Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
04.12.2023ж |
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.5.1.4рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы.
1-бөлім |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. Жұптық жұмыс
№1. Арақашықтығы 21 км
болатын екі елді мекеннен бір мезетте бір-біріне қарама-қарсы екі
велосипедші шықты. Бірінің жылдамдығы екіншісінен Дескриптор: - есептің математикалық моделін құрады; - жылдамдықтың бірін екіншісі арқылы өрнектейді; - уақытты сағатпен өрнектейді; - теңдеу құрастырады; - жылдамдықтарды есептейді №2. Автомобиль екі қаланың арасын 70 км/сағ жылдамдықпен жүріп өтті. Қайтар жолында жылдамдығын 10 км/сағ-қа кемітіп, барған уақытқа қарағанда 45 минутқа ұзақ жүрген болса, екі қаланың ара қашықтығын табыңыздар. Жауабы: 315 км Дескриптор: - есептің математикалық моделін құрады; - қайтар жолдағы жылдамдықты табады; - жүрілген жолды есептеу формуласын қолданады; - теңдеу құрады; - белгісіз уақытты есептейді; - ара қашықтығын есептейді. Жеке жұмыс. №1. Үшбұрыштың периметрі 51 см. Бірінші қабырғаның ұзындығының екінші қабырғаның ұзындығына қатынасы 1:2. Екінші қабырғасының ұзындығының үшінші қабырғасының ұзындығына қатынасы 3:4 қатынасындай. Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын табыңыз. Дескриптор: - есептің шартын жазады - үш қабырға үшін сандар қатынасы құрады? - шешімін табады - жауабын жазады. №2. Туристер 32 км жаяу жүрді, 104 км машинамен жүрді, 64 км өзенмен жүзіп өтті. a) Барлық жолдың қандай бөлігін туристер жаяу жүріп өтті? b) Жаяу жүрген жол өзенмен жүзген жолдан неше есе кіші? c) Машинамен жүрген жол барлық жолдың қандай процентін құрайды? №3. Суреттегі берілген мәлімет бойынша фигураның ауданының өрнегін толықтыр: S = x = 1 болса, өрнектің мәнін тап.
№4. Мектепте тікбұрышты параллелепипед пішінді екі аквариум бар. Бірінші аквариумның ұзындығы 6,5 дм, ені 4,4 дм, биіктігі 3,6 дм, ал екіншісінің ұзындығы 6,5 дм, ені 3,6 дм, биіктігі 4,4 дм. Аквариумдар сумен толтырылған. Бірінші аквариумда су жоғарғы жиектен 6 см, ал екіншісінде 4 см төмен. Қай аквариумда су көп?
№5. 20 үлкен және кішкентай қораптарға 24 кг кәмпит салынған. Кішкентай қораптың сыйымдылығы 0,5 кг кәмпит, ал үлкен қораптың сыйымдылығы 2,5 кг кәмпит болса, қораптың әр түрінің санын тап. |
Бүгінгі сабақты мұқият тыңдап және түсініп, тапсырмалар орындайды.
Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
Әрбір дұрыс жауапқа 1 |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия: Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар\ Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар |
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
6 сынып оқулығы. 1-бөлім. 2018ж |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 6 сынып матем 2 тоқсан
Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 6 сынып матем 2 тоқсан
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
04.12.2023ж |
|
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді есептерді шығару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.5.1.4рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығару; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы.
1-бөлім |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. Жұптық жұмыс
№1. Арақашықтығы 21 км
болатын екі елді мекеннен бір мезетте бір-біріне қарама-қарсы екі
велосипедші шықты. Бірінің жылдамдығы екіншісінен Дескриптор: - есептің математикалық моделін құрады; - жылдамдықтың бірін екіншісі арқылы өрнектейді; - уақытты сағатпен өрнектейді; - теңдеу құрастырады; - жылдамдықтарды есептейді №2. Автомобиль екі қаланың арасын 70 км/сағ жылдамдықпен жүріп өтті. Қайтар жолында жылдамдығын 10 км/сағ-қа кемітіп, барған уақытқа қарағанда 45 минутқа ұзақ жүрген болса, екі қаланың ара қашықтығын табыңыздар. Жауабы: 315 км Дескриптор: - есептің математикалық моделін құрады; - қайтар жолдағы жылдамдықты табады; - жүрілген жолды есептеу формуласын қолданады; - теңдеу құрады; - белгісіз уақытты есептейді; - ара қашықтығын есептейді. Жеке жұмыс. №1. Үшбұрыштың периметрі 51 см. Бірінші қабырғаның ұзындығының екінші қабырғаның ұзындығына қатынасы 1:2. Екінші қабырғасының ұзындығының үшінші қабырғасының ұзындығына қатынасы 3:4 қатынасындай. Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарын табыңыз. Дескриптор: - есептің шартын жазады - үш қабырға үшін сандар қатынасы құрады? - шешімін табады - жауабын жазады. №2. Туристер 32 км жаяу жүрді, 104 км машинамен жүрді, 64 км өзенмен жүзіп өтті. a) Барлық жолдың қандай бөлігін туристер жаяу жүріп өтті? b) Жаяу жүрген жол өзенмен жүзген жолдан неше есе кіші? c) Машинамен жүрген жол барлық жолдың қандай процентін құрайды? №3. Суреттегі берілген мәлімет бойынша фигураның ауданының өрнегін толықтыр: S = x = 1 болса, өрнектің мәнін тап.
№4. Мектепте тікбұрышты параллелепипед пішінді екі аквариум бар. Бірінші аквариумның ұзындығы 6,5 дм, ені 4,4 дм, биіктігі 3,6 дм, ал екіншісінің ұзындығы 6,5 дм, ені 3,6 дм, биіктігі 4,4 дм. Аквариумдар сумен толтырылған. Бірінші аквариумда су жоғарғы жиектен 6 см, ал екіншісінде 4 см төмен. Қай аквариумда су көп?
№5. 20 үлкен және кішкентай қораптарға 24 кг кәмпит салынған. Кішкентай қораптың сыйымдылығы 0,5 кг кәмпит, ал үлкен қораптың сыйымдылығы 2,5 кг кәмпит болса, қораптың әр түрінің санын тап. |
Бүгінгі сабақты мұқият тыңдап және түсініп, тапсырмалар орындайды.
Тапсырмаларды өз бетінше орындайды. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
Әрбір дұрыс жауапқа 1 |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия: Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар\ Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар |
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
6 сынып оқулығы. 1-бөлім. 2018ж |
шағым қалдыра аласыз















