|
Сынып:5Б Күні: 13.02.20 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллаева Д |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді логикалық есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау, сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген логикалық есептерді шешу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: сәйкестік пен ақиқаттықты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шығарады. Оқушылардың басым бөлігі: деректерді жинақтайды, жүйелейді және толықтырады; қолда бар материалдарды пайдаланып кестелер құрастырады. Кейбір оқушылар: Алған білімдерін өмірде қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Цифр, сан, фигур, период, бөлшек |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Аудан табуға берілген есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут 5мин
|
Сәлемдесу. Оқушыларға жағымды көңіл-күй орнату үшін «Ерекше сәлемдесу» Әрқашан (бас бармақ) Сізге (сұқ саусақ) Үлкен (ортаңғы саусақ) Бақыт (төртінші саусақ) Тілеймін (шынашақ) Сыныпта жағымды көңіл-күй қалыптастыру. Сыныпта жағымды көңіл-күй тудыру үшін «Ерекше сәлемдесу» тренингі жүргізіледі. Оқушылар саусақтарын түйістіре отырып, бір біріне жағымды тілек айтады. Топқа бөлу: І топ 2, 4, 6, 8,... ІІ топ 1, 2, 4, 8, 16,... ІІІ топ 9, 7, 5, 3, ... Үй жұмысын тексеру Оқушылар дәптерлерімізді ашамыз, бүгінгі күннің жадын жазамыз. Бүгінгі өтетін тақырыбымыздың аты:Мәтінді логикалық есептер «Қайталау айнасы» Белгісіз санда тап
Ж: 2, 15, 33
Ж: 67 664, 332, 340, 170, ..., 89, ... 20,20,26,26,32,32,... Дұрыс айтқан оқушыларды Жарайсың, жақсы деп мадақ сөздермен бағалаймын. Практикалық жұмысты орында. Бесбұрыш жасау үшін қағаздан ені 3 см болатын жолақ қиып алып, оны түйіндеп байла. Егер қатты тартып байлайтын болсаң, бесбұрыш шығатынын көресің. Түйінді жарыққа жақындатсаң, бес бұрышты жұлдызды көресің.
|
Слайд 1,2
Кеспе қағаздар Слайд 3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
Сергіту сәті 5 минут
5мин
9мин
|
« Топтық жұмыс » әдісін қолданып әр топқа тапсырма беремін. Топ мүшелері флипчартқа дәлелдейді және есептерін тексеремін. Содан соң тақтаға шығып басқа топтарға түсіндіреді.
1топ.
2топ
3топ.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:5Б Күні: 13.02.20 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллаева Д |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінді логикалық есептер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау, сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген логикалық есептерді шешу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: сәйкестік пен ақиқаттықты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шығарады. Оқушылардың басым бөлігі: деректерді жинақтайды, жүйелейді және толықтырады; қолда бар материалдарды пайдаланып кестелер құрастырады. Кейбір оқушылар: Алған білімдерін өмірде қолдана алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, әдебиет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Цифр, сан, фигур, период, бөлшек |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Аудан табуға берілген есептер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут 5мин
|
Сәлемдесу. Оқушыларға жағымды көңіл-күй орнату үшін «Ерекше сәлемдесу» Әрқашан (бас бармақ) Сізге (сұқ саусақ) Үлкен (ортаңғы саусақ) Бақыт (төртінші саусақ) Тілеймін (шынашақ) Сыныпта жағымды көңіл-күй қалыптастыру. Сыныпта жағымды көңіл-күй тудыру үшін «Ерекше сәлемдесу» тренингі жүргізіледі. Оқушылар саусақтарын түйістіре отырып, бір біріне жағымды тілек айтады. Топқа бөлу: І топ 2, 4, 6, 8,... ІІ топ 1, 2, 4, 8, 16,... ІІІ топ 9, 7, 5, 3, ... Үй жұмысын тексеру Оқушылар дәптерлерімізді ашамыз, бүгінгі күннің жадын жазамыз. Бүгінгі өтетін тақырыбымыздың аты:Мәтінді логикалық есептер «Қайталау айнасы» Белгісіз санда тап
Ж: 2, 15, 33
Ж: 67 664, 332, 340, 170, ..., 89, ... 20,20,26,26,32,32,... Дұрыс айтқан оқушыларды Жарайсың, жақсы деп мадақ сөздермен бағалаймын. Практикалық жұмысты орында. Бесбұрыш жасау үшін қағаздан ені 3 см болатын жолақ қиып алып, оны түйіндеп байла. Егер қатты тартып байлайтын болсаң, бесбұрыш шығатынын көресің. Түйінді жарыққа жақындатсаң, бес бұрышты жұлдызды көресің.
|
Слайд 1,2
Кеспе қағаздар Слайд 3
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
Сергіту сәті 5 минут
5мин
9мин
|
« Топтық жұмыс » әдісін қолданып әр топқа тапсырма беремін. Топ мүшелері флипчартқа дәлелдейді және есептерін тексеремін. Содан соң тақтаға шығып басқа топтарға түсіндіреді.
1топ.
2топ
3топ.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||


















