Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 6 сынып матем 2 тоқсан

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Мәтінді есептерді шығару. ҚМЖ 6 сынып матем 2 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 6 сынып матем 2 тоқсан. Оқу мақсаттары: 6.5.1.4 рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығару;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Таныстым:


Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі


Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика

Тақырыбы: Мәтінді есептерді шығару

Бөлім:

6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

05.12.2023ж

Сынып: 6 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәтінді есептерді шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.5.1.4 рационал сандарды қолданып мәтінді есептерді шығару;


Сабақтың мақсаты

  • мәтінді есептерді айнымалысы бар өрнектер мен формулалар құрастыру арқылы шығару.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • оқушылардың назарын жинақтау;

  • оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын анықтау.

  • оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

Сабақтың мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.


Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады





Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»




6 сынып оқулығы. 1-бөлім

Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.

Тапсырмалар орындау. Жұптық жұмыс

1. Қазақстан аумағы 2724,9 мың шаршы км. Ормандар барлық аумақтын 3%-ын алып жатыр. Қазақстан аумағының қанша мың шаршы км ормандар құрайды?

2. Қымыз – бие сүтінен алынатын қазақтың ұлттық сусыны. Қымыз құрамындағы дәрумендердің мөлшері жаңа сауылған бие сүтіндегі концентрациясымен салыстырғанда өзгереді. Кесте деректерін пайдаланып, тұжырымдардың дұрыстығын анықта.

Жаңа сауылған бие сүті мен қымыздағы дәрумендердің құрамы.

Дәрумендер


жаңа сауылған бие сүтінің құрамында мкг/л


Қымыздың құрамында мкг/л


Тиамин (B1)


390,2


203,4


Рибофлавин (B2)


373


375


Дәрумен (B12)


2,5


2,1



Тұжырымдар дұрыс па? (Иә/Жоқ)

  1. Қымыз құрамындағы B1 дәруменнің концентрациясы жаңа сауылған сүтке қарағанда шамамен 48%-ға төмен.

  2. Қымыз құрамындағы B2 дәруменнің концентрациясы жаңа сүтке қарағанда шамамен 0,53%-ға төмен.

  3. Қымыз құрамындағы B12 дәруменнің концентрациясы жаңа сүтке қарағанда шамамен 84%-ға төмен.

3. Кітап дүкені барлық оқушы мен студентке 15% жеңілдік жасады. Тұрақты сатып алушыға қосымша 10% жеңілдік берілді. Мектеп тұрақты сатып алушы болып, мектеп кітапханасына кітаптар сатып алды. Егер 225 320 теңгеге кітап сатып алу жоспарланған болса, мектеп кітаптар үшін қанша төледі? Жауапты бүтінге дейін дөңгелекте.


4. Дайындалған алқапқа төрт түрлі алма ағаштарын отырғызылды. «Апорт» алма сорты бүкіл ауданның 64,2%-на, «Айнұр» алма сорты 15%-ға, «Фуджи» алма сорты 12,5%-ға, ал қалған 6,64 Ар «Талғар» алма сорты салынды. Алқаптың ауданын тап.


5. Дамир салымның жылдық өсуі 12,5% құрайтын банкке салым салды. Егер Дамир осы банкке 2500000 теңге салса, бір жылдан кейін қандай ақша сомасын алады?

6. Салмағы 52,5 кг мыс пен алюминийден тұратын қорытпада 60% мыс бар. Қорытпаға 12,5 кг мыс қосылды. Жаңа қорытпадағы алюминий қанша пайызды құрайды?


БЖБ орындау.

Бүгінгі сабақты мұқият тыңдап және түсініп, тапсырмалар орындайды.



















































































Тапсырмаларды өз бетінше орындайды.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

1-10 баллдық жүйеде бағаланады.






















































Әрбір дұрыс жауапқа 1


























Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

есеп

Рефлексия:

Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар

Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар\

Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар

Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар

Үй жұмысын алады.

Рефлексияны ауызша орындайды.


Формативті бағаланады.


6 сынып оқулығы. 1-бөлім.

2018ж


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.12.2023
331
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі