___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мәтіндегі иллюстрациялар (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндегі иллюстрациялар (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.4 мәтінге суретті қою және оны баптау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндік редакторда суреттер енгізуді, реттеуді үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау Сөздерді байланыстырып анықтама құр:
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады Сөздерді байланыстырып анықтама құрады Сабақтың тақырыбы, сабақтың мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру 1. Мәтінде (В тексте) – сурет мәтінде орналасады. 2. Жақтаудың айналасында (Вокруг рамки) – мәтін жақтаудың айналасына орналасады. 3. Контур бойынша (По контуру) – мәтін контурдың айналасына орналасады. 4. Мәтіннің алдында (Перед текстом) – сурет мәтіннің алдында орналасады. Тапсырма: Суретті мәтінмен қоршаудың сегіз түрі берілген. Суретті пайдаланып, мәтінмен қоршау түрлерін сөзбен сипаттап жаз. Мысалы, бірінші түрін былай сипаттап жазуға болады: «Сурет құжаттың сол жақ жоғарғы бұрышында орналасып, мәтінмен қоршалған».
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: - командалардың дұрыс ретін анықтайды - дұрыс жауаптарды белгілейді - интерактивті тапсырманы орындайды - сәйкестікті белгілейді - практикалық жұмысты орындайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Мақтау |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы https://wordwall.net/play/67719/637/867 https://wordwall.net/play/67721/820/147 |
|
Сабақтын соңы
|
Үй тапсырмасы: «Файл» және «Бума» сөздеріне синквейн құр. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіндегі иллюстрациялар ҚМЖ Информатика
Мәтіндегі иллюстрациялар ҚМЖ Информатика
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Мәтіндегі иллюстрациялар (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіндегі иллюстрациялар (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 ақпарат іздеуді іске асыру (құжаттағы мәтін үзіндісі); 3.2.1.4 мәтінге суретті қою және оны баптау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндік редакторда суреттер енгізуді, реттеуді үйрену |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау Сөздерді байланыстырып анықтама құр:
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады Сөздерді байланыстырып анықтама құрады Сабақтың тақырыбы, сабақтың мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Жаңа тақырыпты меңгеру 1. Мәтінде (В тексте) – сурет мәтінде орналасады. 2. Жақтаудың айналасында (Вокруг рамки) – мәтін жақтаудың айналасына орналасады. 3. Контур бойынша (По контуру) – мәтін контурдың айналасына орналасады. 4. Мәтіннің алдында (Перед текстом) – сурет мәтіннің алдында орналасады. Тапсырма: Суретті мәтінмен қоршаудың сегіз түрі берілген. Суретті пайдаланып, мәтінмен қоршау түрлерін сөзбен сипаттап жаз. Мысалы, бірінші түрін былай сипаттап жазуға болады: «Сурет құжаттың сол жақ жоғарғы бұрышында орналасып, мәтінмен қоршалған».
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескрипторлар: - командалардың дұрыс ретін анықтайды - дұрыс жауаптарды белгілейді - интерактивті тапсырманы орындайды - сәйкестікті белгілейді - практикалық жұмысты орындайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Мақтау |
Оқулық, презентация Жұмыс парағы https://wordwall.net/play/67719/637/867 https://wordwall.net/play/67721/820/147 |
|
Сабақтын соңы
|
Үй тапсырмасы: «Файл» және «Бума» сөздеріне синквейн құр. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз



















