|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақиқат және жалған пікірлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.3. Жиындар мен олардың элементтерін диаграммада белгілеу, элементтердің жиынға жиындардың бірігуіне және қиылысуына тиістілігін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пікірлердің ақиқат не жалған екенін анықтау және оларды құру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы ( 5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6, 119- бет Берілген жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жаз. А - 6, 7, 8, 9 В – 8, 9, 20,30,40
А
А
«Ой қозғау» әдісі Пікірлерді оқы. Ақиқат па, әлде жалған ба? Жауап жаз Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біз зерттеушіміз» әдісі 1 –топ Ақиқат пікірлерді тап. Ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастыр. 2 - топ Жалған пікірлерді тап. 3 –топ Сандар жиынына қара. Пікірлер ақиқат па әлде жалған ба? |
А және В жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады
Берілген пікірлердің ақиқат, жалғанын анықтайды.
1. ақиқат пікірді анықтайды 2.ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастырады 1. жалған пікірлерді анықтайды 2.себебін түсіндіреді 1. ақиқат пікірлерді анықтайды 2.жалған пікірлерді анықтайды |
Дескриптор: - А және В жиындардың бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: - ақиқат пікірді анықтайды(1б) -ондықтар жиынын пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір құрастырады(1б) Дескриптор: -жалған пікірлерді анықтайды(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -ақиқат пікірлерді анықтайды(1б -жалған пікірлерді анықтайды(1б) |
Таратпа қаламсап Таратпа А3 маркер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі П А ікірлердің ақиқат не жалған екенін белгіле.
Ж
Ж ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары 1. Тапсырма орындау барысында не білдің? «Көңіл күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. ақиқат пікірлерді анықтайды 2.жалған пікірлерді анықтайды Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -ақиқат пікірлерді анықтайды(1б -жалған пікірлерді анықтайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Есепті шығар. Арша, Қарағай – 48 м А Қ Ш: 48 – 10 = 38 38 – 10 = 28 Ж: Арша ағашының биіктігі қарағай ағашының биіктігінен 28 метрге кем ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары 1. Тапсырма орындау барысында не білдің? |
1. есептің шартын жазады 2.сұрағын анықтайды 3.шешу амал таңбасын таңдап, өрнек құрастырады 4.өрнектің мәнін есептейді Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
Математика
Бөлімі:
Менің туған өлкем
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
2
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
Ақиқат және
жалған пікірлер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.4.1.3. Жиындар мен
олардың элементтерін диаграммада белгілеу,
элементтердің жиынға
жиындардың бірігуіне
және қиылысуына тиістілігін анықтау.
Сабақтың
мақсаты
Пікірлердің ақиқат не жалған екенін анықтау және оларды
құру
Құндылықтар
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы (2
мин)
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
орнату.
«Сәлем,
сәлем»
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен
сәлемдеседі. https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw Сабақтың ортасы ( 5
мин)
12 мин Үй тапсырмасын
тексеру
№ 6, 119-
бет
Берілген жиындардың бірігу
және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін
жаз.
А - 6, 7, 8,
9
В – 8, 9,
20,30,40
А
А
«Ой қозғау»
әдісі
Пікірлерді
оқы.
Ақиқат па, әлде жалған
ба?
Жауап
жаз
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырма
Топтық жұмыс
«Біз зерттеушіміз»
әдісі 1
–топ Ақиқат пікірлерді
тап. Ондықтар жиынын
пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір
құрастыр. 2 -
топ Жалған пікірлерді
тап. 3
–топ Сандар жиынына
қара. Пікірлер ақиқат па әлде
жалған ба? А және В жиындардың
бірігу және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін
жазады
Берілген пікірлердің ақиқат,
жалғанын анықтайды.
1. ақиқат пікірді
анықтайды 2.ондықтар жиынын
пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір
құрастырады 1. жалған пікірлерді
анықтайды 2.себебін
түсіндіреді 1. ақиқат пікірлерді
анықтайды
2.жалған пікірлерді
анықтайды Дескриптор:
- А және В жиындардың бірігу
және қиылысу нәтижесінде шыққан жиындардың элементтерін жазады
(1б) Мадақтау Баскетбол
доптарымен бағалау (жауабына
қарай) Дескриптор: - ақиқат пікірді
анықтайды(1б) -ондықтар жиынын
пайдаланып, бір ақиқат, бір жалған пікір
құрастырады(1б) Дескриптор: -жалған пікірлерді
анықтайды(1б) -себебін
түсіндіреді(1б) Дескриптор: -ақиқат пікірлерді
анықтайды(1б
-жалған пікірлерді
анықтайды(1б) Таратпа қаламсап Таратпа А3 маркер 7
мин Сергіту
сәті
2 минут 2 – тапсырма Жеке
жұмыс «Біліміңді қолдан»
әдісі П А
Ж
Ж ЕББҚ Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету Талқылау
сұрақтары 1. Тапсырма орындау
барысында не білдің? «Көңіл
күй»
Бейнекөрініс
ұсынылады 1. ақиқат пікірлерді
анықтайды 2.жалған пікірлерді
анықтайды Сұраққа жауап
береді
Балалар жаттығу жасайды «Комментарий» арқылы Дескриптор: -ақиқат пікірлерді
анықтайды(1б -жалған пікірлерді
анықтайды(1б) Дескриптор:
-тапсырманы орындайды Таратпа қаламсап Сабақтың
соңы 10 мин 3 – тапсырма Жұптық
жұмыс «Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі Есепті
шығар. Арша, Қарағай – 48
м А Қ Ш:
48 – 10 =
38 38 – 10 =
28 Ж:
Арша
ағашының биіктігі қарағай ағашының биіктігінен 28 метрге
кем ЕББҚ Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету Талқылау
сұрақтары
1. Тапсырма орындау барысында не
білдің? 1. есептің шартын
жазады 2.сұрағын
анықтайды 3.шешу амал таңбасын
таңдап, өрнек құрастырады 4.өрнектің мәнін
есептейді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













