
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Математика 3 сынып. Санның кубы
Пән:Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 48 |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
Күні: |
Машықкер: |
||||||||||||||||||||
Сынып:3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Санның кубы |
|
|||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.2.1 бөлшекті - бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және екі натурал санның бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді Көпшілік оқушылар: Кубты бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде есептеу, бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде санның кубы ретінде түсінеді Кейбір оқушылар: Санның кубтық құрамын табу үшін, санды өрнектің мәнін бірнеше амал арқылы табады. |
||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу және түсіну Қолдану |
||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісін санның кубымен алмастыруға болады.
3*3*3=
а*а*а= |
||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттыру |
||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Тапқырлыққа арналған тапсырмада логикамен. |
||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Сілттемелер оқулықhttps://special-edu.kz/TEXTBOOKS/3RAZDEL/book/3.3.3/index.html 40-43 бет. |
||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Көбейту мен бөлу кестелері, санның квадраты. |
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру - Сәлеметсіңдер ме, оқушылар! Оқушылар бір біріне сәттілік тілейді. Өткен тақырыпты қайталау. 3*3=9 5*5=25 8*8=64
Тақырыпты болжау. 4*4*4=64 5*5*5=125 3*3*3=27 2*2*2=8
- Оқушылар есеп шығару барысында нені байқадындар? - Иә, бірдей үш сан бір - біріне көбейтіліп тұр. - Осы сандарды көбейткіштердің кубына алмастыруға болады -Оны былайша жазамыз
4*4*4= Мысалы:
4*4*4= -Бүгінгі сабақ не жайлы болады деп ойлайсындар? -Иә, Санның кубы жайлы.Бүгінгі сабағымыздың мақсаты санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ұсынамыз. |
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
(М,К.Т.Ж)
Монумент – ескерткіш, естелік ретінде ұлы тұлғаларға немесе айтулы оқиғаларға арналған құрылыс. Дескриптор: Білім алушы. -Санды квадрат арқылы есептей алады. -Монумент анауларын біле алды. (М,К.Ж,Ж) а) Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі болып табылатын сандарды таба аласың ба?
2*2*2=8 4*4*4=64 Есінде сақта!!!
ә) Көбейтіндіні көбейткіштің квадратына немесе кубына алмастырып есепте. 4*4= 2*2= 2*2*2= 3*3*3= Дескриптор: Білім алушы. - Үш көбейткіштің көбейтіндісі болып табылатын сандарды таба алды. - Көбейтіндіні көбейткіштің квадратына немесе кубына алмастырды -Есепті шығара алды (М,К.Ж,Ж) 5 санының кубын тап.
Дескриптор: Білім алушы. -5 санының кубын таба алды. -Есепті шығара алды. (М,К.Ж,Ж) Сандардың квадраты мен кубын есепте.
Дескриптор: Білім алушы. -Сандардың квадраты мен кубын есептей алды. -Санның квадраты мен кубын жаза алды.
Қосымша тапсырма. (М,К.Ж,Ж)
|
Сілттемелер оқулықhttps://special-edu.kz/TEXTBOOKS/3RAZDEL/book/3.3.3/index.html 40-43 бет.
Сілттемелер оқулықhttps://special-edu.kz/TEXTBOOKS/3RAZDEL/book/3.3.3/index.html 40-43 бет.
Сілттемелер оқулықhttps://special-edu.kz/TEXTBOOKS/3RAZDEL/book/3.3.3/index.html 40-43 бет.
Сілттемелер оқулықhttps://special-edu.kz/TEXTBOOKS/3RAZDEL/book/3.3.3/index.html 40-43 бет.
|
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Қорытынды: -Сабақ түсінікті болды ма? -Сабақ басындағы көңіл күйің қалай болды? - Сабақ басында қойған мақсатқа жеттік пе?
Рефлексия:
«Қосу-алу-қызықты» әдісі
Қосу- сабақ түсінікті. Алу-түсінбей қалған жерлерім бар. Қызықты – тағы білгім келеді. - Сау болыңдар!!!
|
Рефлексия |
|
Қосымша мәліметтер |
|||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |