«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 25-сабақ
|
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар. Периметр. Аудан |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Логикалық есептер шығару. Өзенге саяхат. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді (айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: логикалық тапсырмаларды шешу жолын таба алады. Көптеген оқушылар: есептерді талдап, шешуін шығара алады. Кейбір оқушылар: берілген есепке кері есеп құрап шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Жаңа тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді. - Берілген әріптердің арасынан мағыналы сөздерді тауып, бүгінгі тақырыпты аш. апошопрлнщологикалықгщолщомамрагирпшесептертрщлтщлщишығарупошшотфхош -Ендеше бүгінгі сабағымызда логикалық есептер шығаратын боламыз. Сабақ мақсатын таныстыру. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашады. |
«Бас бармақ» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 20 мин 2 мин 10 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Өзеннен темір ыдыспен 4 л су алу керек. егер сенде 5 л шелек пен 3 л банка болса, онда өзеннен суды қалай аласың? Ж:1) 5 л шелекпен су алып банкаға 3 л суды құйып алып, төгіп тастаймыз. Шелекте қалған 2 л суды темір ыдысқа құямыз. Сосын шелекпен тағы 5 л су аламыз да, оны 3 л банкаға құямыз. Сонда шелекте қалған 2 л суды темір ыдысқа құямыз. Темір ыдыста 4 л су болады. Ә) Сыйымдылығы 8 және 5 л болатын екі шелек бар. Осы ыдыстардың көмегімен өзеннен 7 л суды қалай алуға болады? Ж: 5 л шелекпен су алып 8л шелекке құяды. Тағы да 5л шелекпен су алып, 8л шелекке 3л құяды да 8л шелектегі суды төгіп тастайды. 5л шелекте қалған 2л суды 8 л шелекке құяды. Оның үстіне 5л шелекпен су алып тағы да құяды. Сонда 8л шелекте 7л су болады. Дескриптор: - Өзеннен темір ыдыспен 4 л су алу жолын айтады. - Өзеннен 7 л суды қалай алуға болатынын айтады.
Сергіту сәті «Қаражорға» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сыйымдылығы 5л және 7 л екі ыдыстың көмегімен өзеннен 6 л суды қалай құйып алуға болады? Ж: 7 л шелекпен су алып 5л шелекке құяды. Қалған 2л суды бос ыдысқа құйып алады. Осылай 3 рет қайталап, 6 л су құйып алуға болады. Ә) Есептерді шығар.
1 Ер -?.6-ауы кем ? адам Ш: (20-6)+20=34 Ж: барлығы 34 адам
2 Ересек -? ? адам Ш: 36:4+36=45 Ж: барлығы 45 адам
3 Ересектер билеті -? ?тг Ш: (40+40)+40=120 тг Ж: бір ересек пен бір балаға билетті 120 тг алуға болады. Дескриптор: - Өзеннен 6 л суды қалай құйып алу жолын айтады. - Есептерді талдап, шешуін табады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: Берілген есепке кері есеп құрап шығар. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. |
- Өзеннен темір ыдыспен 4 л су алу жолын айтады. - Өзеннен 7 л суды қалай алуға болатынын айтады.
Сергіту жаттығуын жасайды. - Өзеннен 6 л суды қалай құйып алу жолын айтады. - Есептерді талдап, шешуін табады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 5-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 26-сабақ
|
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар. Периметр. Аудан |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өткенді бекіту.Мен не үйрендім? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді (айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және шығару |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: есептерді талдап, шешуін шығара алады. Көптеген оқушылар: есептерге сәйкес келетін өрнектерді таба алады. Кейбір оқушылар: логикалық тапсырманы шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Сұрақтар тізбегі» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақта қандай тақырыпта тапсырмалар орындадық? -Ендеше бүгінгі сабағымызда да логикалық тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Бағдаршам» әдісі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин 2 мин 20 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есептерге сәйкес келетін өрнектерді тап. 1) 26+(26+18) 2) 12+(12+14) 3) 27+27:3 Ә) Сурет бойынша есептер құрастырып шығар. 1) Шабадан-36кг Сөмке-?, 4 есе кем Ш: 36кг:4=9кг Ж: Сөмке 9кг. 2) Рюкзак-14кг, 2 есе артық Шабадан-?кг Ш: 14кг:2=7кг Ж: Шабадан 7кг. Дескриптор: - Есептерге сәйкес келетін өрнектерді табады. - Сурет бойынша есептер құрастырып шығарады. < Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«------------------------- орта мектебі»
КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 25-сабақ
Бөлім: Геометриялық фигуралар. Периметр.
Аудан
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып: 2
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Логикалық есептер шығару. Өзенге
саяхат.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары 2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз
компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген
есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді
(айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді
құрастыру және шығару
Сабақтың мақсаты
Барлық
оқушылар: логикалық тапсырмаларды шешу
жолын таба алады.
Көптеген
оқушылар: есептерді талдап, шешуін
шығара алады.
Кейбір
оқушылар: берілген есепке кері есеп
құрап шығара алады.
Сабақтың
барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы 5
мин Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы
жүреді. Жаңа
тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі арқылы
жүреді. -
Берілген әріптердің арасынан мағыналы сөздерді тауып, бүгінгі
тақырыпты аш. апошопрлнщологикалықгщолщомамрагирпшесептертрщлтщлщишығарупошшотфхош -Ендеше бүгінгі сабағымызда
логикалық есептер шығаратын боламыз. Сабақ мақсатын
таныстыру.
Ширату жаттығуларын жасайды.
Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты
ашады.
«Бас бармақ» әдісі
Сабақтың ортасы
20 мин
2 мин 10
мин
(Ұ) 1- тапсырма «Есептеп
көр» әдісі арқылы жүзеге
асады.
А) Өзеннен темір ыдыспен 4 л
су алу керек. егер сенде 5 л шелек пен 3 л банка болса, онда
өзеннен суды қалай аласың?
Ж:1) 5 л шелекпен су алып
банкаға 3 л суды құйып алып, төгіп тастаймыз. Шелекте қалған 2 л
суды темір ыдысқа құямыз. Сосын шелекпен тағы 5 л су аламыз да, оны
3 л банкаға құямыз. Сонда шелекте қалған 2 л суды темір ыдысқа
құямыз. Темір ыдыста 4 л су болады.
Ә)
Сыйымдылығы 8 және 5 л болатын
екі шелек бар. Осы ыдыстардың көмегімен өзеннен 7 л суды қалай
алуға болады?
Ж: 5 л шелекпен су алып 8л шелекке құяды. Тағы да
5л шелекпен су алып, 8л шелекке 3л құяды да 8л шелектегі суды төгіп
тастайды. 5л шелекте қалған 2л суды 8 л шелекке құяды. Оның үстіне
5л шелекпен су алып тағы да құяды. Сонда 8л шелекте 7л су
болады.
Дескриптор: - Өзеннен темір ыдыспен 4 л су
алу жолын айтады.
- Өзеннен 7 л суды қалай алуға
болатынын айтады.
Сергіту сәті «Қаражорға» әуенімен жаттығу
жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп
көр» әдісі арқылы жүзеге
асады.
А) Сыйымдылығы 5л және 7 л екі
ыдыстың көмегімен өзеннен 6 л суды қалай құйып алуға
болады?
Ж:
7 л шелекпен су алып 5л
шелекке құяды. Қалған 2л суды бос ыдысқа құйып алады. Осылай 3 рет
қайталап, 6 л су құйып алуға
болады.
Ә) Есептерді шығар.
1
Ер -?.6-ауы кем ? адам
Ш: (20-6)+20=34
Ж: барлығы 34 адам
2
Ересек -? ? адам
Ш: 36:4+36=45
Ж: барлығы 45 адам
3
Ересектер билеті -?
?тг
Ш: (40+40)+40=120
тг
Ж: бір ересек пен бір балаға
билетті 120 тг алуға болады.
Дескриптор:
- Өзеннен 6 л суды қалай
құйып алу жолын айтады.
-
Есептерді талдап, шешуін
табады. Саралау тәсілі:
«Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға:
Берілген есепке кері есеп құрап
шығар. Қарқыны баяу
оқушыларға: уақыт
беріледі. - Өзеннен темір ыдыспен 4 л су
алу жолын айтады.
- Өзеннен 7 л суды қалай алуға
болатынын айтады.
Сергіту жаттығуын жасайды.
- Өзеннен 6 л суды қалай құйып
алу жолын айтады.
-
Есептерді талдап, шешуін
табады.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ:
1-10 балдық жүйе.
Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер
Сабақтың соңы 3
мин
Рефлексия: «Жетістік
баспалдағы» әдісі бойынша
өтеді. Оқу
тапсырмасы: 5-тапсырма. Рефлексия жасайды.
«------------------------- орта мектебі»
КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
26-сабақ
Бөлім:
Геометриялық фигуралар. Периметр.
Аудан
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып: 2
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Өткенді бекіту.Мен не
үйрендім?
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары 2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз
компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген
есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді
(айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді
құрастыру және шығару
Сабақтың мақсаты
Барлық
оқушылар: есептерді талдап, шешуін
шығара алады.
Көптеген
оқушылар: есептерге сәйкес келетін өрнектерді таба
алады.
Кейбір
оқушылар: логикалық тапсырманы
шығара алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы 2
мин Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы
жүреді. Оқу
материалын жариялау «Сұрақтар тізбегі» әдісі
арқылы
жүреді: -Өткен сабақта қандай тақырыпта тапсырмалар
орындадық? -Ендеше бүгінгі сабағымызда да
логикалық тапсырмалар орындайтын боламыз.
Ширату жаттығуларын жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. «Бағдаршам» әдісі
Сабақтың ортасы
13 мин
2 мин
20 мин
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап
көр» әдісі арқылы жүзеге
асады. А)
Есептерге сәйкес келетін өрнектерді
тап. 1)
26+(26+18) 2)
12+(12+14) 3)
27+27:3 Ә) Сурет бойынша есептер
құрастырып шығар. 1)
Шабадан-36кг Сөмке-?, 4 есе
кем Ш:
36кг:4=9кг Ж:
Сөмке 9кг. 2)
Рюкзак-14кг, 2 есе артық Шабадан-?кг Ш:
14кг:2=7кг Ж:
Шабадан 7кг. Дескриптор: - Есептерге сәйкес келетін өрнектерді
табады. - Сурет бойынша есептер
құрастырып шығарады. < | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


