|
Ұйым: |
Абай атындағы дарын гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Тіл дамыту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбекова А |
|||||
|
Күні: |
14.01.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «А» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтін туралы түсінік |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді сөйлемдерден ажырата білу қабілетін дамыту; адамдардың қарым-қатынасындағы мәтіннің рөлін анықтау. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут 5 мин Өткенді пысықтауи 5 мин
Сабақ тың ортасы 15 мин 2010 минут 2.5 мин 10 минут 2 ми1н 5 минут 5 минут5 1 Сабақты қорыту 10мин 2минут 5 мин 5 минут Сабақты қорытындылау Кері байланыс 2мин 5 мин2ут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Қош келдіңіздер Кальмармен ойынымен ұстаздармен амандасамыз,айналамызбен амандасамыз. Балаларды 3 топқа бөлінеді, арнайы домалақ қағаздармен. «Кюз шоу» арқылы артық сөздерді табады
Мұғалім сабақ тақырыбын түсіндіріп өтеді: Балалар сендер білесіңдер 2 сыныпта сендер мәтін туралы өткен болатынсыңдар, алдағы уақытта біз тағыда осы Мәтін тақырыбын ашатын боламыз. Жаңа сабақ тақырып ашу
3 топқа да арнайы тапсырмалар беріледі. Яғни тірек сөздер, сол сөздермен балалар тақырыпқа лайықты жауап береді. https://auth.genially.com/signup/choose-method?accountType=teacher Геннали платформасымен жұмыс жасау Шындық әлде жалған
Аранайы мәтін беріледі «Қамқорлық» Сол бойынша балалар жұмыс жасайды
Мәтінде 2 тірек сөздерді тауып дәптерге жазады.
https://www.educaplay.com/(сілтемесін қой платформасы арқы балалар бос орынға сөздерді қояды.
Мәтінді талдайық:
Рефлексия Сабақты бекіту Егер сабақ ұнаса бала жасылды басады, ұнамаса қызылды басады.
Барлық балаға арнайы карточка таратылады, сол бойынша өзін бағалайды Үйге тапсырма: Әр топқа жеке- жеке тапсырма беріледі. Мәтіннің 3 түріне байланысты әңгіме жазып келу. |
Көңіл-күйлері көтеріліп, психология лық ахуал қалыптастыра ды. Балалар 3 түрлі қағаздың 1 таңдап арнайы топқа отырады Балалар тақтаға келіп артық сөзді табады Оқушылар өткен тақырыптарды еске түсіре отырып, берілген сұрақтарға жауап береді. Балалар видео көреді Балалар топтасып жұмыс жасайды. Тірек сөздермен байланыстырады,сабақ тақырыбын. Балалар сұраққа жауап береді Арнай сұрақтарға жауап береді Тірек сөздерді балалар табады Барлық бала дәптермен жұмыс жасайды. Әр бала жеке жауап береді Топпен жұмыс жасайды. Тапсырманы орындайды. Арнайы қағаз беріледі,сол бойынша топпен жұмыс болады, ішінен 1 оқушы шығып жауап береді. Әр топтан балалар топттық сұрақтарға жауап береді Барлық бала шығып кері байланыс береді
|
Жарайсыңдар! Дескриптор: Оқушылар суреттер арасынан артық суретті табады. 1 балл(100 доллар)беріледі Дескриптор: Балалар еске ала отырып сұрақтарға жауап береді. 100 доллар. Жарайсыңдар! Дескриптор: - Мәтін мазмұнына сай сұрақ қояды, жауап береді-1б Дескриптор: - Мәтін мазмұнына сай сұрақ қояды, жауап береді-1б Дескриптор: Тірек сөздің мағынасын ашады -1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Ақпараттың дұрыстығын анықтайды – 1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Дескриптор: Тірек сөздерді айтады. 1 балл Жарайсыңдар! Дескриптор: алдыңғы 3 баланы оқытып -1 балл беремин Дескриптор: Бос орынға сөзді қояды -1б ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау. Жарайсыңдар! Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды – 1б Топтық жұмыс ережесін сақтайды -1б Жарайсың! Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! |
Интерактивный тақта Әуен Домалақ қағаз Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Видеожазба Қағаздармен жұмыс
Интербелсенді тақтамен жұмыс Ауызша жауаб береді. Ауызша жауап береді Дәптермен жұмыс Интербелсенді тақтамен жұмыс
Қағазбен жұмыс
Ауызша Интербелсенді тақтамен жұмыс Карточка |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтін туралы
Мәтін туралы
|
Ұйым: |
Абай атындағы дарын гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Тіл дамыту |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбекова А |
|||||
|
Күні: |
14.01.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «А» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтін туралы түсінік |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді сөйлемдерден ажырата білу қабілетін дамыту; адамдардың қарым-қатынасындағы мәтіннің рөлін анықтау. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут 5 мин Өткенді пысықтауи 5 мин
Сабақ тың ортасы 15 мин 2010 минут 2.5 мин 10 минут 2 ми1н 5 минут 5 минут5 1 Сабақты қорыту 10мин 2минут 5 мин 5 минут Сабақты қорытындылау Кері байланыс 2мин 5 мин2ут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Қош келдіңіздер Кальмармен ойынымен ұстаздармен амандасамыз,айналамызбен амандасамыз. Балаларды 3 топқа бөлінеді, арнайы домалақ қағаздармен. «Кюз шоу» арқылы артық сөздерді табады
Мұғалім сабақ тақырыбын түсіндіріп өтеді: Балалар сендер білесіңдер 2 сыныпта сендер мәтін туралы өткен болатынсыңдар, алдағы уақытта біз тағыда осы Мәтін тақырыбын ашатын боламыз. Жаңа сабақ тақырып ашу
3 топқа да арнайы тапсырмалар беріледі. Яғни тірек сөздер, сол сөздермен балалар тақырыпқа лайықты жауап береді. https://auth.genially.com/signup/choose-method?accountType=teacher Геннали платформасымен жұмыс жасау Шындық әлде жалған
Аранайы мәтін беріледі «Қамқорлық» Сол бойынша балалар жұмыс жасайды
Мәтінде 2 тірек сөздерді тауып дәптерге жазады.
https://www.educaplay.com/(сілтемесін қой платформасы арқы балалар бос орынға сөздерді қояды.
Мәтінді талдайық:
Рефлексия Сабақты бекіту Егер сабақ ұнаса бала жасылды басады, ұнамаса қызылды басады.
Барлық балаға арнайы карточка таратылады, сол бойынша өзін бағалайды Үйге тапсырма: Әр топқа жеке- жеке тапсырма беріледі. Мәтіннің 3 түріне байланысты әңгіме жазып келу. |
Көңіл-күйлері көтеріліп, психология лық ахуал қалыптастыра ды. Балалар 3 түрлі қағаздың 1 таңдап арнайы топқа отырады Балалар тақтаға келіп артық сөзді табады Оқушылар өткен тақырыптарды еске түсіре отырып, берілген сұрақтарға жауап береді. Балалар видео көреді Балалар топтасып жұмыс жасайды. Тірек сөздермен байланыстырады,сабақ тақырыбын. Балалар сұраққа жауап береді Арнай сұрақтарға жауап береді Тірек сөздерді балалар табады Барлық бала дәптермен жұмыс жасайды. Әр бала жеке жауап береді Топпен жұмыс жасайды. Тапсырманы орындайды. Арнайы қағаз беріледі,сол бойынша топпен жұмыс болады, ішінен 1 оқушы шығып жауап береді. Әр топтан балалар топттық сұрақтарға жауап береді Барлық бала шығып кері байланыс береді
|
Жарайсыңдар! Дескриптор: Оқушылар суреттер арасынан артық суретті табады. 1 балл(100 доллар)беріледі Дескриптор: Балалар еске ала отырып сұрақтарға жауап береді. 100 доллар. Жарайсыңдар! Дескриптор: - Мәтін мазмұнына сай сұрақ қояды, жауап береді-1б Дескриптор: - Мәтін мазмұнына сай сұрақ қояды, жауап береді-1б Дескриптор: Тірек сөздің мағынасын ашады -1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Ақпараттың дұрыстығын анықтайды – 1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді -1б Дескриптор: Тірек сөздерді айтады. 1 балл Жарайсыңдар! Дескриптор: алдыңғы 3 баланы оқытып -1 балл беремин Дескриптор: Бос орынға сөзді қояды -1б ҚБ: От шашу арқылы бір бірін бағалау. Жарайсыңдар! Дескриптор: Тапсырмаларды орындайды – 1б Топтық жұмыс ережесін сақтайды -1б Жарайсың! Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! |
Интерактивный тақта Әуен Домалақ қағаз Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Видеожазба Қағаздармен жұмыс
Интербелсенді тақтамен жұмыс Ауызша жауаб береді. Ауызша жауап береді Дәптермен жұмыс Интербелсенді тақтамен жұмыс
Қағазбен жұмыс
Ауызша Интербелсенді тақтамен жұмыс Карточка |
||
шағым қалдыра аласыз


























