.
№76 жалпы орта білім беретін мектеп
Ашық сабақ
«Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту»
Класс : 4 «Ә»
Мұғалімі: Жайбергенова Г.Ж.
2024-2025ж
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 46-сабақ
|
Бөлім: |
Мәдени мұра. Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жайбергенова Гулнур Жансериковна |
|
|
Күні: |
11.11.24 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту. Көрнек і тарихи тұлғалар және мәдениет қайраткерлері. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11** екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал. «Өз түсіңді таңда» "Сәлеметсіңдер ме, балалар! Біз әрқашан бір-бірімізді көруге қуаныштымыз ба? Бірлескен шығармашылық жұмысқа дайынбыз ба? Сендердің алдыңда партада түрлі-түсті жапырақтар бар: қызыл, сары, жасыл. Оларға мұқият қарап, дәл қазір өзіңнің эмоционалды көңіл-күйіңе сәйкес келетін жапырақты таңдап алыңдар. -Міне осындай қасиетке ие балалар сабақты да жақсы оқиды деп ойлаймын. -Балалар, алдыңғы сабақтарда қандай тапсырмалар орындадық? Өткенді қайталау «Өткен шақтың кемесі» сұрақтары Жаңа сабақ -Біз бүгін қандай амалға байланысты жұмыс жасаймыз деп ойлайсыңдар? «Квест» әдісі арқылы амалды анықтаймыз. Ол үшін,кодттағы әріптерді ретімен қою керек.
-Дұрыс таптыңдар.Біз бүгін көбейту амалына байланысты есептер шығарамыз. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту. Көрнекі тарихи тұлғалар және мәдениет қайраткерлері.
Бағалау парақша «Білім
шырағы» |
Сұрақтарға жауап береді. -Көбейту мен бөлу Квест тапсырмасын орындау арқылы амал атауын табады . |
«Бас бармақ» әдісі ҚБ: Бағалау парақшасы «Білім шырағы»
|
Интер тақта, слайд, интернет желісі, фишкалар, үлестірмелі парақшалар |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Бүгін біз ұлы ғалым Әбу Насыр Әл- Фарабидің өмірімен танысатын боласыңдар. 1-тапсырма «Кім шапшаң?» Есептеп, ғалымның қай жерде туылғанын анықта. -Енді балалар, тақтаға назар аударып,жаңа тақырыпты дұрыстап түсініп алайық. 2-тапсырма Жұптық жұмыс.
-Балалар, Әбу Наср Әл-Фараби өз заманындағы ғылымның барлық салаларынанкөп мұралар қалдырды. Соның бірі астрономия. Қазір біз «Менің жұлдызым» ойынын ойнаймыз. Тақтаға есімдерің жазылған жұлдыздар қойылған. Сендерге есеп шығаруға уақыт берілген. Берілген уақыт ішінде қанша есеп шығарсаңдар сонша рет өз жұлдыздарыңды қоршап сызасыңдар. 3-тапсырмаӨздік жұмыс оқулықтағы № 3-есеп.
Сергіту сәті «Математикалық сиқыр» 4-тапсырма Топтық жұмыс.«Сулифа» ойынымен әр топ өз тапсырмаларын таңдап алады.
-Жарайсыңдар , балалар! Сабағымыз соңына да келіп жетті. Енді сабағымызды қорытындылап , кері байланыс жасайық. Кері байланыс «Білім шырағы» |
Тапсырманы орындайды. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Көптаңбалы санды екі таңбалы санға көбейту алгоритмін қолданып, деректі толықтырады. Берілген уақыт ішінде қанша есеп шығарып үлгерсе сонша рет жұлдызды қоршап сызады. |
Дескриптор Екі таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданады; Көбейтіндіні табады.1 балл Айырманы табады 1 балл
Дескриптор Екі таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданады; ҚБ6 балл
Дескриптор Екі таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданады; ҚБ 2 балл |
Үлестірме парақтар. Оқулық, дәптер
Үлестірмелі карточкалар |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Білім шырағы» Білімді болу деген сөздің мағынасы — белгісіз нәрсені ашуға қабілетті болу деген ұғым.-деп Әл-Фараби атамыз айтпақшы білімге,ғылымға құштар болып, саналы ұрпақ болып өсулеріңе тілектеспін. Үй тапсырмасы28-бет11-есеп
|
Жинаған балдарын санайды. Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 4 сынып "Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға көбейту""
Математика 4 сынып "Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға көбейту""
.
№76 жалпы орта білім беретін мектеп
Ашық сабақ
«Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту»
Класс : 4 «Ә»
Мұғалімі: Жайбергенова Г.Ж.
2024-2025ж
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 46-сабақ
|
Бөлім: |
Мәдени мұра. Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Жайбергенова Гулнур Жансериковна |
|
|
Күні: |
11.11.24 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту. Көрнек і тарихи тұлғалар және мәдениет қайраткерлері. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11** екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Психологиялық ахуал. «Өз түсіңді таңда» "Сәлеметсіңдер ме, балалар! Біз әрқашан бір-бірімізді көруге қуаныштымыз ба? Бірлескен шығармашылық жұмысқа дайынбыз ба? Сендердің алдыңда партада түрлі-түсті жапырақтар бар: қызыл, сары, жасыл. Оларға мұқият қарап, дәл қазір өзіңнің эмоционалды көңіл-күйіңе сәйкес келетін жапырақты таңдап алыңдар. -Міне осындай қасиетке ие балалар сабақты да жақсы оқиды деп ойлаймын. -Балалар, алдыңғы сабақтарда қандай тапсырмалар орындадық? Өткенді қайталау «Өткен шақтың кемесі» сұрақтары Жаңа сабақ -Біз бүгін қандай амалға байланысты жұмыс жасаймыз деп ойлайсыңдар? «Квест» әдісі арқылы амалды анықтаймыз. Ол үшін,кодттағы әріптерді ретімен қою керек.
-Дұрыс таптыңдар.Біз бүгін көбейту амалына байланысты есептер шығарамыз. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту. Көрнекі тарихи тұлғалар және мәдениет қайраткерлері.
Бағалау парақша «Білім
шырағы» |
Сұрақтарға жауап береді. -Көбейту мен бөлу Квест тапсырмасын орындау арқылы амал атауын табады . |
«Бас бармақ» әдісі ҚБ: Бағалау парақшасы «Білім шырағы»
|
Интер тақта, слайд, интернет желісі, фишкалар, үлестірмелі парақшалар |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Бүгін біз ұлы ғалым Әбу Насыр Әл- Фарабидің өмірімен танысатын боласыңдар. 1-тапсырма «Кім шапшаң?» Есептеп, ғалымның қай жерде туылғанын анықта. -Енді балалар, тақтаға назар аударып,жаңа тақырыпты дұрыстап түсініп алайық. 2-тапсырма Жұптық жұмыс.
-Балалар, Әбу Наср Әл-Фараби өз заманындағы ғылымның барлық салаларынанкөп мұралар қалдырды. Соның бірі астрономия. Қазір біз «Менің жұлдызым» ойынын ойнаймыз. Тақтаға есімдерің жазылған жұлдыздар қойылған. Сендерге есеп шығаруға уақыт берілген. Берілген уақыт ішінде қанша есеп шығарсаңдар сонша рет өз жұлдыздарыңды қоршап сызасыңдар. 3-тапсырмаӨздік жұмыс оқулықтағы № 3-есеп.
Сергіту сәті «Математикалық сиқыр» 4-тапсырма Топтық жұмыс.«Сулифа» ойынымен әр топ өз тапсырмаларын таңдап алады.
-Жарайсыңдар , балалар! Сабағымыз соңына да келіп жетті. Енді сабағымызды қорытындылап , кері байланыс жасайық. Кері байланыс «Білім шырағы» |
Тапсырманы орындайды. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Көптаңбалы санды екі таңбалы санға көбейту алгоритмін қолданып, деректі толықтырады. Берілген уақыт ішінде қанша есеп шығарып үлгерсе сонша рет жұлдызды қоршап сызады. |
Дескриптор Екі таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданады; Көбейтіндіні табады.1 балл Айырманы табады 1 балл
Дескриптор Екі таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданады; ҚБ6 балл
Дескриптор Екі таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмдерін қолданады; ҚБ 2 балл |
Үлестірме парақтар. Оқулық, дәптер
Үлестірмелі карточкалар |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Білім шырағы» Білімді болу деген сөздің мағынасы — белгісіз нәрсені ашуға қабілетті болу деген ұғым.-деп Әл-Фараби атамыз айтпақшы білімге,ғылымға құштар болып, саналы ұрпақ болып өсулеріңе тілектеспін. Үй тапсырмасы28-бет11-есеп
|
Жинаған балдарын санайды. Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз




















