Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Материктер мен мұхиттар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.6.1 материктер мен дүние бөліктерін игеру және зерттеу тарихын сипаттау 5.2.6.2 мұхиттарды зерттеу тарихын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ОДД |
Білу түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Апта дәйек сөзі |
Тәуелсіздік - ұлтымыздың мәңгілік ұраны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10мин |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу). 1. Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал ЖИ арқылы «Глобус» әдісімен үй тапсырмасын сұрау Тапсырма 1 «Ғарышкердің хаты» әдісі Идея: Сабақ басында мұғалім «ғарышкердің хатын» оқиды: «Сәлем, балалар! Мен ғарыштан Жерге қарап отырмын. Ол көк түске боялған ғажайып планета. Көк түстер нені білдіреді деп ойлайсыңдар?» Осылай балалар өздері ой қорытады, мұғалім жаңа ұғымға әкеледі. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп болжайсындар? Жаңа тақырыптың мазмұны ашылады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді «Карта» әдісі арқылы топқа бірігеді балалар өздері ой қорытады, мұғалім жаңа ұғымға әкеледі |
Қол шапалақ Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
|
«Тынық», «Атлант», атауларымен білім алушылар топқа бірігеді парақтар Мұхиттардың суреті бес бармақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 12мин Ортасы 13мин Ортасы 5мин |
Мұғалім кіріспе
сөзі:
Жер шары бетінің жалпы ауданы 510,2 млн.км-ге
тең. Ол материктер мен мұхиттарға бөлінген. Құрлықты құрайтын
материктер мен аралдар үлесіне шамамен 149,1 млн км немесе бүкіл
Жер бетінің 29,2%-ы келеді. Тапсырма 2. Топтық жұмыс “Ең ерекше мұхиттар”
Дескрипторлар:
ҚБ
Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)
Тапсырма 3. Кестені толтыр.(Жұптық жұмыс)
Дескрипторлар:
Дайын үлгі жауап арқылы жұптардың өзара формативті бағалауы жүзеге асырылады.
Тапсырма 4. (Топтық жұмыс) Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысып саяхатшылардың жүріп өткен жолдарын сәйкестендіреді
Жауаптарды кестеге жаз:
Дискрипторлар:
Тапсырма 3. Кестені толтыр.(жұптық жұмыс) Сурет пен Әлемнің
қазіргі кездегі географиялық картасын салыстыр.
Дескрипторлар:
|
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады
Суреттегі жер бедерін немесе карта бөліктерін таниды; Сурет пен қазіргі географиялық картаның ұқсастықтарын анықтайды; Айырмашылықтарын атайды (мысалы: материк пішіні, мұхит шекарасы, атаулардың өзгерісі); |
Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
|
Бейнеролик 5-сыныпқа арналған оқулық.
фотосуреттер
Интербелсенді тақта, (видеоролик). оқулық Карталар, суреттер.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Соңы 5мин
|
Рефлексия ЖИ арқылы
Үйге тапсырма:
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Материктер мен мұхиттар
Материктер мен мұхиттар
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Материктер мен мұхиттар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.6.1 материктер мен дүние бөліктерін игеру және зерттеу тарихын сипаттау 5.2.6.2 мұхиттарды зерттеу тарихын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ОДД |
Білу түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Апта дәйек сөзі |
Тәуелсіздік - ұлтымыздың мәңгілік ұраны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10мин |
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу). 1. Оқушылармен амандасу. Психологиялық ахуал ЖИ арқылы «Глобус» әдісімен үй тапсырмасын сұрау Тапсырма 1 «Ғарышкердің хаты» әдісі Идея: Сабақ басында мұғалім «ғарышкердің хатын» оқиды: «Сәлем, балалар! Мен ғарыштан Жерге қарап отырмын. Ол көк түске боялған ғажайып планета. Көк түстер нені білдіреді деп ойлайсыңдар?» Осылай балалар өздері ой қорытады, мұғалім жаңа ұғымға әкеледі. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не туралы деп болжайсындар? Жаңа тақырыптың мазмұны ашылады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар үй тапсырмасына жауап береді «Карта» әдісі арқылы топқа бірігеді балалар өздері ой қорытады, мұғалім жаңа ұғымға әкеледі |
Қол шапалақ Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
|
«Тынық», «Атлант», атауларымен білім алушылар топқа бірігеді парақтар Мұхиттардың суреті бес бармақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 12мин Ортасы 13мин Ортасы 5мин |
Мұғалім кіріспе
сөзі:
Жер шары бетінің жалпы ауданы 510,2 млн.км-ге
тең. Ол материктер мен мұхиттарға бөлінген. Құрлықты құрайтын
материктер мен аралдар үлесіне шамамен 149,1 млн км немесе бүкіл
Жер бетінің 29,2%-ы келеді. Тапсырма 2. Топтық жұмыс “Ең ерекше мұхиттар”
Дескрипторлар:
ҚБ
Өзара бағалау ( дескриптор бойынша)
Тапсырма 3. Кестені толтыр.(Жұптық жұмыс)
Дескрипторлар:
Дайын үлгі жауап арқылы жұптардың өзара формативті бағалауы жүзеге асырылады.
Тапсырма 4. (Топтық жұмыс) Оқушылар оқулықтағы мәтінмен танысып саяхатшылардың жүріп өткен жолдарын сәйкестендіреді
Жауаптарды кестеге жаз:
Дискрипторлар:
Тапсырма 3. Кестені толтыр.(жұптық жұмыс) Сурет пен Әлемнің
қазіргі кездегі географиялық картасын салыстыр.
Дескрипторлар:
|
Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады
Суреттегі жер бедерін немесе карта бөліктерін таниды; Сурет пен қазіргі географиялық картаның ұқсастықтарын анықтайды; Айырмашылықтарын атайды (мысалы: материк пішіні, мұхит шекарасы, атаулардың өзгерісі); |
Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
Барлық тапсырмаларды «Белгі» әдісі арқылы бағалау
|
Бейнеролик 5-сыныпқа арналған оқулық.
фотосуреттер
Интербелсенді тақта, (видеоролик). оқулық Карталар, суреттер.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Соңы 5мин
|
Рефлексия ЖИ арқылы
Үйге тапсырма:
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















