оның қарама –қарсы қабырғалары туралы не айтуға болады? Суретке қара. Параллель түзулер салудың ретін құр. Оны әртүрлі орындауға болады. Дәптеріңе параллель кесінділер сал. Айналаңнан параллель түзулерге мысал бола алатын заттарды тап. Анықтамамен жұмыс:
3) а) Өзің салған тіктөртбұрыштың бір бұрышынан радиусы осы тіктөртбұрыштың еніне тең болатын шеңбер сыз. Фигуралардың қиылысу аймағын боя. Олардың бірігу аймағы не болады? Ж: Бірігу аймағы шеңбердің ширегіне немесе ¼ бөлігіне тең болады. Ә) Қағаздың ортасына ұзындығы 5 см болатын AB кесіндісі сыз. А нүктесінен радиуысы 2см болатын шеңбер сыз. Фигуралардың қиылысу аймағын боя. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Тақырыпқа сай тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Т) 2- тапсырма дәптермен жұмыс. 4) Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. Тексер. 454+299=753 459+391=850 1000-69=931 1000-59=941 258+499=757 1000-49=951
(Д) 3- тапсырма «Кім жылдам?» ойыны арқылы жүзеге асады. 6) а) Ербол сымды әрқайсысы 3см-ден 6 қабырғасы бар фигура шығатындай етіп майыстырды. Бұл фигураны қалай атауға болады? Фигураның периметрін тап. Ж: алты бұрыш. Р=3см*6=18см Осы сымнан тіктөртбұрыш жасауға бола ма? Ұзындығы дәл осындай сымды алып тексер. Ж: болады. Б) Тағы да қандай фигуралар жасауға болады? Олардың периметрлері қаншаға тең болуы мүмкін? |
Тапсырмаларды орындайды. Фигураларды салады. Билеп сергиді. Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді, тексереді. Тапсырмаларды орындап, сымнан фигура жасайды. |
Дескриптор: Тіктөртбұрыш салады, қарама –қарсы қабырғалары туралы түсіндіреді-1 балл. - Параллель түзулер салудың ретін құрады -1 балл. - Параллель кесінділер салады-2балл. -Айналасынан параллель түзулерге мысал бола алатын заттарды табады-1балл.
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді, тексереді -3 балл. Дескриптор: Тапсырмаларды орындап, сымнан фигура жасайды -2балл. |
Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер, Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма 42-бет |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 19-сабақ zhanilzhankabilova1999@gmail.com
|
Бөлім: |
Сәуле |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Фигуралар салу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.4 суретте кескінделген құрастырылған фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қоршаған ортадағы жазық фигуралардың периметрін анықтай алады. Көптеген оқушылар: аудандары бірдей әртүрлі екі тіктөртбұрыш сала алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар орындайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Өткен білімді еске түсіру: Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма 42-бет. Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді. Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: - Өткен сабақта қандай тақырыпта тапсырмалар орындадық? -Ендеше бүгінгі сабағымызда фигуралар салуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алимбекова Мөлдір МэлсқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз математика 3 сынып 13 апта
Тақырып бойынша 31 материал табылды
математика 3 сынып 13 аптаМатериал туралы қысқаша түсінік
математика 3 сынып 13 апта екінші тоқсан
Материалдың қысқаша нұсқасы Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «------------------------ орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Математика 18-сабақ
Сабақтың барысы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі «------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Математика 19-сабақ zhanilzhankabilova1999@gmail.com
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















