Мəтінмен жұмыс
|
Бөлімі |
III бөлім. Сөзбе- сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
21 қараша |
|
Сыныбы |
2 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінмен жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.1.1. ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе (5-7 минут) |
1. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын тыңдайды, сұрақтар қояды. |
Оқушылардың қызығушылығын бақылау. |
Интерактивті тақта, Scratch ортасы. |
|
|
2. 1.Электронды оқулықтағы тақыпты түсіндіреді Тапсырмаларды орындау қадамдарын түсіндііреді
Scratch бағдарламалау ортасын ашып, оның негізгі құралдарымен таныстыру. |
Эл.картадағы тапсырмаларды орындайды.
Scratch интерфейсін зерттеп, түсінігін сұрақтар арқылы бекітеді. |
Жеке жауаптарды қолдау. |
Scratch орнатылған компьютерлер. |
|
Негізгі бөлім (20-25 минут) |
1. Scratch блоктарындағы мәтіндерді өңдеу әдістерін көрсету. |
Педагогтің көрсетуін бақылап, сұрақтар қояды. |
Түсіндіру деңгейін бағалау. |
Дайын Scratch жобасы, проектор. |
|
|
2. Мәтін блоктарымен жұмыс: "Сәлем әлем!" мәтінін шығару және оны өзгерту. |
Тәжірибелік тапсырмаларды орындап, блоктарды қолдану дағдысын қалыптастырады. |
Тапсырманы орындау барысын бақылау. |
Компьютерлер, дайын Scratch тапсырмалары. |
|
Қорытынды (8-10 минут) |
Оқушыларға жеке тапсырма беру: өз мәтіндерін қосу арқылы кішігірім жоба құру. |
Жеке жұмыс орындайды, жобаларын көрсетеді. |
Қолдау, кері байланыс беру. |
Оқушылардың дайын жобалары. |
|
|
2. Сабақты қорытындылау, оқушылардың нәтижелерін талқылау. |
Қорытындыны тыңдайды, өз жобалары бойынша пікір білдіреді. |
Жетістіктерді ауызша бағалау. |
Интерактивті тақта. |
Өмірмен байланыс: Оқушылар ойын жасау кезінде мәтіндік ақпаратты пайдаланудың нақты өмірдегі маңыздылығын түсінеді (мысалы, интерфейстер мен хабарландырулар).
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтінмен жұмыс
Мәтінмен жұмыс
Мəтінмен жұмыс
|
Бөлімі |
III бөлім. Сөзбе- сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім», «Менің туған жерім») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні: |
21 қараша |
|
Сыныбы |
2 б |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінмен жұмыс |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.1.1. ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) блоктарындағы мәтінді өңдеу |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Кіріспе (5-7 минут) |
1. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын тыңдайды, сұрақтар қояды. |
Оқушылардың қызығушылығын бақылау. |
Интерактивті тақта, Scratch ортасы. |
|
|
2. 1.Электронды оқулықтағы тақыпты түсіндіреді Тапсырмаларды орындау қадамдарын түсіндііреді
Scratch бағдарламалау ортасын ашып, оның негізгі құралдарымен таныстыру. |
Эл.картадағы тапсырмаларды орындайды.
Scratch интерфейсін зерттеп, түсінігін сұрақтар арқылы бекітеді. |
Жеке жауаптарды қолдау. |
Scratch орнатылған компьютерлер. |
|
Негізгі бөлім (20-25 минут) |
1. Scratch блоктарындағы мәтіндерді өңдеу әдістерін көрсету. |
Педагогтің көрсетуін бақылап, сұрақтар қояды. |
Түсіндіру деңгейін бағалау. |
Дайын Scratch жобасы, проектор. |
|
|
2. Мәтін блоктарымен жұмыс: "Сәлем әлем!" мәтінін шығару және оны өзгерту. |
Тәжірибелік тапсырмаларды орындап, блоктарды қолдану дағдысын қалыптастырады. |
Тапсырманы орындау барысын бақылау. |
Компьютерлер, дайын Scratch тапсырмалары. |
|
Қорытынды (8-10 минут) |
Оқушыларға жеке тапсырма беру: өз мәтіндерін қосу арқылы кішігірім жоба құру. |
Жеке жұмыс орындайды, жобаларын көрсетеді. |
Қолдау, кері байланыс беру. |
Оқушылардың дайын жобалары. |
|
|
2. Сабақты қорытындылау, оқушылардың нәтижелерін талқылау. |
Қорытындыны тыңдайды, өз жобалары бойынша пікір білдіреді. |
Жетістіктерді ауызша бағалау. |
Интерактивті тақта. |
Өмірмен байланыс: Оқушылар ойын жасау кезінде мәтіндік ақпаратты пайдаланудың нақты өмірдегі маңыздылығын түсінеді (мысалы, интерфейстер мен хабарландырулар).
шағым қалдыра аласыз













