Батыс қазақстан облысы
Теректі ауданы
Жаңа өмір ауылы
Шаған жалпы орта білім беретін мектебі
пилоттық сыныптар бойынша
жоғары санатты бастауыш сынып мұғалімі
Мусагалиева Жанаргул Шмитовна
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
|
Тақырып: Ақиқат және жалған пікірлер |
Мектеп: Шаған ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 31.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.4.2.1 математикалық мазмұндағы пікірлер құру, олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат және жалған ұғымы туралы біледі; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көпшілік оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
тапсырмаларды орындау арқылы математикалық мазмұндағы пікірлерге, ақиқат және жалған ақпаратты анықтай алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: математикалық мазмұндағы пікірлерге, ақиқат және жалған ұғымдарын байланыстыра отырып мысалдар келтіреді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлерлерді құрастыра біледі; Пәндік лексика және терминология: математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Математикалық мазмұндағы пікірлер дегеніміз не? Ақиқат пікір айтып көр. Жалған пікірлерді ақиқатқа айналдыр. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазу: Математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлер жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту «Екі шындық,бір жалған» әдісі арқылы өз өмірімен байланыстыру. Мысалы: Екі шындығым мұғалім, үш балам бар,жалғаным жасым 60 та т/б Оқушыларды топқа бөлу.Өрнектер арқылы топқа бөлу. 450:5 600:6 40*2 900:10 2800:28 880:11 9*10 25*4 320:4 30*3 20*5 3200:40 1800:20 9300:93 20*4 Дұрыс па, бұрыс па? ойыны арқылы тақырыпты өзектеу Оқушыларға 0 және 1 цифрлары жазылған кеспеқағаздарды таратыңыз. Дұрыс деп санаса 1 деген кеспеқағазды, ал дұрыс емес деп шешсе, 0 деген кеспеқағазды көтеру керек. * Суреттегі барлық фигуралардың бұрышы бар. (0) *Суреттегі екі үшбұрыш бар. (0) *Суреттегі фигуралардың саны бесеу (1) *Суреттегі екі дөңгелек өзара тең. (0) *Берілген сөйлемдер аяқталған ойды білдере ме ? (Ия) * Сөйлемдер бір уақытта ақиқат және жалған болуы мүмкін бе? (Жоқ) *Бүгін қар аралас жаңбыр жауып тұр / 0/ * Бүгін қатты аяз болуына байланысты сабақ болмайтыны туралы хабар келді. /0/ |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
|
Оқулық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсат қою Математикалық мазмұндағы пікірлер құру, олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс
Бағалау критерийі: 13-10-Өте жақсы 9-7- жақсы 6-3- қанағаттанарлық Топтық жұмыс Суреттер арқылы 2 ақиқат,2 жалған,1 пікір болмайтындай сөйлем құрастыру. Мысалы: Ақиқат: 1.Шаршының периметрі 24см 2. 82 саны 2 ге қалдықсыз бөлінеді Жалған: 1.Суретте бірдей түсті карандаштар бейнеленген. Пікір емес: Сіз сыйлық алғанды ұнатасыз ба? Өзіндік жұмыс «Еasy Quizzy» бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын өз бетімен орындау Дұрыстығын тексеру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4+3= -6 12+56 =95- 25+6= 56- +5=23+48 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Plickers» мобильді жүйесі арқылы кері байланыс жүргізу
1.Сыныптағы оқушылардың санын ақиқат болатындай сандармен анықта. 10 ер бала,6 қыз 2.Бүгінгі сабақта қандай тапсырмалар орындағаныңды анықта. Ақиқат және жалған 3.Бүгінгі сабақта екі мұғалім сабақ берді. /ақиқат/ 4.Пікірлердің ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтауды білемін. 5.Мен үшін бүгінгі сабақ қызықты болды./ ақиқат/
|
«Plickers» мобильді жүйесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика "Ақиқат және жалған пікірлер"
Математика "Ақиқат және жалған пікірлер"
Батыс қазақстан облысы
Теректі ауданы
Жаңа өмір ауылы
Шаған жалпы орта білім беретін мектебі
пилоттық сыныптар бойынша
жоғары санатты бастауыш сынып мұғалімі
Мусагалиева Жанаргул Шмитовна
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
|
Тақырып: Ақиқат және жалған пікірлер |
Мектеп: Шаған ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 31.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.4.2.1 математикалық мазмұндағы пікірлер құру, олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат және жалған ұғымы туралы біледі; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көпшілік оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
тапсырмаларды орындау арқылы математикалық мазмұндағы пікірлерге, ақиқат және жалған ақпаратты анықтай алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: математикалық мазмұндағы пікірлерге, ақиқат және жалған ұғымдарын байланыстыра отырып мысалдар келтіреді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлерлерді құрастыра біледі; Пәндік лексика және терминология: математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл. Талқылау: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Математикалық мазмұндағы пікірлер дегеніміз не? Ақиқат пікір айтып көр. Жалған пікірлерді ақиқатқа айналдыр. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазу: Математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлер жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Математикалық мазмұндағы пікірлер, ақиқат, жалған пікірлер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту «Екі шындық,бір жалған» әдісі арқылы өз өмірімен байланыстыру. Мысалы: Екі шындығым мұғалім, үш балам бар,жалғаным жасым 60 та т/б Оқушыларды топқа бөлу.Өрнектер арқылы топқа бөлу. 450:5 600:6 40*2 900:10 2800:28 880:11 9*10 25*4 320:4 30*3 20*5 3200:40 1800:20 9300:93 20*4 Дұрыс па, бұрыс па? ойыны арқылы тақырыпты өзектеу Оқушыларға 0 және 1 цифрлары жазылған кеспеқағаздарды таратыңыз. Дұрыс деп санаса 1 деген кеспеқағазды, ал дұрыс емес деп шешсе, 0 деген кеспеқағазды көтеру керек. * Суреттегі барлық фигуралардың бұрышы бар. (0) *Суреттегі екі үшбұрыш бар. (0) *Суреттегі фигуралардың саны бесеу (1) *Суреттегі екі дөңгелек өзара тең. (0) *Берілген сөйлемдер аяқталған ойды білдере ме ? (Ия) * Сөйлемдер бір уақытта ақиқат және жалған болуы мүмкін бе? (Жоқ) *Бүгін қар аралас жаңбыр жауып тұр / 0/ * Бүгін қатты аяз болуына байланысты сабақ болмайтыны туралы хабар келді. /0/ |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
|
Оқулық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсат қою Математикалық мазмұндағы пікірлер құру, олардың ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс
Бағалау критерийі: 13-10-Өте жақсы 9-7- жақсы 6-3- қанағаттанарлық Топтық жұмыс Суреттер арқылы 2 ақиқат,2 жалған,1 пікір болмайтындай сөйлем құрастыру. Мысалы: Ақиқат: 1.Шаршының периметрі 24см 2. 82 саны 2 ге қалдықсыз бөлінеді Жалған: 1.Суретте бірдей түсті карандаштар бейнеленген. Пікір емес: Сіз сыйлық алғанды ұнатасыз ба? Өзіндік жұмыс «Еasy Quizzy» бағдарламасы арқылы тест тапсырмасын өз бетімен орындау Дұрыстығын тексеру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4+3= -6 12+56 =95- 25+6= 56- +5=23+48 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Plickers» мобильді жүйесі арқылы кері байланыс жүргізу
1.Сыныптағы оқушылардың санын ақиқат болатындай сандармен анықта. 10 ер бала,6 қыз 2.Бүгінгі сабақта қандай тапсырмалар орындағаныңды анықта. Ақиқат және жалған 3.Бүгінгі сабақта екі мұғалім сабақ берді. /ақиқат/ 4.Пікірлердің ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтауды білемін. 5.Мен үшін бүгінгі сабақ қызықты болды./ ақиқат/
|
«Plickers» мобильді жүйесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













