|
Білім беру ұйымының атауы |
||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№51 сабақ. Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өзара байланысты шамалары бар есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Әрбір тіктөртбұрыш қанша бөлікке бөлінген? Үлестерді жаз. 6 дан 1 (бөлігі) боялған 3 тен 1 (бөлігі) боялған 2 ден 1 (бөлігі) боялған 12 ден 1 (бөлігі) боялған
Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте. Жауабын кему ретімен атасаңдар, уақыт туралы мақалды оқисыңдар. 9*7=63 6*9=54 7*8=56 8*8=64 Бір минутты бос жіберсең , Бір сағатты жоғалтасың. 2-тапсырма Жалпы массаны,бір заттың массасын, заттың санын қалай табуға болатынын есіңе түсір. Ж.М- жалпы масса М-масса С-саны Ж.м=м*с М=ж.м/с С=ж.м/м
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Жәшік-9 *54кг 3жәшік-?кг Массалары бірдей Ш: м=ж.м/с=54кг:9=6кг Ж.м=м*с=6кг*3=18кг Ж:3 жәшікте 18кг жүзім бар.
Сергіту сәті
ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 4-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Кесте бойынша есептер құрастырып,оларды шығарыңдар а) 6жәшік-48кг 9жәшік-?кг Массалары бірдей Ш:м=48кг/6=8кг Ж.м=8кг*9=72кг Ж:9жәшік 72кг
Ә) 9кг-72кг ?кг-56кг Саны бірдей Ш:с=72/9=8 М=56/8=7кг Ж: 7кг
ЕБҚ Есепті шығар Бір жәшікте 14 кг алмұрт болса, 4 жәшікте қанша кг алма болады?
Өзіндік жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар А) Өрік -9кг қант Бүлдірген-12кг қант 1қапшық -3кг Жұмсалды-?қ Ш: 9:3=3қап өрік 12:3=4қ, 3+4=7қап Ж:7 қап.
Ә)Бөлді-6 бөлікке Сатты алтыдан бір бөлігін Массасы -12кг Қалды-? Ш:12/6*1=2кг 12-2=10кг Ж:10кг қалды
6-тапсырма «Эстафета» әдісі Өрнектердің мәнін тап (69-68)*8=1*8=8 20-54/6=20-9=11 `(80-24)/7=56/7=8 5*8-39=40-39=1 8/4*6=2*6=12 (30-3)/9=27/9=3 (55+26)/9=81/9=9 14/2*1=7*1=7 (48-8)/8=40/8=5
7-тапсырма Бөлшектерді өсу ретімен орналастырып, мақалдарды оқы. A) Уақыт бізді күтіп тұрмайды. Ә)Уақыт тас екеш тасты да тоздырады.
Үй тапсырмасы 8-тапсырма Жақшаларды теңдіктер дұрыс шығатындай етіп қой. 1.(8+40):8-(3*2)=48:8-6=6-6=0 2.8+40:(8-3)*2=8+40:5-2=8+16=24 3.8+(40:8-3)*2=8+2*2=8+4=12
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есепті шығарады
Жаттығу жасайды
Есеп құрастырады
Дәптермен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тапсырмалар ды орындайды
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Алма теру » әдісі
Дескриптор: Әрбір тіктөртбұрыш қанша бөлікке бөлінгенін санап, үлестерді жазады-1б
. Тамаша!
Дескриптор: Жауабын кему ретімен атап, уақыт туралы мақалды оқиды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жалпы массаны,бір заттың массасын, заттың санын қалай табуға болатынын біледі, қолдана алады-1б
Керемет!
Дескриптор: ЕҚБ Есепті шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Кесте бойынша есептер құрастырады-1б Есепті шығарады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептерді өз бетінше шығара алады-1б Есеп шартын өзі құрады-1б
ДескриптоР: Өрнектердің мәнін табады-1б Жылдам, дұрыс есептей алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Бөлшектерді өсу ретімен орналастырып, мақалдарды оқиды-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері
Қимылдар Суреттер Кесте Конверт Оқулық Алмұрттың суреті Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 51-сабақ жоспары
Математика 51-сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№51 сабақ. Шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді шығару |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өзара байланысты шамалары бар есептерді шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Әрбір тіктөртбұрыш қанша бөлікке бөлінген? Үлестерді жаз. 6 дан 1 (бөлігі) боялған 3 тен 1 (бөлігі) боялған 2 ден 1 (бөлігі) боялған 12 ден 1 (бөлігі) боялған
Жаңа тақырып 1-тапсырма Есепте. Жауабын кему ретімен атасаңдар, уақыт туралы мақалды оқисыңдар. 9*7=63 6*9=54 7*8=56 8*8=64 Бір минутты бос жіберсең , Бір сағатты жоғалтасың. 2-тапсырма Жалпы массаны,бір заттың массасын, заттың санын қалай табуға болатынын есіңе түсір. Ж.М- жалпы масса М-масса С-саны Ж.м=м*с М=ж.м/с С=ж.м/м
ЕҚБ 3-тапсырма Есепті шығар Жәшік-9 *54кг 3жәшік-?кг Массалары бірдей Ш: м=ж.м/с=54кг:9=6кг Ж.м=м*с=6кг*3=18кг Ж:3 жәшікте 18кг жүзім бар.
Сергіту сәті
ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 4-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Кесте бойынша есептер құрастырып,оларды шығарыңдар а) 6жәшік-48кг 9жәшік-?кг Массалары бірдей Ш:м=48кг/6=8кг Ж.м=8кг*9=72кг Ж:9жәшік 72кг
Ә) 9кг-72кг ?кг-56кг Саны бірдей Ш:с=72/9=8 М=56/8=7кг Ж: 7кг
ЕБҚ Есепті шығар Бір жәшікте 14 кг алмұрт болса, 4 жәшікте қанша кг алма болады?
Өзіндік жұмыс 5-тапсырма Есептерді шығар А) Өрік -9кг қант Бүлдірген-12кг қант 1қапшық -3кг Жұмсалды-?қ Ш: 9:3=3қап өрік 12:3=4қ, 3+4=7қап Ж:7 қап.
Ә)Бөлді-6 бөлікке Сатты алтыдан бір бөлігін Массасы -12кг Қалды-? Ш:12/6*1=2кг 12-2=10кг Ж:10кг қалды
6-тапсырма «Эстафета» әдісі Өрнектердің мәнін тап (69-68)*8=1*8=8 20-54/6=20-9=11 `(80-24)/7=56/7=8 5*8-39=40-39=1 8/4*6=2*6=12 (30-3)/9=27/9=3 (55+26)/9=81/9=9 14/2*1=7*1=7 (48-8)/8=40/8=5
7-тапсырма Бөлшектерді өсу ретімен орналастырып, мақалдарды оқы. A) Уақыт бізді күтіп тұрмайды. Ә)Уақыт тас екеш тасты да тоздырады.
Үй тапсырмасы 8-тапсырма Жақшаларды теңдіктер дұрыс шығатындай етіп қой. 1.(8+40):8-(3*2)=48:8-6=6-6=0 2.8+40:(8-3)*2=8+40:5-2=8+16=24 3.8+(40:8-3)*2=8+2*2=8+4=12
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Есепті шығарады
Жаттығу жасайды
Есеп құрастырады
Дәптермен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Тапсырмалар ды орындайды
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Алма теру » әдісі
Дескриптор: Әрбір тіктөртбұрыш қанша бөлікке бөлінгенін санап, үлестерді жазады-1б
. Тамаша!
Дескриптор: Жауабын кему ретімен атап, уақыт туралы мақалды оқиды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Жалпы массаны,бір заттың массасын, заттың санын қалай табуға болатынын біледі, қолдана алады-1б
Керемет!
Дескриптор: ЕҚБ Есепті шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Кесте бойынша есептер құрастырады-1б Есепті шығарады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Есептерді өз бетінше шығара алады-1б Есеп шартын өзі құрады-1б
ДескриптоР: Өрнектердің мәнін табады-1б Жылдам, дұрыс есептей алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Бөлшектерді өсу ретімен орналастырып, мақалдарды оқиды-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері
Қимылдар Суреттер Кесте Конверт Оқулық Алмұрттың суреті Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



















