|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1. шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманы дамытып, жалғастырып жазады |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. |
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал орнату: Сынып шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне тілек айтады. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин. |
Өткен тақырыпты қайталау мақсатында арнайы көрнекіліктер таратылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Оқушыларға таратылатын көрнекіліктер:
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 32 мин. |
8 - тапсырма Әңгіменің композициялық желісін сақтай отырып, кестені толтырыңдар. |
Кестені толтырады |
Жалпы - 4 балл Дескриптор: - әңгіме бөлімдерін жазады - бөлімде баяндалатын оқиғаны жазады - әңгімеден үзінді келтіреді - бөлімдегі Көксерекке мінездеме береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
9-тапсырма. Берілген үзінділерді әңгіме композициясына сәйкес оқиға ретімен дәптерлеріңе теріп жазыңдар. |
Кестені толтырады |
Жалпы - 4 балл. Дескриптор: - үзінді мен оқиға ретін сәйкестендіреді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
11-тапсырма Аққасқа мен Көксеректің арасында қандай ұксастықтар, айырмашылықтар бар? Ит пен қасқырдың мінезін салыстырып, дәптерлеріңе кестені толтырыңдар. |
Берілген тапсырманы дәптерлерінде орындайды. Өз көзқарастарымен бөлісіп, оны дәлелдейді. |
Жалпы - 2 балл. Дескриптор: - Көксерек пен Аққасқаның ұқсастықтарын анықтайды. - Көксерек пен Аққасқаның айырмашылықтарын анықтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Оқушылардың сабаққа байланысты ойларын білу мақсатында арнайы көрнекіліктер таратылады. |
Сабаққа байланысты өз ойларын жазады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
108-бет 12-тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1. шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманы дамытып, жалғастырып жазады |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. |
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал орнату: Сынып шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне тілек айтады. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин. |
Өткен тақырыпты қайталау мақсатында арнайы көрнекіліктер таратылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Оқушыларға таратылатын көрнекіліктер:
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 32 мин. |
8 - тапсырма Әңгіменің композициялық желісін сақтай отырып, кестені толтырыңдар. |
Кестені толтырады |
Жалпы - 4 балл Дескриптор: - әңгіме бөлімдерін жазады - бөлімде баяндалатын оқиғаны жазады - әңгімеден үзінді келтіреді - бөлімдегі Көксерекке мінездеме береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
9-тапсырма. Берілген үзінділерді әңгіме композициясына сәйкес оқиға ретімен дәптерлеріңе теріп жазыңдар. |
Кестені толтырады |
Жалпы - 4 балл. Дескриптор: - үзінді мен оқиға ретін сәйкестендіреді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
11-тапсырма Аққасқа мен Көксеректің арасында қандай ұксастықтар, айырмашылықтар бар? Ит пен қасқырдың мінезін салыстырып, дәптерлеріңе кестені толтырыңдар. |
Берілген тапсырманы дәптерлерінде орындайды. Өз көзқарастарымен бөлісіп, оны дәлелдейді. |
Жалпы - 2 балл. Дескриптор: - Көксерек пен Аққасқаның ұқсастықтарын анықтайды. - Көксерек пен Аққасқаның айырмашылықтарын анықтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин. |
Оқушылардың сабаққа байланысты ойларын білу мақсатында арнайы көрнекіліктер таратылады. |
Сабаққа байланысты өз ойларын жазады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
108-бет 12-тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















