|
Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару Математикалық олимпиада |
Күні: 27.11.2018 |
||||||||
|
СЫНЫП: 2ә |
Қатысқан оқушылар саны: 19 |
Қатыспаған оқушылар саны: 1 |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерінқолдану. 2.5.1.1** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** Құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару. |
||||||||
|
Сабақ нәтижесі: |
Барлық оқушылар:
|
||||||||
|
Көпшілік оқушылар: •екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған есептерді əртүрлі тəсілдермен шығарады. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:
Пəндік лексика жəне терминология.
|
||||||||
|
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау. Саннан қосындыны қалай азайтуға болады? Есепті бірнеше тəсілмен қалай шешуге болады? |
||||||||
|
|
Жазу. Екі таңбалы сан, екі таңбалы сандарды бағанмен қосу жəне азайту, есептің шешуін жазу. |
||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру,көрнекілік. Рефлексия. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||||
|
Басталуы 0-2 2-5 5-11 |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Қане балалар сәлемдесуден бастайық Сәлем деймін достарға Сәлем деймін ата-анаға Сәлем деймін ұстаздарға Сәлем деймін құрбыларға Жарық болсын күніміз, Жарқын шығар үніміз. Елін сүйіп ер жетер, Біз болашақ гүліміз. Ынталандыру. Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды сабаққа деген ынтасын арттыру.
Өзектендіру. Математикалық диктант
**-62= 13 13+62= 73
78-(12+26)=40
**-8=85 85+8=93
|
«Аялы алақан» Тренинг. |
|||||||
|
11-16 16-21 21-22 22-27 27-30 30-38 |
Мақсат қою (проблемалық жағдай). Оқулықтағы 1-тапсырма Математикалық олимпиадаға автобуспен бара жатыр. Сызба бойынша есеп құрастыру. Берілгені: Шешуі: Жолаушы- 50 1. 50-(18+17)=15 Ұл-18 бала 2. (50-18)-17= 15 қыз-17 бала 3. (50-17)-18=15 Ересек адам-? Жауабы: 15 ересек адам
2 Есептің қатесін тап: Дұрыстығын тексер. Интербелсенді тақтада тұрады. 66+18=74 74-18=56 80-46=34 34+46=80 100-82=28 28+82=110 49+27=66 66-27=39 Сергіту сәті; Бір, екі, үш санайық Топтық жұмыс. 1топ 25+26= 51 74-48= 26 71-53=18 2-топ 27-19= 8 34+57=91 62+35=97 3-топ 38+57=95 73-18=55 19+58=77 4-топ 63-28=35 37+34=71 75-47=28 Синтездеу Сәйкестендіру: 300+400 3онд. 5 бірл.+4онд.2бірл. 35+42 3онд. 5бірл.+6онд.5бірл. 35+65 3жүзд.+4жүзд. 900-500 9онд.8бірл.-5онд. 98-50 4онд. 5бірл.-2онд. 3бірл. 45-23 9жүзд.-5жүзд. Қалыптастыруға тапсырма
Бағалау Кері байланыс Үй тапсырмасы: №5,6 есеп 33бет |
Мозайка құрастыру есептеу Оқулықтан шығару Постерге түсіру |
|||||||
1
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математикалық олимпиада ашық сабақ 2-сыныпқа арналған
математикалық олимпиада ашық сабақ 2-сыныпқа арналған
|
Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару Математикалық олимпиада |
Күні: 27.11.2018 |
||||||||
|
СЫНЫП: 2ә |
Қатысқан оқушылар саны: 19 |
Қатыспаған оқушылар саны: 1 |
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерінқолдану. 2.5.1.1** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу 2.5.1.7** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** Құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару. |
||||||||
|
Сабақ нәтижесі: |
Барлық оқушылар:
|
||||||||
|
Көпшілік оқушылар: •екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолданады, саннан қосындыны азайтуға арналған есептерді əртүрлі тəсілдермен шығарады. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:
Пəндік лексика жəне терминология.
|
||||||||
|
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау. Саннан қосындыны қалай азайтуға болады? Есепті бірнеше тəсілмен қалай шешуге болады? |
||||||||
|
|
Жазу. Екі таңбалы сан, екі таңбалы сандарды бағанмен қосу жəне азайту, есептің шешуін жазу. |
||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру,көрнекілік. Рефлексия. |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||||
|
Басталуы 0-2 2-5 5-11 |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Қане балалар сәлемдесуден бастайық Сәлем деймін достарға Сәлем деймін ата-анаға Сәлем деймін ұстаздарға Сәлем деймін құрбыларға Жарық болсын күніміз, Жарқын шығар үніміз. Елін сүйіп ер жетер, Біз болашақ гүліміз. Ынталандыру. Сұрақ-жауап арқылы оқушыларды сабаққа деген ынтасын арттыру.
Өзектендіру. Математикалық диктант
**-62= 13 13+62= 73
78-(12+26)=40
**-8=85 85+8=93
|
«Аялы алақан» Тренинг. |
|||||||
|
11-16 16-21 21-22 22-27 27-30 30-38 |
Мақсат қою (проблемалық жағдай). Оқулықтағы 1-тапсырма Математикалық олимпиадаға автобуспен бара жатыр. Сызба бойынша есеп құрастыру. Берілгені: Шешуі: Жолаушы- 50 1. 50-(18+17)=15 Ұл-18 бала 2. (50-18)-17= 15 қыз-17 бала 3. (50-17)-18=15 Ересек адам-? Жауабы: 15 ересек адам
2 Есептің қатесін тап: Дұрыстығын тексер. Интербелсенді тақтада тұрады. 66+18=74 74-18=56 80-46=34 34+46=80 100-82=28 28+82=110 49+27=66 66-27=39 Сергіту сәті; Бір, екі, үш санайық Топтық жұмыс. 1топ 25+26= 51 74-48= 26 71-53=18 2-топ 27-19= 8 34+57=91 62+35=97 3-топ 38+57=95 73-18=55 19+58=77 4-топ 63-28=35 37+34=71 75-47=28 Синтездеу Сәйкестендіру: 300+400 3онд. 5 бірл.+4онд.2бірл. 35+42 3онд. 5бірл.+6онд.5бірл. 35+65 3жүзд.+4жүзд. 900-500 9онд.8бірл.-5онд. 98-50 4онд. 5бірл.-2онд. 3бірл. 45-23 9жүзд.-5жүзд. Қалыптастыруға тапсырма
Бағалау Кері байланыс Үй тапсырмасы: №5,6 есеп 33бет |
Мозайка құрастыру есептеу Оқулықтан шығару Постерге түсіру |
|||||||
1
шағым қалдыра аласыз

















