|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 1.2 Мектеп: №43 Әл-Фараби атындағы негізгі орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі Күні: Мұғалімнің аты – жөні:Буриева Айнұр Сынып: 3 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін түрлері 15-19 жаттығу
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Мәтін түрлерін біледі Басым бөлігі: Сұрағына жауап бере алады Кейбірі: Айырмашылығын айыра алады
|
|||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтін түрлерін біледі сұрағына жауап бере алады Айырмашылығн айыра алады
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алуға, құрметтеуге, ынтымақтастыққа, ашықтыққа баулу |
|||||
|
Пəнаралық байланыс |
Қазақ тілі, дене шынықтыру |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Мәтінді біледі |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық. Психологиялық дайындық Қазақ тілі – өмірің де өлең де Қазақ тілі – тамыр
жайған тереңге сай келмеитін бөлікті алып тастап мәтінді қайта құрастырып жазу мәтінге ат қою. |
|||||
|
Сабақтың ортасы
|
16-жаттығу1топ суретке қара қай суретпен әңгімелесу мәтінін құрастыруға болады? Қайсысымен сипаттау,ал қайсысымен пайымдау мәтінін құрастыруға болады?. 2топ Мәтінің үш түріне ауызша мәтін құра. Оларға ат қой. Құраған мәтіндеріңді бір – біріңе айтыңдар Жаңа сабақты қорытындылау Менің сүйікті ауылым, мен демалысымды ауылда қалай өткіздім деген тақырыпта қсқаша мәтіндер құр олардың әрқайсысы мәтіннің қай түріне жататынын айт |
|
||||
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма 18- Мәтінді түсініп оқы мазмұнын айт. Бұл мәтіннің қай түріне жатады? 19- жаттығу мәтіннің бұдан басұа қандай белгілерін білесіңдер? Кері байланысСмайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
|
||||
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен « Табыс сатысы» әдісімен сабақ барысында уақытты тиімді пайдалану мақсатында оқушыларға түрлі деңгейдегі тапсырмаларды жоспарладым. Жеңіл тапсырмадан бастап күрделі тапсырмаға дейін оқушының қарқынына қарай беремін. Оқушыларға алдынғы тақырыптарды пысықтау мақсатында «Мен бастаймын, сен жалғастыр» әдісін пайдаланамын. |
Бағалау –
Сіз Қалыптастырушы бағалауды «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы жүргіземін. Ынталандыру үшін смайликтермен қалыптастырушы бағалау жүргіземін.
|
Денсаулық
жəне Дене жаттығулары |
||||
|
Сабақ
бойынша |
|
|||||
|
Сабақ
мақсаттары
|
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
МӘТІН 3-СЫНЫП
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 1.2 Мектеп: №43 Әл-Фараби атындағы негізгі орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі Күні: Мұғалімнің аты – жөні:Буриева Айнұр Сынып: 3 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін түрлері 15-19 жаттығу
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Мәтін түрлерін біледі Басым бөлігі: Сұрағына жауап бере алады Кейбірі: Айырмашылығын айыра алады
|
|||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтін түрлерін біледі сұрағына жауап бере алады Айырмашылығн айыра алады
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алуға, құрметтеуге, ынтымақтастыққа, ашықтыққа баулу |
|||||
|
Пəнаралық байланыс |
Қазақ тілі, дене шынықтыру |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Мәтінді біледі |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық. Психологиялық дайындық Қазақ тілі – өмірің де өлең де Қазақ тілі – тамыр
жайған тереңге сай келмеитін бөлікті алып тастап мәтінді қайта құрастырып жазу мәтінге ат қою. |
|||||
|
Сабақтың ортасы
|
16-жаттығу1топ суретке қара қай суретпен әңгімелесу мәтінін құрастыруға болады? Қайсысымен сипаттау,ал қайсысымен пайымдау мәтінін құрастыруға болады?. 2топ Мәтінің үш түріне ауызша мәтін құра. Оларға ат қой. Құраған мәтіндеріңді бір – біріңе айтыңдар Жаңа сабақты қорытындылау Менің сүйікті ауылым, мен демалысымды ауылда қалай өткіздім деген тақырыпта қсқаша мәтіндер құр олардың әрқайсысы мәтіннің қай түріне жататынын айт |
|
||||
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма 18- Мәтінді түсініп оқы мазмұнын айт. Бұл мәтіннің қай түріне жатады? 19- жаттығу мәтіннің бұдан басұа қандай белгілерін білесіңдер? Кері байланысСмайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
|
||||
|
Саралау – Сіз қандай
тəсілмен « Табыс сатысы» әдісімен сабақ барысында уақытты тиімді пайдалану мақсатында оқушыларға түрлі деңгейдегі тапсырмаларды жоспарладым. Жеңіл тапсырмадан бастап күрделі тапсырмаға дейін оқушының қарқынына қарай беремін. Оқушыларға алдынғы тақырыптарды пысықтау мақсатында «Мен бастаймын, сен жалғастыр» әдісін пайдаланамын. |
Бағалау –
Сіз Қалыптастырушы бағалауды «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы жүргіземін. Ынталандыру үшін смайликтермен қалыптастырушы бағалау жүргіземін.
|
Денсаулық
жəне Дене жаттығулары |
||||
|
Сабақ
бойынша |
|
|||||
|
Сабақ
мақсаттары
|
|
|||||
шағым қалдыра аласыз


