|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
22.05.23ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.3 Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйренеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б. «Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану,алаңдау) Жұмыс ережесін келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады. |
Оқулық Дәптер лер Қалам қарын даштар |
|
Жаңа білім 15 мин 10 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
№1 Салыстыр 1мин> 30 с 1ғ >90 ж 3мин 25с>200с 2сағ= 120 мин 200ж >1ғ90ж 2тәул20сағ < 70сағ №2 Қажетті сандарды қой Жарты ғасыр- 50жыл Ширек ғасыр- 25жыл Бір минуттың бөлігі- 60 секунд Бір минуттың алтыдан бір бөлігі- 10 секунд Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс.
Мұғалім оқушыларға оқулықтағы тапсырманы орындауды ұсынады. Есептер құрастырады және шығарады. Бұл жай немесе құрама есептер болуы мүмкін. Ш: 36x2 + 36x3= 72+108=180 Ш: 150 – (25 +25x3)=50 4-тапсырма 1сағ 30 мин =90мин 90-15 +(15x2)=45 12-9=3 3x60=180 180:30=6 Өзіндік жұмыс Мұғалім қарқынды оқушыларға оқулықтағы 5-тапсырманы өз беттерімен орындауды ұсынады.
Қиындықтарды түзету Мұғалім тапсырманың орындалу дұрыстығын тексереді. Кімде қиындық туындады? Сіз қай жерде қателік жібердіңіз? Жіберілген қателіктің себебі неде? Өзіндік жұмыс кезінде қиындық туындамаған балалар өз іс-әрекетіңіздің мақсатын құрастырыңыз. (Қосымша тапсырманы орындау). Қиындық туындаған балалардың алға қойған мақсаты қандай? Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады ЕҚҚЕО Қарқынды оқушыларға: Өзіңді
тексер: 2 ж. * 30 ай 600 ж. * 7 ғ. 5 ғ. * 54 ж. 6 мин. * 300 с. х+25=635 х•6=96 х=635-25 х=96:6 х 610+25=635 16•6=96 |
Тапсырма орындайды. Ауызша және жазбаша түрде жұмыс жасайды және қолданады Ғасыр өлшем бірлігіне байланысты сұрақтарға жауап береді Уақыт өлшемі ғасырға байланысты тапсырманы орындайды Тапсырма орындайды. Ұжыммен бірлесе отырып жұмыс жасайды
Көмек қажет ететін оқушыларға түсіндіру жұмысымен бірге қосымша уақыт беріледі. 1-10 балл аралығы |
Дескриптор: Дескриптор: Берілген сөздің ішінен артық сөзді табады. Уақыт өлшем бірліктерін біледі Қолдану ерекшеліктерін анықтайды Ғасырмен көрсетілген уақыттарды анықтайды. -3балл. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Есеп түрлерін қолданады-3балл. Дескриптор: Сағаттардағы көрсетілген уақыттарды анықтайды. Уақыт өлшем бірліктерін салыстырады және аралығын есептей алады 2 балл. Балалар логикалық тапсырманы деңгейіне қарай шешеді тиімді тәсілмен есептейді- Логикалық есептің жауабын табады. 2балл . |
Оқулық дәптер, қаламдар Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен билеп сергиді. |
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия Білім деңгейлеріңді «Жұлдыздар шеруі» әдісі арқылы белгілеңдер. Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды. Оқу тапсырмасы: 82-бет № 6 |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. Есепті шешу жолдарын меңгергендігін бақылау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика Бекіту №163 3 сынып 4-тоқсан
Математика Бекіту №163 3 сынып 4-тоқсан
|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
22.05.23ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.3 Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйрену. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шамалардың мәнін салыстыруды және олармен амалдар орындауды үйренеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен барлығынан асып түссем деймін т.б. «Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану,алаңдау) Жұмыс ережесін келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады. |
Оқулық Дәптер лер Қалам қарын даштар |
|
Жаңа білім 15 мин 10 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
№1 Салыстыр 1мин> 30 с 1ғ >90 ж 3мин 25с>200с 2сағ= 120 мин 200ж >1ғ90ж 2тәул20сағ < 70сағ №2 Қажетті сандарды қой Жарты ғасыр- 50жыл Ширек ғасыр- 25жыл Бір минуттың бөлігі- 60 секунд Бір минуттың алтыдан бір бөлігі- 10 секунд Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс.
Мұғалім оқушыларға оқулықтағы тапсырманы орындауды ұсынады. Есептер құрастырады және шығарады. Бұл жай немесе құрама есептер болуы мүмкін. Ш: 36x2 + 36x3= 72+108=180 Ш: 150 – (25 +25x3)=50 4-тапсырма 1сағ 30 мин =90мин 90-15 +(15x2)=45 12-9=3 3x60=180 180:30=6 Өзіндік жұмыс Мұғалім қарқынды оқушыларға оқулықтағы 5-тапсырманы өз беттерімен орындауды ұсынады.
Қиындықтарды түзету Мұғалім тапсырманың орындалу дұрыстығын тексереді. Кімде қиындық туындады? Сіз қай жерде қателік жібердіңіз? Жіберілген қателіктің себебі неде? Өзіндік жұмыс кезінде қиындық туындамаған балалар өз іс-әрекетіңіздің мақсатын құрастырыңыз. (Қосымша тапсырманы орындау). Қиындық туындаған балалардың алға қойған мақсаты қандай? Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады ЕҚҚЕО Қарқынды оқушыларға: Өзіңді
тексер: 2 ж. * 30 ай 600 ж. * 7 ғ. 5 ғ. * 54 ж. 6 мин. * 300 с. х+25=635 х•6=96 х=635-25 х=96:6 х 610+25=635 16•6=96 |
Тапсырма орындайды. Ауызша және жазбаша түрде жұмыс жасайды және қолданады Ғасыр өлшем бірлігіне байланысты сұрақтарға жауап береді Уақыт өлшемі ғасырға байланысты тапсырманы орындайды Тапсырма орындайды. Ұжыммен бірлесе отырып жұмыс жасайды
Көмек қажет ететін оқушыларға түсіндіру жұмысымен бірге қосымша уақыт беріледі. 1-10 балл аралығы |
Дескриптор: Дескриптор: Берілген сөздің ішінен артық сөзді табады. Уақыт өлшем бірліктерін біледі Қолдану ерекшеліктерін анықтайды Ғасырмен көрсетілген уақыттарды анықтайды. -3балл. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Есеп түрлерін қолданады-3балл. Дескриптор: Сағаттардағы көрсетілген уақыттарды анықтайды. Уақыт өлшем бірліктерін салыстырады және аралығын есептей алады 2 балл. Балалар логикалық тапсырманы деңгейіне қарай шешеді тиімді тәсілмен есептейді- Логикалық есептің жауабын табады. 2балл . |
Оқулық дәптер, қаламдар Сергіту сәтінде «Қаражорға» әуенімен билеп сергиді. |
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия Білім деңгейлеріңді «Жұлдыздар шеруі» әдісі арқылы белгілеңдер. Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды. Оқу тапсырмасы: 82-бет № 6 |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойылады. Есепті шешу жолдарын меңгергендігін бақылау |
|
шағым қалдыра аласыз


Қарқыны баяу оқушыларға: Өзіңді
тексер!













