|
Білім беру ұйымының атауы |
«Turan mektebi» ЖШС |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Белгісізі бар теңдік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2 «+», «–», «=», «>», «<» белгілерін/цифрларды қолдану, (□ ) белгісіз сан символын қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдік құрастыруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жақсы тілектер минуты» әдісі Бір біріне тілектер айтады Өткенді пысықтау Әріпті өрнектердің мәнін тап a+10 a=40, 50 40+10=50 50+10=60 b-10 b=20, 30, 50 20-10=10 30-10=20 50-10=40 Жаңа тақырып 1-тапсырма А) Есепте не белгілі? Барлығы -90 бұйым. Ағаштан жасалғаны-50 Есепте не белгісіз? Саздан қанша бұйым жасалғаны, яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде жазайық. Теңдіктің қалай жазылғанын қара. Бос торкөзге сандар таңда.
90-50=40 90-40=50 50=50 Ә) Есепте не белгілі? (20 ұлттық киім және 10 ыдыс) Есепте не белгісіз? (Барлығы неше бұйым қойылған, яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде жазайық Сандарды таңда. 20+10=30 ЕБҚ Теңдікті шығар 20+*=50 50-20=30 20+30=50 50=50 ЕҚБ Өзің тура теңдік құрастыр және оны тақтаға жаз. 2-тапсырма Белгісіз компоненттерді тап.
«Үнсіздік» минуты 1-2 минуттай үнсіздік жариялау арқылы миды тынықтырады
3-тапсырма Бос орындарға тиісті сандарды ата. Өрнектер жаз. 20+10=30 100-80=20 30+60=90 40+40=80 100-70=30 40+20=60 50-20=30 50+50=100 50-40=10
4-тапсырма Көрмеге таңертең 30 адам, ал кешке одан 10 адам артық келді. Көрмеге кешке неше адам келді? Кері есеп құрастырып, оны шығар. 30+(30+10)=30+40=70
Кері есеп Барлығы-70адам Таңертең-30адам Кешке- ? адам 70-30=40 Ж: кешке 40 адам келді
Қорытындылау Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Сырғаларды төрт қобдишаға теңдей бөліп сал.
Кері байланыс
|
Жақсы тілектер минутын өткізеді
Өткенді пысықтайды
Есептерді шығарады
Есепті шығарады
Жке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Кері есеп құрастырады
Кестемен жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
«Телефон» әдісімен марапаттап отыру
Дескриптор: Дескриптор: Есептегі белгілі ақпаратты пайдаланып, белгісізді табады. Есептің шешуін теңдікпен жазады
Дескриптор: Есептегі белгілі ақпаратты пайдаланып, белгісізді табады. Есептің шешуін теңдікпен жазады
Дескриптор:
Белгісіз компоненттерді табады. Кестені толтырады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандарды атайды. Өрнектер жазады.
Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есепті шығарады. Кері есеп құрастырып, оны шығарады.
Дескриптор: Бұйымдарды төрт қобдишаға теңдей бөліп сал. Кестені пайдаланып орындайды.
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Қима парақтар
Суреттер
Оқушы жұмысы
Кесте
Баяу музыка
Суреттер
Есеп сызбасы
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика КМЖ 1-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Turan mektebi» ЖШС |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарманова К.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.02.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Белгісізі бар теңдік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.5.2.2 «+», «–», «=», «>», «<» белгілерін/цифрларды қолдану, (□ ) белгісіз сан символын қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Теңдік құрастыруды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру « Жақсы тілектер минуты» әдісі Бір біріне тілектер айтады Өткенді пысықтау Әріпті өрнектердің мәнін тап a+10 a=40, 50 40+10=50 50+10=60 b-10 b=20, 30, 50 20-10=10 30-10=20 50-10=40 Жаңа тақырып 1-тапсырма А) Есепте не белгілі? Барлығы -90 бұйым. Ағаштан жасалғаны-50 Есепте не белгісіз? Саздан қанша бұйым жасалғаны, яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде жазайық. Теңдіктің қалай жазылғанын қара. Бос торкөзге сандар таңда.
90-50=40 90-40=50 50=50 Ә) Есепте не белгілі? (20 ұлттық киім және 10 ыдыс) Есепте не белгісіз? (Барлығы неше бұйым қойылған, яғни ?? бос торкөзбен белгілейміз) Есептің шешуін теңдік түрінде жазайық Сандарды таңда. 20+10=30 ЕБҚ Теңдікті шығар 20+*=50 50-20=30 20+30=50 50=50 ЕҚБ Өзің тура теңдік құрастыр және оны тақтаға жаз. 2-тапсырма Белгісіз компоненттерді тап.
«Үнсіздік» минуты 1-2 минуттай үнсіздік жариялау арқылы миды тынықтырады
3-тапсырма Бос орындарға тиісті сандарды ата. Өрнектер жаз. 20+10=30 100-80=20 30+60=90 40+40=80 100-70=30 40+20=60 50-20=30 50+50=100 50-40=10
4-тапсырма Көрмеге таңертең 30 адам, ал кешке одан 10 адам артық келді. Көрмеге кешке неше адам келді? Кері есеп құрастырып, оны шығар. 30+(30+10)=30+40=70
Кері есеп Барлығы-70адам Таңертең-30адам Кешке- ? адам 70-30=40 Ж: кешке 40 адам келді
Қорытындылау Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Сырғаларды төрт қобдишаға теңдей бөліп сал.
Кері байланыс
|
Жақсы тілектер минутын өткізеді
Өткенді пысықтайды
Есептерді шығарады
Есепті шығарады
Жке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Кері есеп құрастырады
Кестемен жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
«Телефон» әдісімен марапаттап отыру
Дескриптор: Дескриптор: Есептегі белгілі ақпаратты пайдаланып, белгісізді табады. Есептің шешуін теңдікпен жазады
Дескриптор: Есептегі белгілі ақпаратты пайдаланып, белгісізді табады. Есептің шешуін теңдікпен жазады
Дескриптор:
Белгісіз компоненттерді табады. Кестені толтырады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандарды атайды. Өрнектер жазады.
Дескриптор: Қысқаша жазылуы бойынша есепті шығарады. Кері есеп құрастырып, оны шығарады.
Дескриптор: Бұйымдарды төрт қобдишаға теңдей бөліп сал. Кестені пайдаланып орындайды.
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Қима парақтар
Суреттер
Оқушы жұмысы
Кесте
Баяу музыка
Суреттер
Есеп сызбасы
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кесте
Кері байланыс тақтасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||



шағым қалдыра аласыз


















