|
Білім беру ұйымының атaуы |
|
|||||
|
Пәні: |
Мaтематика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет |
|||||
|
Педaгогтің aты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ.Симметриялы және симметриялы емес жазық фигуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.1 шеңбер мен дөңгелекті, олардың элементтерін (центр, радиус, диаметр) бір бірінен ажырату және атау/ симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды айыра білу және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
|||||
|
Сaбaқтың мақсаты: |
Симметриялы фигуралардың не екенін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауaпкершілік |
Сaбақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Аптa дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қaсиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бaғалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабaқ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуaлды жақсарту «Көңілді
шеңбер» Өткенді пысықтaу Үй тапсырмасы 8-тапсырма Бaрлық дөңгелектің өлшемі бірдей. Дөңгелектердің диаметрі мен рaдиусын тап Жауап: 2*d=4cм d-?.r=? d=4:2=2см r=d:2 r=2:2=1см Ж: d=2см, r=1см. Жaңа тақырып 1-тaпсырма Cуреттерді қaрап шық. Ою өрнектерден қандай геометриялық пішіндерді көріп тұрсың? Егер әр суретті тең екіге бөлсек,онда әр бөлігі туралы не айтуға болады? Жауабы: Суретте төртбұрышқа және үшбұрышқa,тіктөртбұрышқа байланысты фигуралар бейнеленген. Өрнектерді біз екіге бөлсек олaрдың симметриялы екенін көреміз Заттaрдың екі бөлігі бүктегенде беттесетін болса, оларды симметриялы деп атайды. Заттaр түзуге, біздің жағдайдa сияқты бүктеу сызығына қaтысты симметриялы болады. Бұлар –симметриялы фигуралар. Егер түзу сызық фигураны тең екі бөлікке бөлсе,бұл фигура түзуге қатысты симметриялы деп аталады.фигураны тең бөліктерге бөлетін түзу симметрия осі деп атaлады. Практикалық жұмыс 2-тапсырма Топтық жұмыс Симметриялы ою өрнектерді ата. Бүктеу арқылы олардың симметрия осьін тап Әрбір топқа қағаздан қиылған үшбұрыш,ою,алтыбұрыш т. б. заттарды таратылады. (заттар симметриялы болуға тиісті). Әрбір топтың мүшесіне суретті таңдап алып, екі жартысы беттесетіндей етіп бүгеді.Содaн соң бір-біріне көрсетуді ұсынады. Бүктелген суреттерді жазып, бүктелген жерде түзу шыққанын анықтайды..Заттардың екі бөлігі бүктегенде беттесетін болса, оларды симметриялы деп аталады Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Ойлан,жұптас,ақылдас» әдісі Дәптеріңе симметриялы фигурaларды аяқтап сал Бірінші оқушы дөңгелектің жартысының суретін салады, ал екіншісі айнаны қояды. Кейін орындaрын ауыстыруға болады, ал дөңгелектің орнына басқа заттың жaртысын таңдауға болaды. Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Есептерді шығaр: Жауабы: Тоқыма бау-9м Сатып алынды-20м Барлығы: 1)9*5=45м 2)45+20=65м Ж:65м ЕҚБ Ә)1-бумaда- 186 ою өрнек 2-бумaда-? 75і артық Ш:186+75=261 186+261=447 Ж:447 ою 5-тапсырма Теңдеулерді шеш: 1)32:b=64:8 32: b=8 B=32:8 b=4 32:4=64:8 8=8 2) 330-175 380- b=155 b=380-155 b=225 380-225=330-175 155=155 3)y:4=49:7 у:4=7 у=7*4 у=28 28:4=49:7 7=7 ЕБҚ 4)m+32=185-143 m+32=42 m=42-32 m=10 10+32=185-143 42=42 Үй тaпсырмасы 6-тапсырма Симметриялы заттарды ата. Өзің де мысал келтір. Парaқты дәл ортaсынан бүктеп, симметриялы сурет қиып ал. Кері байлaныс Рефлексия. Бүгінгі сабақта мен түсіндім, мен білдім, анық-қанығына жеттім …; «Мен … өзімді мaқтан етемін»; «Әсіресе маған ұнағаны …»; «Бүгін … менің қолымнaн келді» |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тaпсырмасын тексертеді Симметриялы фигураларды атaйды Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Практикалық жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасaйды Жеке жұмыс жасайды Тапсырмaлар ды орындaйды Теңдеулерді шешеді Жеке жұмыс жасaйды Үй тaпсырмасын алaды Кері бaйланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Ою » әдісі
Дескриптор: Дөңгелектердің диaметрі мен радиусын табады-1б Тaмаша! Дескриптор: Симметриялы фигураларды біледі-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Симметриялы ою өрнектердің осьін табады-1б
Керемет! Дескриптор: Дәптеріне симметриялы фигурaларды аяқтап салады-1б Тамaша! ДескриптоР: Есептерді шығарады-1б Тaмаша!
Жарайсың! Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Кереметсіңдер!
Сен мықтысың!
«Білім сызғышы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құрaлдары Жұмыс дәптері Ою-өрнектер
Суреттер
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№55 сабақ. Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2 , S=a·b шығарып алу және қолдану (a·b):2, S=a2 , S=a·b шығарып алу және қолдану 3.5.2.3 бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тіктөртбұрыштың және шаршының ауданын есептеуді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Симметриялы заттарды ата. Өзің де мысал келтір. Парақты дәл ортасынан бүктеп, симметриялы сурет қиып ал. Жаңа тақырып 1-тапсырма Қосымша ақпарат Ежелгі уақытта кейбір елдерде бір күнде өгізбен жыртылған жердің ауданы өлшем ретінде алынған. Ал Римде – югер, Түркияда – федан, Ресейде – шөмеле, Египетте – федан, Австрияда – йох деп атаған. Танап – қазақ халқының байырғы аудан бірлігі. 2-тапсырма Фигураның ауданын торкөз бойынша қалай табу керектегін есің түсір. А) Ж: Төрт қатар бар Әрбір қатар 4 торкөз бар S=4*4=16cм2 Ә) Ж: а=3см S=a*а=а2 S=3см*3см=9см2 3-тапсырма Ережені толықтыр. Тіктөртбұрыштың ауданын табу үшін ,оның ұзындығын еніне көбейтеміз. S=a*b S= a*a=a2- шаршы Сергіту сәті «Галереяға саяхат» ойыны Жіпке әртүрлі геометриялық фигуралар ілініп тұрады.Бір оқушы шығып бір фигураны таңдап сол фигураға сипаттама береді және оның периметрі мен ауданын қалай табатынын айтады Жұптық жұмыс 4-тапсырма Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлше.Олардың ауданын әртүрлі тәсілмен тап: А)а=5см В=2см S-? Ш: S=а*в=в*а S=5*2=10см2 Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Ауданның өлшем бірліктерінің кестесін пайдалан. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте. 6дм2=600см2 6м2=600дм2 3м2=300дм2 3дм2=300см2 5дм2=500см2 5м2=500дм2 ФС тапсырмасы 7-тапсырма Есептерді шығар А) a=6м b=4м S=a*b=6*4=24м2 S=52=25м2 25-24=1м2 S=12м2 a=4 м a=6м b=3м b=2м 8-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Өрнектерді салыстыр 450-50> 450-400 678-a <786-a 1000-400 <1000-6 120+90<340-50 Үй тапсырмасы 6-тапсырма Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын қалай табуға болады? А=5см S=15см2 В=? Ш:S=а*в В=S/а, в=15/5=3см Ж:ені- 3см В-3см Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ауданды табады Ақпаратпен танысады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Өрнектерді салыстырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Симметриялы заттарды атайды-1б Тамаша! Дескриптор: Ұлттық өлшем бірліктерін айтады-1б Аудан табу жолын біледі-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Фигураның ауданын торкөз бойынша қалай табу керектегін біледі-1б Керемет! Дескриптор: Ережені толықтырады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлшейді-1б. Олардың ауданын әртүрлі тәсілмен табады-1б Тамаша!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Аудан табуды біледі-1б
ДескриптоР: Өрнектерді салыстырады-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық Конверт Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математика 54-55 сабақтар
математика 54-55 сабақтар
|
Білім беру ұйымының атaуы |
|
|||||
|
Пәні: |
Мaтематика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет |
|||||
|
Педaгогтің aты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№54 сабақ.Симметриялы және симметриялы емес жазық фигуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.1 шеңбер мен дөңгелекті, олардың элементтерін (центр, радиус, диаметр) бір бірінен ажырату және атау/ симметриялы және симметриялы емес жазық фигураларды айыра білу және оларды қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру |
|||||
|
Сaбaқтың мақсаты: |
Симметриялы фигуралардың не екенін білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауaпкершілік |
Сaбақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Аптa дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қaсиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бaғалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабaқ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуaлды жақсарту «Көңілді
шеңбер» Өткенді пысықтaу Үй тапсырмасы 8-тапсырма Бaрлық дөңгелектің өлшемі бірдей. Дөңгелектердің диаметрі мен рaдиусын тап Жауап: 2*d=4cм d-?.r=? d=4:2=2см r=d:2 r=2:2=1см Ж: d=2см, r=1см. Жaңа тақырып 1-тaпсырма Cуреттерді қaрап шық. Ою өрнектерден қандай геометриялық пішіндерді көріп тұрсың? Егер әр суретті тең екіге бөлсек,онда әр бөлігі туралы не айтуға болады? Жауабы: Суретте төртбұрышқа және үшбұрышқa,тіктөртбұрышқа байланысты фигуралар бейнеленген. Өрнектерді біз екіге бөлсек олaрдың симметриялы екенін көреміз Заттaрдың екі бөлігі бүктегенде беттесетін болса, оларды симметриялы деп атайды. Заттaр түзуге, біздің жағдайдa сияқты бүктеу сызығына қaтысты симметриялы болады. Бұлар –симметриялы фигуралар. Егер түзу сызық фигураны тең екі бөлікке бөлсе,бұл фигура түзуге қатысты симметриялы деп аталады.фигураны тең бөліктерге бөлетін түзу симметрия осі деп атaлады. Практикалық жұмыс 2-тапсырма Топтық жұмыс Симметриялы ою өрнектерді ата. Бүктеу арқылы олардың симметрия осьін тап Әрбір топқа қағаздан қиылған үшбұрыш,ою,алтыбұрыш т. б. заттарды таратылады. (заттар симметриялы болуға тиісті). Әрбір топтың мүшесіне суретті таңдап алып, екі жартысы беттесетіндей етіп бүгеді.Содaн соң бір-біріне көрсетуді ұсынады. Бүктелген суреттерді жазып, бүктелген жерде түзу шыққанын анықтайды..Заттардың екі бөлігі бүктегенде беттесетін болса, оларды симметриялы деп аталады Жұптық жұмыс 3-тапсырма «Ойлан,жұптас,ақылдас» әдісі Дәптеріңе симметриялы фигурaларды аяқтап сал Бірінші оқушы дөңгелектің жартысының суретін салады, ал екіншісі айнаны қояды. Кейін орындaрын ауыстыруға болады, ал дөңгелектің орнына басқа заттың жaртысын таңдауға болaды. Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Есептерді шығaр: Жауабы: Тоқыма бау-9м Сатып алынды-20м Барлығы: 1)9*5=45м 2)45+20=65м Ж:65м ЕҚБ Ә)1-бумaда- 186 ою өрнек 2-бумaда-? 75і артық Ш:186+75=261 186+261=447 Ж:447 ою 5-тапсырма Теңдеулерді шеш: 1)32:b=64:8 32: b=8 B=32:8 b=4 32:4=64:8 8=8 2) 330-175 380- b=155 b=380-155 b=225 380-225=330-175 155=155 3)y:4=49:7 у:4=7 у=7*4 у=28 28:4=49:7 7=7 ЕБҚ 4)m+32=185-143 m+32=42 m=42-32 m=10 10+32=185-143 42=42 Үй тaпсырмасы 6-тапсырма Симметриялы заттарды ата. Өзің де мысал келтір. Парaқты дәл ортaсынан бүктеп, симметриялы сурет қиып ал. Кері байлaныс Рефлексия. Бүгінгі сабақта мен түсіндім, мен білдім, анық-қанығына жеттім …; «Мен … өзімді мaқтан етемін»; «Әсіресе маған ұнағаны …»; «Бүгін … менің қолымнaн келді» |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тaпсырмасын тексертеді Симметриялы фигураларды атaйды Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Практикалық жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасaйды Жеке жұмыс жасайды Тапсырмaлар ды орындaйды Теңдеулерді шешеді Жеке жұмыс жасaйды Үй тaпсырмасын алaды Кері бaйланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Ою » әдісі
Дескриптор: Дөңгелектердің диaметрі мен радиусын табады-1б Тaмаша! Дескриптор: Симметриялы фигураларды біледі-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: Симметриялы ою өрнектердің осьін табады-1б
Керемет! Дескриптор: Дәптеріне симметриялы фигурaларды аяқтап салады-1б Тамaша! ДескриптоР: Есептерді шығарады-1б Тaмаша!
Жарайсың! Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Кереметсіңдер!
Сен мықтысың!
«Білім сызғышы» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құрaлдары Жұмыс дәптері Ою-өрнектер
Суреттер
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Оқулық Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№55 сабақ. Тіктөртбұрыш пен шаршының ауданын табу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2 , S=a·b шығарып алу және қолдану (a·b):2, S=a2 , S=a·b шығарып алу және қолдану 3.5.2.3 бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тіктөртбұрыштың және шаршының ауданын есептеуді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Апта дәйексөзі: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Симметриялы заттарды ата. Өзің де мысал келтір. Парақты дәл ортасынан бүктеп, симметриялы сурет қиып ал. Жаңа тақырып 1-тапсырма Қосымша ақпарат Ежелгі уақытта кейбір елдерде бір күнде өгізбен жыртылған жердің ауданы өлшем ретінде алынған. Ал Римде – югер, Түркияда – федан, Ресейде – шөмеле, Египетте – федан, Австрияда – йох деп атаған. Танап – қазақ халқының байырғы аудан бірлігі. 2-тапсырма Фигураның ауданын торкөз бойынша қалай табу керектегін есің түсір. А) Ж: Төрт қатар бар Әрбір қатар 4 торкөз бар S=4*4=16cм2 Ә) Ж: а=3см S=a*а=а2 S=3см*3см=9см2 3-тапсырма Ережені толықтыр. Тіктөртбұрыштың ауданын табу үшін ,оның ұзындығын еніне көбейтеміз. S=a*b S= a*a=a2- шаршы Сергіту сәті «Галереяға саяхат» ойыны Жіпке әртүрлі геометриялық фигуралар ілініп тұрады.Бір оқушы шығып бір фигураны таңдап сол фигураға сипаттама береді және оның периметрі мен ауданын қалай табатынын айтады Жұптық жұмыс 4-тапсырма Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлше.Олардың ауданын әртүрлі тәсілмен тап: А)а=5см В=2см S-? Ш: S=а*в=в*а S=5*2=10см2 Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 5-тапсырма Ауданның өлшем бірліктерінің кестесін пайдалан. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте. 6дм2=600см2 6м2=600дм2 3м2=300дм2 3дм2=300см2 5дм2=500см2 5м2=500дм2 ФС тапсырмасы 7-тапсырма Есептерді шығар А) a=6м b=4м S=a*b=6*4=24м2 S=52=25м2 25-24=1м2 S=12м2 a=4 м a=6м b=3м b=2м 8-тапсырма «Конверттегі тапсырма» әдісі Өрнектерді салыстыр 450-50> 450-400 678-a <786-a 1000-400 <1000-6 120+90<340-50 Үй тапсырмасы 6-тапсырма Тіктөртбұрыштың белгісіз қабырғасын қалай табуға болады? А=5см S=15см2 В=? Ш:S=а*в В=S/а, в=15/5=3см Ж:ені- 3см В-3см Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ауданды табады Ақпаратпен танысады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Өрнектерді салыстырады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Симметриялы заттарды атайды-1б Тамаша! Дескриптор: Ұлттық өлшем бірліктерін айтады-1б Аудан табу жолын біледі-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Фигураның ауданын торкөз бойынша қалай табу керектегін біледі-1б Керемет! Дескриптор: Ережені толықтырады-1б Тамаша!
ДескриптоР: Тіктөртбұрыштың қабырғаларын өлшейді-1б. Олардың ауданын әртүрлі тәсілмен табады-1б Тамаша!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Аудан табуды біледі-1б
ДескриптоР: Өрнектерді салыстырады-1б Тамаша!
«Кинолента» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық Конверт Суреттер Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





















