Материалдар / Математика 3-сынып Қорытындылау №167 Қорытындылау №168 4-тоқсан
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика 3-сынып Қорытындылау №167 Қорытындылау №168 4-тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне әдістемелік көмек қмж
Авторы:
07 Мамыр 2023
715
46 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

30.05.23ж

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қорытындылау №167. Қорытындылау №168

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану

3.5.1.8** айнымалысы бар өрнектер мен теңдеулер түрінде барлық арифметикалық амалдарға берілген қарапайым есептерді құрама есептерді санды өрнектер немесе жеке амалдар түрінде моделдеу

3.4.2.2 кестелер және графтар құру әдісі мен логикалық пайымдауға берілген есептерді шығару

3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді(шамалар арасындағы тәуелділікке құрылған жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу және шығару

3.1.3.3** шамалар мәндерін уақыт (сек,мин, сағ, тәул, ай, жыл, ғасыр) салыстыру және амалдар орындау

Сабақтың мақсаты

Жыл бойы өткен тақырыптардан оқушылардың білім,білік, дағдыларын өлшеу құралы ретінде қысқа және толық жауапты қажет ететін тапсырмалар қолданылады.


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру


3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді.

Өткен тақырыпқа шолу:

Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру.

«Ашық микрофон» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау

Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді.

Оқу мақсаты жарияланады

Ширату жаттығуларын жасайды.

Топқа бірігеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады.

Оқулық

Дәптер

лер

Қалам қарын

даштар

Жаңа білім

15 мин





























10 мин

















2 мин



Бекіту

10 мин




Жаңа сабақ

Оқулықпен жұмыс 90- бет

1 А)

Қатысты -84

Бастауыш сынып- ? 4/1

Орта буын- ?, 16-сы артық

Қалғаны- ? жоғары сынып

Ш: 84- 84:4+(84:21 +16)=26

Ә)

Облыс мектептерінен- 96 оқушы,бұл 3 есе артық

Қала мектептері- ? оқушы

Барлығы - ?оқушы қатысты

Ш: 96+ 96:3=128

Shape1

C

3 6

4

12

2


Shape2

A 100 300 500 900

Shape3

B

10 30 40 60 70








А және В жиыны С жиынының ішкі жиыны болады. Яғни, А жиыны С жиынына тиісті. В жиыны да С жиынына тиісті.

3

Жасыл от шашу-190

Қызыл от шашу- ?, 110-ы артық

Ш: 190+ (190+110) =490

4 өзіндік жұмыс

5,6 КЕЛ ОЙНАЙЫҚ!


7 Тақтамен жұмыс

8

r1 = 4см, r2 =2см


9 Ойлан, тап!

6 жол шығады.









Оқулықпен жұмыс 92-бет

1

Өрнек құру

а) 875 +(875 -562) =1188

Теңдеу құру

ә) 150 * x =750

2

Ұзындығы

Ені

Периметрі

Ауданы

25 см

5 см

60 см

125 см2

41 см

20 см

122 см

820 см2

a см

b см

P= (a+b) *2

S=a*b


3

1Shape4 - вагонда- 17 бала, бұл 3/1

Барлығы - ?

2-вагонда - ?, 13-і кем

Екі вагонда- ? жолаушы

17*3 =51

17-13=4 2

17+4=21

КЕРІ ЕСЕП ШЫҒАРУ

Барлығы- 51 бала,

1-вагонда - ?, 3/1

2- вагонда 1-вагоннан- ?, 13-і кем

Екі вагонда - ? жолаушы

51;3=17 (1-вагонда)

17 -13 = 4 (2- вагонда жолаушы саны)

17+4=21 (екі вагондағы жолаушы саны)

СҰРАҒЫН ӨЗГЕРТУ АРҚЫЛЫ ШЫҒАРУ

1-вагонда – 17 бала, бұл 3/1

Барлығы - ?

2- вагонда 1- вагоннан- ?, 13- і кем

3- вагонда - ? жолаушы

17*3=51 (барлық жолаушы саны)

17-13=4 (2- вагондағы жолаушы саны)

17+4= 21 (екі вагонда)

51-21=30 (3- вагондағы жолаушы саны)

Жауабы: 3- вагонда 30 жолаушы бар

4 өзіндік жұмыс

ЕҚҚЕО

Қарқынды оқушыларға

Қарқыны баяу оқушыларға:

Жауабы: 792м

Тапсырма орындайды.


Ауызша және жазбаша түрде жұмыс жасайды және

қолданады








Осы жаттығуды топпен орындайды, бір оқушы сағат уақыты үлгісінен көрсетеді, ал екіншісі сағаттар мен минуттар санын жазады/анықтайды. Және керісінше: бір топ уақытты атап өтеді, ал екіншісі сағат үлгісін көрсету керек


Тапсырма орындайды.















Топпен бірлесе отырып жұмыс жасайды


























Берілген шартты есепті оқиды , мазмұнын ажырата отырып кері есептер құрастырады

Амалдардың орындалу реті мен шартын жұрыс қолданады

Есептің сұрағын өзгертіп жазады













Көмек қажет ететін оқушыларға түсіндіру жұмысымен бірге қосымша уақыт беріледі.

Берілген нұсқаның дұрыс, бұрысын анықтайды.


1-10 балл аралығы


Дескриптор:

Үй тапсырмасына жауап береді

Алдыңғы білімді пайдалана отырып тапсырманы орындайды, жазады/анықтай алады.

Қолдану ерекшеліктерін анықтайды

-3балл.




Дескриптор:

Жиын түрлерін анықтайды.

Топтастырады

Тиісті жауабын айтады, жазады

2 балл.











Дескриптор:

Практикалық іс әрекеттермен сахналық ойын арқылы есептеп жүргізе алады

Сұрақтарға жауап береді

-3балл.








































Дескриптор:

1.Есептің шешуін табады, жазады.

2.Сұрағын қояды.

2.Өрнек құрастырады.

3. Шешуін, жауабын жазады.

4.Жауабын сағат және минутпен өрнектейді.

2балл.











Қима қағаздар,

суреттер




























Қағаз ақшалар мен монеталардың қима суреттері






Заттардың бағасы жазылған қағаздар





Циркульмен жұмыс






Түрлі -түсті фигуралар












Кестелер

Кеспе қағаздар , үлестірмелер


























Материалды жүктеу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!