Материалдар / Математикада қытай әдісінің тиімділігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математикада қытай әдісінің тиімділігі

Материал туралы қысқаша түсінік
Математикада қытай әдісінің тиімділігі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қазан 2020
372
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

абақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3А бөлім: Мәтінді есептер Сабақ -1

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кокишева Асем Мураталиевна

Сынып:5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептер

Сабақтың түрі

Жаңа материалмен таныстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)



5.1.2.24 Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу

Сабақ мақсаттары

-санның бөлігін табу заңдылықтарын анықтау

- бөлігі бойынша санды табуға заңдылықтарын анықтау

- санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептерді шығару


Бағалау критерийлері

  • 1.Санның бөлігін табуды біледі және жазады

  • 2.Санның бөлігі бойынша санды табуды біледі және жазады

  • 3. Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табуға берілген есептерді шығарады

Ойлау дағдыларының

деңгейлері

  • Білу,түсіну, қолдану, талқылау.

Тілдік мақсаттар



Оқушылар:

- санның (шаманың) бөлігін және бөлігі бойынша санды (шаманы) табуға берілген есептердің шығарылуын түсіндіреді;

- мәтін есептерде әріпті өрнектердің құрастырылуын сипаттайды;

- мәтін есептердің шешімін түсіндіреді;

- практикалық есептердің математикалық моделін сипаттайды.

Пәнге тән лексика мен терминология:

- бөлік;

- шама;

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

- санның бөлшекпен берілген бөлігін табу үшін ... керек;

- бөлшекпен берілген бөлігі бойынша санды табу үшін … керек;




Құндылықтарды дарыту



Топтық, жеке жұмыс арқылы жауапкершілікке, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу

Пән аралық

байланыстар

Өмірмен байланысты

АКТ қолдану

дағдылары

Интербелсенді тақта



Бастапқы

білім


Жай бөлшектерді көбейту, бөлшекті натурал санға көбейту, аралас сандарды көбейту, жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу.

Сабақ барысы


Сабақтың жоспар

ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут






1.Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалім оқушылармен амандасады. Сабақтың мақсатын және күтілетін нәтижелерін оқушылармен талқылайды.. Оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау, сабақтың мақсатымен таныстыру. 

Өзара сыйластық, ашықтық құндылығын дамыту мақсатында оқушылармен тренинг өткізу.

- Кәне, балалар, сабағымызды бір-бірімізге жақсылық тілеуден бастайық.

Сы ныпты екі топқа болу.

То птарды фигуралар арқылы бөлеміз:



Жеке оқушыларға әрбір дұрыс жазылған жауапқа бір балл беріледі.

Бағалау парағы

Оқушы

ның аты-жөні

1.Үй жұмысы

2. Деңгейлік тапсырма

3. Жеке жұмыс.Тестік тапсырма

Қорытынды

балл


6


11


6


23


Бағалау:

18-23 балл- «Жоғары деңгей»

12-17 балл-«Орта деңгей»

5-11 балл – «Негізгі деңгей»




























Сабақтың ортасы

5 минут























15минут



























10минут

































5минут

























































































5минут


















1. Үй тапсырмасын тексеру .Жұппен жұмыс: оқушылар үй жұмысын презентация бойынша тексереді.

1113(жауаптар интербелсенді тақтада көрсетіледі.)Дайын жауаптар бойынша тексеріледі. Әрбір дұрыс жазылған жауапқа, бір балл беріледі.

  1. 2. 3. 4. 5. 2 6. 1

Бағалау:Жасыл түс-барлығы дұрыс, қызыл түс қателіктер бар. Кері байланыс (бағыты: мұғалім - оқушы).

Сұрақтар:

- Тапсырмалардың қайсысы сендерге түсініксіз болды?

- Тапсырмалардың қайсысы сендерге жеңіл болды?



2.Жаңа сабак беру.Кітаппен жұмыс. Миға шабуыл әдісі.

Бұл бөлімде оқушылар өздігінен жұмыс жасау дағдысын қалыптастырады, өз бетінше ақпарат алып, ізденуге, оны топта талдауды үйренеді

1 топтың тапсырмасы: «Санның бөлігін табу»-тақырыбын постер жасап және мысал көрсетіп, екінші топқа түсүндіру. 2 топтың тапсырмасы: «Бөлігі бойынша санды табу»-тақырыбын постер жасап екінші топқа түсүндіру. Әрбір топтан спикер шығып, ол постерларды қорғайды

ҚБ «Бағдаршам» (Әр оқушының алдында сигнал карталары жатады: ЖАСЫЛ – барлығы түсінікті; САРЫ – сұрақтарым бар; ҚЫЗЫЛ – түсінбедім)

3.Деңгейлік саралау: (Кітаппен жеке жұмыс).

1143(А-деңгейі) Санның бөлігін табындар: 1)32-нің -ін 2)100 - дің –ін 3)25-тің –ін 4)60-тің –ін 5)35-тің -ін

1154(В-деңгейі) Бөлігі бойынша шамаларды табындар:

1) – і 16м 2) – і 30дм 3) – і 15км 4) – і 12м 5) – і 32кг

1164 (С-деңгейі)Есеп шығарындар:

Жанармай сататын станция барлық жанармайдың бірінші күні –сін,екінші күні қалғаның -ін сатқанда, онгда т. жанармай қалды. Жанармай сататын станцияда барлығы неше тонна жанармай болған? Жауаптар интерактивті тақтада көрсетіледі.

1143(А) №1154 (В) №1164(C)

  1. 8 1.28 10 тонн

  2. 50 2.48

  3. 15 3.50

  4. 42 4.16

  5. 28 5.40

4. Қарқынды саралау. (Әр сұраққа 0,5 минут уақыт жұмсалу керек)

Жеке жұмыс.Тестік тапсырма Оқушылар жеке тапсырма орындайды,

1) 14-тің бөлігін тап

А) 5

Ә) 4

Б) 3

2) 25-тің бөлігін тап

А) 25

Ә) 30

Б) 15

3) Көбейтуді орында:

А)

Ә)

Б)

4) Көбейтуді орында:

А)

Ә) 0

Б) 1

5) Бөлігі бойынша санды тап. -і 15 –ке тең

А) 25

Ә) 20

Б) 15

6) Бөлігі бойынша санды тап. -і 6 –ға тең

А) 9

Ә) 8

Б) 10



ҚБ. Презентация бойынша өзін-өзі тексереді.

Жауабы: 1) ә 2) б 3) а 4) ә 5) ә 6) а

ҚБ «Бағдаршам» (Әр оқушының алдында сигнал карталары жатады: ЖАСЫЛ – барлығы түсінікті; САРЫ – сұрақтарым бар; ҚЫЗЫЛ – түсінбедім)



Кері байланыс.

  • Барлық тапсырмаларды орындай алдыңыздар ма?

  • Қандай қиындық туындады?

  • Қиындық тудырған есептің шешімі қалай табылды?

5.Қорытындылау:

«талдау» венн диог-сы әдісі: оқушылар ортасында ұқсас қасиеттерін, екі шетіне екеуінің айырмашылық қасиеттерін жазады.








































































Т.А.Алдамұратова, Е.С.Байшоланов,Алматы «Атамұра»

2015







Карточка түрінде беріледі

















770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!