Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мәтіндік құжатпен жұмыс. Сілтемелер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: Д.М.Карбышев атындағы № 16 орта мектеп 5 бөлім. Мәтіндік құжатпен жұмыс Мұғалімнің аты-жөні: Анарбаева Г.Т Күні: Қатысқандар: Сынып: 6 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Мәтіндік құжатпен жұмыс.Сілтемелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.1- сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме) |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
мәтіндік құжаттарды безендіру , сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер құру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Құжатқа сілтеме қоюдың айырмашылығын ұйымдастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері
|
Білу, түсіну: мәтіндік құжаттарды безендіру , сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобы туралы ұғымдарды тұжырымдап сипаттайды. Қолдану: сілтемелер бөлімдеріндегі басқару элементтерінің тобын пайдаланып сілтемелер әзрлейді. Талдау, жинақтау:. Сілтеме тобы мен олардың қызметтерн салыстырып ұсынады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: Сілтеме-Ссылка- Link Түсіндірмелер-Сноски- Footnote |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын- термин сөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Сілтемелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспар - ланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин Үй тапсырмасын сұрау «Сұрақты ұстап ал» әдісі 7 мин Сабақтың ортасы: «Суретке ену» 7 минут «Сөйлемді толықтыр» әдісі. 7 минут «Алдын ала берілген атаулар» 5 минут Сергіту сәті 1 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс» Нені үйренді? |
Ұйымдастыру кезеңі: Oқушылар шаттық шеңберін құрып «Бір тілек» әдісі арқылы психолoгиялық жағымды орта қалыптастыру. Топқа біріктіру: Сынып оқушыларын түгендеу, сөздер арқылы топқа біріктіру І топ:«Сілтемелер тобы» ІІ топ: «Қызметі» Үй тапсырмасын сұрау: «Сұрақты ұстап ал» әдісі Мәтін авторлары қандай мақсатпен мәтіндік құжаттарға сілтемелер, түсіндірме түрінде ұйымдастырылуы мүмкін? Қандай ақпара сілтеме түрінде орналастырылуы мүмкін? Құжатқа сілтеме қоюдың қандай айырмашылығы бар? Өзін-өзі реттейлі. «Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. 1.Жаңа сабақ. «Суретке ену » әдіс Тапсырма 1.:
«Геометриялық фигуралар» әдісі бойынша бағалау.
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау.
Тапсырма 2. «Сөйлемді толықтыр » әдісі. практикалық жұмыс . Сілтемелермен жұмыс жасау алгоритмін мәтінді толықтырып орындау
Қиылысқан сілтеме белгілеп оны өшіріп тастаңдар
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау.
Тапсырма 3. Жеке жұмыс. «Алдын ала берілген атаулар». Топ аттарын қолданып кестені толтыру. Құжатқа сілтеме қоюдың айырмашылығын ұсыну.
Сілтемелер бөлімінің топтары мен олардың атқаратын қызметін толтырыңдар.
«Геометриялық фигуралар » әдісі бойынша бағалау. Сергіту сәті: көзге жаттығу Сабақты қорытындылау. сұрақ 4 сұрақ жазып, (оқу мақсатына қарай). Әрбір жұпта өзінікі болатындай етіп, бірнеше сұрақ дайындаймын. Әрқайсысына екі минут беремін: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 4 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқытамын (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.
«Кері байланыс» Нені үйренді?
-Кейін керек болуы мүмкін - Ақпаратты өңдеймін - Барлығын лақтырамын
Үйге тапсырма: Тақырып соңында берілген бақылау сұрақтарына жауап жазу |
Оқулық< Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |