Математика 3 сынып ашық сабақ

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Математика 3 сынып ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі таңбалы және үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

Абай облысы Үржар ауданы Қарақол ауылы «Қарақол орта мектеп-бақшасы» КММ

Пәні:

Математика

Бөлім:

Атақты тұлғалар. 3С. Жазбаша көбейту және бөлу

Педагогтің аты-жөні:

Даукенова Раушангуль Токеновна

Күні:

12.03.2024 жыл

Сынып: 3 «А» сынып

Қатысқандар саны:15

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы:

126 Жазбаша түрде көбейту және бөлу алгоритмін қолдану.

(Ұлы адамдардың білім туралы айтқаны)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану;

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады

Ойлау деңгейі

Білу, түсіну, қолдану, талдау

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық құндылықтарды құрметтей білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

2 минут


Өткенді пысықтау

3 минут





Сабақ

тың ортасы

35минут


Сергіту сәті

2 минут



Топтық жұмыс







Жұптық жұмыс





Кері байланыс

3 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Додекаэдр» әдісі бойынша ұлы тұлғалардың білім туралы айтқандарымен танысу


Үй тапсырмасын сұрау: №5

214 180 293 481 798 383

Өткенді пысықтау

Сабаққа кіріспе

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру

ФС-тапсырма.Жаңа тақырып. ҰЖ.

Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырмалар.

1-тапсырма . Өрнектің мәнін табыңдар. Сонда мына сөздерді айтқанын білетін боласыңдар.

Білім-бұл жойылмайтын байлық.

189*2+145=523-К.Г.Паустовский

Артық білім кітапта,

Ерінбе оқып көруге.

585:9+478=543-Абай Құнанбаев


2 – тапсырма. «Бәйге» ойыны \топ бойынша, әр топтан 2 оқушыдан шығады\тақтада орындау

Есептеп дұрыстығын тексеріңдер.

265*3=795 711:9=79 69*7=483

792:4=198 835:5=167 179*5=895


4 – тапсырма. «Ноутбук» әдісі Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептеңдер.

S=2*4:2=4см2

S=2*2:2=2см2





Сергіту сәті: «Наурыз» әні /би қимылын жасау


5 – тапсырма. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

Есептерді шығарыңдар.

А) Шағын автобуста 16 орын бар, бұл жеңіл көліктегі орындарға қарағанда 4 есе артық. Шағын автобус пен жеңіл көлікте барлығы неше орын бар?

Ш: 16+16:4=20

Ж: барлығы 20 орын бар.

Ә) 7 бумада 35 қойындәптер бар. Осындай 9 бумада қанша қойындәптер бар?

Ш: 35:7*9=45

Ж: Осындай 9 бумада 45 қойындәптер бар.


6 – тапсырма. «Сиқырлы қоржын» ойыны 2м4дм7см+6дм3см=310см=31дм=3м1дм

8м4дм9см+1м5дм1см=1000см= 100дм=10м.

9м-35см=865см=865см=8м65см

1сағ-15мин=45мин

2сағ-20мин=100мин=1сағ40мин

3сағ-1сағ5мин=115мин =1сағ55мин


Топтық жұмыс: ауызша




7 – тапсырма. Дұрыс жүретін сағатты тап В-нұсқасы дұрыс сағат

а) 1 сағат алдыға кеткен

ә)10 минут қалып қойған

б)20 минут алда



Үйге тапсырма. 3 – тапсырма.

Бағалау


Кері байланыс: «Білім қоржыны» арқылы сабаққа кері байланыс жасау




Ұлы тұлғалардың білім туралы айтқандарын кезектесіп оқып шығады

Үй тапсырмасын айтады

Өткенді пысықтайды

Жауаптар айтады



Әр топ өз өрнегін дәптерге жазады




Тапсырманы орындайды





Билеп сергиді.


Есептейді




Тапсырманы орындайды



Ұлттық құндылықтарға қатысты суреттерді қоржыннан шаманы табу

















Кері байланыс жасайды








ҚБ: «Шапалақ» әдісі

Дескриптор



Өрнектің мәнін табады, сөздердің авторын анықтайды





Өрнектердің мәнін есептеп, тексереді




Тікбұрышты үшбұрыштардың ауданын есептейді

Дескриптор:

«Бас бармақ» әдісі





Дескриптор: «Шапалақ» әдісі







































Дұрыс жүретін сағатты табады





Кері байланыс



Смайликтер











тақта

слайд






Дәптер









Дәптер





Рисунок 1


























Оқулық

Қоржын















Сағат суреті









Кері байланыс тақтасы





































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
01.02.2025
162
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі