|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Акимханова Қарлығаш Бақытқызы |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
6 Ә сынып үйде оқыту |
|||||||
|
Күні: |
07.11.2023 |
|||||||
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды көбейту |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау; |
|||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарды көбейтуді орындату; |
|||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсізбе! Бүгін, Рационал сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Рационал сандарды
көбейтуді білу туралы түсінік беру; |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
|
Оқулық. Ұялы телефон слайд |
|||
|
5минут |
|
Өткен тақырыпты қайталау: 1) Кез-келген теріс сан оң саннан – кіші 2) а кез - келген теріс сан, нөльден –кіші 3) Қарама – қарсы сандардың қосындысы – 0 ге тең 4) Координаталық түзу бойында -3,2 саны -3 тің – сол жағында орналасқан. 5) Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу үшін: 6) Екі теріс санның қосындысы қалай табылады? 7) Рационал сандар қалай азайтылады?
-312 және -369 -415 және 426 -5,4 және 3,2 -1,8 және 3,2 №2.Сандардың қосындысын тап: 427 + 263 125 + 69 -128 + (-12) -144 + (-25) -0,6 + (-1,24) -(1,4 + 1 – 3,76) 11 + (-44) 6 + (-18) 17,8 + (-14,7) -5,2 + 4,8 -3 + (-7/8) 2 + (-5/7)
418,3 – 217,48 + 75,07 – 0,097 6,5 – 4,965 – 2, 864 + 1,991 |
№2.Табиғатпен байланыс “Ойлан, тап!” ойыны 1. Есептей отырып, белгісіз құс атауын тап
Жауабы: Фламинго |
Оқушының белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» «өте жақсы» |
оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Таңбалары әр түрлі екі санды көбейту (-)∙(+)=(-), (+)∙(-)=(-)
Мысал: (-4)∙3=-12 -0,35∙6=-2,1
(-)∙(-)=(+), (+)∙(+)=(+) Мысал: (-0,2)∙(-1,5)=0,3
(-
(-8)∙(-3)∙(-2)∙(-0,5)=24
-2∙(-3)∙(-7)=-42 а∙0=0, а-рационал сан |
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Оқушының белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» «өте жақсы» |
оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|||
|
20 минут |
Бекіту тапсырмаларыы |
Тапсырма: Өрнекті ықшамдап алып, мәнін тап:
2.-3∙(2b-5)-1,8 мұндағы b=1,5 3.-5,1+9(-c-4), мұндағы c=-2 4) 6∙(d-2 |
Жауаптары:
Оқулықтағы есептерді шығарады. |
Дескриптор: Тақырыпқа қатысты есептер шығарады, талдайды Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады. |
слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|||
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №470-472 /1-5/
|
Тапсырманы орындайды №470
№471
№472
№476
|
Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін ауызша табады Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады. ҚБ: Бағдаршам әдісі |
слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
|||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
Рационал сандарды көбейтуді
білу туралы түсінік алды;
Рефлексия. Бес саусақ әдісі. Үйге тапсырма. №478, №483 /2,4,6/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. Кері байланыс беру. |
Оқушыны сабаққа қатысуына қарай 1-10 балдық шкаламен бағалайды |
слайд Бағалау парағы |
|||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Акимханова Қарлығаш Бақытқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
6 Ә сынып үйде оқыту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.11.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды көбейту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.15 рационал сандарды көбейтуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
рационал сандарды көбейтуді орындату; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсізбе! Бүгін, Рационал сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Рационал сандарды
көбейтуді білу туралы түсінік беру; |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. |
|
Оқулық. слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5минут |
|
Өткен тақырыпты қайталау: 1) Кез-келген теріс сан оң саннан – кіші 2) а кез - келген теріс сан, нөльден –кіші 3) Қарама – қарсы сандардың қосындысы – 0 ге тең 4) Таңбалары әр түрлі рационал сандарды қосу үшін: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Педагогтің Тегі,
Аты, Әкесінің аты (бар болса) Акимханова Қарлығаш
Бақытқызы Пән/Сынып: 6 Ә сынып үйде
оқыту Күні: 07.11.2023 Бөлім: 6.1В Рационал сандар және оларға
амалдар қолдану Сабақтың
тақырыбы:
Рационал
сандарды көбейту Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 6.1.2.15 рационал сандарды
көбейтуді
орындау; Сабақтың
мақсаттары: Рационал сандарды
көбейтуді
орындату; Сабақ
барысы: Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
5
минут
Ұйым дастыру Сәлеметсізбе! Бүгін, Рационал сандарды
көбейту тақырыбын
қарастырамыз Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз: -Рационал сандарды
көбейтуді білу туралы түсінік беру;
Амандасады. Үй жұмысын
айтады.
Оқулық.
Ұялы
телефон
слайд 5минут Өткен тақырыпты
қайталау: 1)
Кез-келген теріс сан оң саннан
– кіші 2)
а кез - келген теріс сан,
нөльден –кіші 3)
Қарама – қарсы сандардың
қосындысы – 0 ге
тең 4)
Координаталық түзу бойында
-3,2 саны -3 тің – сол жағында
орналасқан. 5)
Таңбалары әр түрлі рационал
сандарды қосу үшін: 6) Екі теріс санның қосындысы
қалай табылады? 7)
Рационал сандар қалай
азайтылады?
№1Сандарды
салыстыр: -312 және -369 -415 және
426 -5,4 және 3,2 -1,8 және
3,2 №2.Сандардың қосындысын
тап: 427 + 263 125 +
69 -128 + (-12) -144 +
(-25) -0,6 + (-1,24) -(1,4 + 1 –
3,76) 11 + (-44) 6 +
(-18) 17,8 + (-14,7) -5,2 +
4,8 -3 + (-7/8) 2 +
(-5/7)
Өрнектің мәнін
тап: 418,3 – 217,48 + 75,07 – 0,097
6,5 – 4,965 – 2, 864 + 1,991
№2.Табиғатпен байланыс
“Ойлан, тап!” ойыны
1. Есептей отырып, белгісіз
құс атауын тап
- 379 + 948 =
- 0,81 + 0,66 =
- 7,6 + 19,2 =
- 2,6 – (- 1,4) =
3,2 – 6,28 =
- 1408,7 + 408 =
-817 + 817 =
- 13,25 – 11,05 =
569.
Ф
- 0,15.
Л
11,6.
А
-1,2.
М
- 3,08.
И
- 1000,7.
Н
0.
Г
- 24,3.
О
Жауабы: Фламинго Оқушының белсенділігіне қарай
мұғалім
ауызша мақтау сөздермен
бағалауы
«жарайсың» «өте
жақсы»
оқу
құралдары;
6 сыныпқа
арналған оқулық 10
мин Жаңа
сабақ
Таңбалары әр түрлі екі
санды көбейту (-)∙(+)=(-), (+)∙(-)=(-)
Мысал: (-4)∙3=-12 -0,35∙6=-2,1 Таңбалары бірдей екі санды
көбейту (-)∙(-)=(+), (+)∙(+)=(+) Мысал: (-0,2)∙(-1,5)=0,3
(- Көбейткіштер саны екіден көп болған жағдайда
теріс көбейткііштер саны жұп болса, көбейтінді оң сан
болады: (-8)∙(-3)∙(-2)∙(-0,5)=24 Көбейткіштер саны екіден көп болған жағдайда
теріс көбейткііштер саны тақ болса, көбейтінді теріс сан
болады: -2∙(-3)∙(-7)=-42
а∙0=0, а-рационал
сан
Сұрақтарға
жауап береді
Тақырып
бойынша ресурстарды қарап, танысады Оқушының белсенділігіне қарай
мұғалім
ауызша мақтау сөздермен
бағалауы
«жарайсың»
«өте
жақсы»
оқу
құралдары;
6 сыныпқа
арналған оқулық
20
минут Бекіту
тапсырмаларыы Тапсырма: Өрнекті ықшамдап алып, мәнін
тап: 0,2∙(а+6)-11, мұндағы
а=-7
2.-3∙(2b-5)-1,8 мұндағы
b=1,5
3.-5,1+9(-c-4), мұндағы
c=-2 4) 6∙(d-2
Жауаптары:
0,2∙(а+6)-11=0,2a+1,2-11=0,2a-9,8=0,2∙(-7)-9,8=-1,4-9,8=-11,2
-3∙(2b-5)-1,8=-6b+15-1,8=-6b+13,2=-6∙1,5+13,2=-9+13,2=4.2
-5,1+9(-c-4)=-5,1-9c-36=-41,1-9c=-41,1-9∙(-2)=-41,1+18=-23,1
6∙(d-2 Оқулықтағы есептерді
шығарады.
Дескриптор:
Тақырыпқа қатысты есептер шығарады,
талдайды Дескриптор:
-Таңбалар ережесін пайдаланып,
өрнектің мәнін табады.
слайд, оқу
құралдары;
6 сыныпқа
арналған оқулық Жеке
жұмыс Оқулықтан №470-472
/1-5/
Тапсырманы
орындайды №470 54 -54 30 -63 60 -60 №471 90 -70 84 0 216 №472 -1,14 -200,2 90,82 -20,65 5
№476
Дескриптор: -Таңбалар ережесін
пайдаланып, өрнектің мәнін ауызша
табады Дескриптор: -Таңбалар ережесін
пайдаланып, өрнектің мәнін
табады. ҚБ: Бағдаршам
әдісі
слайд, оқу
құралдары;
6 сыныпқа
арналған оқулық
5
минут Бүгінгі сабақта:
Рационал сандарды көбейтуді
білу туралы түсінік алды; Таңбалары әр түрлі екі санды
көбейту ережесін тұжырымдаңдар. Таңбалары бірдей екі санды
көбейту ережесін тұжырымдаңдар. Көбейткіштердің біреуі нөлге
тең болса, көбейтінді неге тең?
Рефлексия. Бес саусақ әдісі. Үйге тапсырма. №478, №483
/2,4,6/
Тақырыпты
меңгергенін анықтау Сабақтан алған
әсерлерімен бөлісу. Кері байланыс беру. Оқушыны сабаққа
қатысуына қарай 1-10 балдық шкаламен бағалайды
слайд
Бағалау
парағы Педагогтің Тегі,
Аты, Әкесінің аты (бар болса) Акимханова Қарлығаш
Бақытқызы Пән/Сынып: 6 Ә сынып үйде
оқыту Күні: 08.11.2023 Бөлім: 6.1В Рационал сандар және оларға
амалдар қолдану Сабақтың
тақырыбы:
Рационал
сандарды көбейту Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 6.1.2.15 рационал сандарды
көбейтуді
орындау; Сабақтың
мақсаттары: рационал сандарды
көбейтуді
орындату; Сабақ
барысы: Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
5
минут
Ұйым дастыру Сәлеметсізбе! Бүгін, Рационал сандарды
көбейту тақырыбын
қарастырамыз Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз: -Рационал сандарды
көбейтуді білу туралы түсінік беру;
Амандасады. Үй жұмысын
айтады.
Оқулық.
слайд 5минут Өткен тақырыпты
қайталау: 1)
Кез-келген теріс сан оң саннан
– кіші 2)
а кез - келген теріс сан,
нөльден –кіші 3)
Қарама – қарсы сандардың
қосындысы – 0 ге
тең 4)
Таңбалары әр түрлі рационал
сандарды қосу үшін: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















