|
Бөлім: Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезов. «Көксерек» (үзінді) |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 - прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау. 8.1.3.1 етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; -еңбек қоғамдық және табысты болудың негізі екенін түсіну; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы: 30 мин
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесемін, түгелдеймін. Психологиялық ахуал Топқа бөлу. Оқушыларды « flippity » әдісі арқылы топқа бөлемін. Үй тапсырмасын қорытындылау мақсатында «Wordwall» платформасы арқылы тапсырма ұсынамын. Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын таныстырып өтемін Ойтүрткі. Тақтадан М.Әуезов пен Көксеректің суретінен көрсетіп, сұрақтар қоя отырып тақырыпты болжатамын. Содан соң тақырып пен оқу мақсатын түсіндіріп өтемін Жаңа сөздер. Сабақтың жаңа сөздерін мағынасымен қоса таныстырып өтемін Жат-бөгде Ін-жабайы аңдар жататын орын Итаяқ-итке тамақ құйып беретін ыдыс Тағы-жабайы Қыңқ деп дыбыс шығармау – төзу Семіру-май басу Орасан – өте, аса 1-тапсырма. Оқылым. Жұптық жұмыс. «Бір сөйлем» әдісі арқылы оқулықтағы оқылым мәтінін оқып шығыңдар. «Бүркіт» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Тілдесім барысында етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін орынды қолдан. Дескриптор:
Оқушылар тапсырма орындау кезінде қажет біліммен бөлісіп, бағыт-бағдар беремін. Мағынаны тану. Жасанды интеллект көмегімен алдағы тапсырманы орындауға байланысты түсіндіру бейнесін тамашалаңдар. 2-тапсырма. Жазылым. Топтық жұмыс. Кюар код арқылы берілген үзіндіні ашып оқып, ұсынылған поэзиялық шығарманы оқулықтағы прозалық шығармамен бірге композициялық құрылымын анықтаңдар, мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасаңдар. Постерді аяқтап, сынып алдында қорғаңдар.
Дескриптор:
Білім алушылар тапсырма орындап жатқанда, көмек беремін. Уақыт қажет жағдайда қосымша уақыт қосып беремін
3-тапсырма. Жазылым. Жеке жұмыс. «Еркін жазу» әдісі арқылы «Табиғат пен адам арасындаңы үйлесімділік» тақырыбында шағын мәтін құрыңдар. Жазылым барысында етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін орынды қолдан. Дескриптор:
Оқушылар тапсырма орындап жатқанда түсінбеген жерлеріне көмектесіп, жол көрсетемін. Уақыт жетпеген жағдайда уақыт қосып беремін.Сабақты қорытындылау. « Learning apps» әдісі арқылы сабақты қорытындылауға байланысты тапсырманы орындаңдар.Дескриптор:
|
Психологиялық ахуал тудыру кубигі арқылы кубиктердегі Тапсырмаларды бірге қайталап, оқушылар өз бойларына жағымды ахуал қалыптастырады. 1.Амандас 2. Құшақтас
3.Тілек айт 4.Мақта
5.Күлкі сыйла 6.Би қимылдарын қайтала
Үй тапсырмасын қорытындылауға арналған тапсырманы орындайды. Жаңа сөздермен танысады.
«Бір сөйлем» әдісі арқылы оқулықтағы оқылым мәтінін оқып шығады «Бүркіт» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Жасанды интеллект көмегімен алдағы тапсырманы орындауға байланысты түсіндіру бейнесін тамашалайды Кюар код арқылы берілген үзіндіні ашып оқып, ұсынылған поэзиялық шығарманы оқулықтағы прозалық шығармамен бірге композициялық құрылымын анықтаңдайды. Мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасайды. Постерді аяқтап, сынып алдында қорғайды «Еркін жазу» әдісі арқылы «Табиғат пен адам арасындаңы үйлесімділік» тақырыбында шағын мәтін құрады. Жазылым барысында етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін орынды қолданады. « Learning apps» әдісі әдісі арқылы сабақты қорытындылауға байланысты тапсырманы орындайды |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау |
8-сыныптың қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы
https://wordwall.net/resource/68288874
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта https://learningapps.org/21019660
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырма. Қасқырға байланысты 10 шақты мақал-мәтел жазып келу. Кері байланыс: «Батарейка» әдісі арқылы интертақтадан кері байланыс аламын
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Әуезов. «Көксерек» (үзінді) 8 орыс сыныбы
М.Әуезов. «Көксерек» (үзінді) 8 орыс сыныбы
|
Бөлім: Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезов. «Көксерек» (үзінді) |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 - прозалық және поэзиялық шығармалардың композициялық құрылымын анықтау, мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау. 8.1.3.1 етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
|
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; -еңбек қоғамдық және табысты болудың негізі екенін түсіну; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин Сабақтың ортасы: 30 мин
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесемін, түгелдеймін. Психологиялық ахуал Топқа бөлу. Оқушыларды « flippity » әдісі арқылы топқа бөлемін. Үй тапсырмасын қорытындылау мақсатында «Wordwall» платформасы арқылы тапсырма ұсынамын. Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын таныстырып өтемін Ойтүрткі. Тақтадан М.Әуезов пен Көксеректің суретінен көрсетіп, сұрақтар қоя отырып тақырыпты болжатамын. Содан соң тақырып пен оқу мақсатын түсіндіріп өтемін Жаңа сөздер. Сабақтың жаңа сөздерін мағынасымен қоса таныстырып өтемін Жат-бөгде Ін-жабайы аңдар жататын орын Итаяқ-итке тамақ құйып беретін ыдыс Тағы-жабайы Қыңқ деп дыбыс шығармау – төзу Семіру-май басу Орасан – өте, аса 1-тапсырма. Оқылым. Жұптық жұмыс. «Бір сөйлем» әдісі арқылы оқулықтағы оқылым мәтінін оқып шығыңдар. «Бүркіт» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Тілдесім барысында етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін орынды қолдан. Дескриптор:
Оқушылар тапсырма орындау кезінде қажет біліммен бөлісіп, бағыт-бағдар беремін. Мағынаны тану. Жасанды интеллект көмегімен алдағы тапсырманы орындауға байланысты түсіндіру бейнесін тамашалаңдар. 2-тапсырма. Жазылым. Топтық жұмыс. Кюар код арқылы берілген үзіндіні ашып оқып, ұсынылған поэзиялық шығарманы оқулықтағы прозалық шығармамен бірге композициялық құрылымын анықтаңдар, мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасаңдар. Постерді аяқтап, сынып алдында қорғаңдар.
Дескриптор:
Білім алушылар тапсырма орындап жатқанда, көмек беремін. Уақыт қажет жағдайда қосымша уақыт қосып беремін
3-тапсырма. Жазылым. Жеке жұмыс. «Еркін жазу» әдісі арқылы «Табиғат пен адам арасындаңы үйлесімділік» тақырыбында шағын мәтін құрыңдар. Жазылым барысында етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін орынды қолдан. Дескриптор:
Оқушылар тапсырма орындап жатқанда түсінбеген жерлеріне көмектесіп, жол көрсетемін. Уақыт жетпеген жағдайда уақыт қосып беремін.Сабақты қорытындылау. « Learning apps» әдісі арқылы сабақты қорытындылауға байланысты тапсырманы орындаңдар.Дескриптор:
|
Психологиялық ахуал тудыру кубигі арқылы кубиктердегі Тапсырмаларды бірге қайталап, оқушылар өз бойларына жағымды ахуал қалыптастырады. 1.Амандас 2. Құшақтас
3.Тілек айт 4.Мақта
5.Күлкі сыйла 6.Би қимылдарын қайтала
Үй тапсырмасын қорытындылауға арналған тапсырманы орындайды. Жаңа сөздермен танысады.
«Бір сөйлем» әдісі арқылы оқулықтағы оқылым мәтінін оқып шығады «Бүркіт» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді Жасанды интеллект көмегімен алдағы тапсырманы орындауға байланысты түсіндіру бейнесін тамашалайды Кюар код арқылы берілген үзіндіні ашып оқып, ұсынылған поэзиялық шығарманы оқулықтағы прозалық шығармамен бірге композициялық құрылымын анықтаңдайды. Мәтіндердің түрлерін, тілдік ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасайды. Постерді аяқтап, сынып алдында қорғайды «Еркін жазу» әдісі арқылы «Табиғат пен адам арасындаңы үйлесімділік» тақырыбында шағын мәтін құрады. Жазылым барысында етістіктің шартты рай және бұйрық рай қызметін орынды қолданады. « Learning apps» әдісі әдісі арқылы сабақты қорытындылауға байланысты тапсырманы орындайды |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау
ҚБ:«Смарт сағат» әдісі арқылы бағалау |
8-сыныптың қазақ тілі мен әдебиеті оқулығы
https://wordwall.net/resource/68288874
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта https://learningapps.org/21019660
Интерактивті тақта
Интерактивті тақта |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырма. Қасқырға байланысты 10 шақты мақал-мәтел жазып келу. Кері байланыс: «Батарейка» әдісі арқылы интертақтадан кері байланыс аламын
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















