|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : Балалар мен үлкендер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар саны: 16 |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/Ж 1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:: М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі сюжетінің құрамдас бөлшектерін түсінік бере отырып талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі сюжетінің құрамдас бөлшектерін өмірмен байланыстыра отырып талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пейзаж, әңгіме. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға / хат жазуға арналған тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көк бөрі,жыртқыш жануар, шынайы өмір. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әңгіменің құндылығы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ым-ишара: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Достық, және айналадғыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология , өзін-өзі тану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесінің мазмұнын толық біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин. 3 мин. 2 мин. |
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушыларға ой шақыру.(«Көксерек» кино филімінен үзінді көрсету арқылы).
Қима қағаздардың пішініне байланысты оқушыларды топтастыру. І топ «Қыран» ІІ топ «Сұңқар» ІІІ топ «Қаршыға» Оқу мақсатымен таныстыру 7.Т/Ж 1 М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау.
|
А.Әлімов «Интербелсенді әдістемені мектепте қолдану» Қима қағаздар 174-бет. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30-34мин. 7мин 2мин 10мин 2мин 7мин 6мин
|
1.(Ө; Т).1-тапсырма. Оқиға желісі бойынша «Уақыт тізбегі» диаграммасын әр оқушы жеке толтырады. Орындалған жұмыс топта талданады, толықтырады. Топтың ортақ диаграммасын жасайды.
Оқиға
Оқиға
Оқиға
Оқиға
Оқиға
(Қ) Бағалау: «Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды. 2-тапсырма ( Т.) «Оқиға тауы» әдісі
Шарықтау шегі /Шиеленіс.Бірнәрсе дұрыс болмай жатыр-қандай да бір мәселе кейіпкерлердің біріне әсер етуде.
Даму: хикая басталады. Әр түрлы жайттар орын ала бастайды.
Шешімі : Мәселе шешілді.
Кіріспе: кейіпкерлер таныстырылады да жағдай сипатталады сипатталады. Әңгіменің сюжетін топ ішінде толық талқылап, «Оқиға тауына»- орналастыр. (Қ). «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау.
(Ө) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма
(Қ) Оқушылар дескриптор негізінде өзін-өзі бағалайды.
4-тапсырма (Ө.) Блум таксаномиясы бойынша саралауға арналған тапсырма.
(ҚБ) «От шашу » әдісі арқылы бағаланады
|
7-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы «Мектеп» баспасы дайындаған 2017жыл
Үлестірмелі материал 10-күн.
А. Әлімов «Оқытудағы интербелсенді әдіс-тәсілдер» Астана 2014ж.
Мұғалімдер ге арналған үлестірме. 10- күн
Үлестірмелі қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
|
Рефлексия кестесі (Ө) Сабақта үйренгенін бағалау.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпараттар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?
қабілеттіо
|
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейінің қалай жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тапсырмаларын оқушылардың қажеттіліктерін есепке ала отырып, «Блум таксаномиясы»бойынша білім алушылардың танымдық деңгейіне қарай тапсырмалар беремін. |
Білім беру барысында «От шашу», «Екі жұлдыз,бір тілек» тәсілдерін қолданып, білім алушылардың өзін-өзі бағалауын жоспарладым. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыстар түрлерін қолданамын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2:
Сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1: 2:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі.
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : Балалар мен үлкендер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар саны: 16 |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/Ж 1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:: М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі сюжетінің құрамдас бөлшектерін түсінік бере отырып талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: М.Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі сюжетінің құрамдас бөлшектерін өмірмен байланыстыра отырып талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пейзаж, әңгіме. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға / хат жазуға арналған тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көк бөрі,жыртқыш жануар, шынайы өмір. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әңгіменің құндылығы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ым-ишара: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Достық, және айналадғыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология , өзін-өзі тану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесінің мазмұнын толық біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин. 3 мин. 2 мин. |
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушыларға ой шақыру.(«Көксерек» кино филімінен үзінді көрсету арқылы).
Қима қағаздардың пішініне байланысты оқушыларды топтастыру. І топ «Қыран» ІІ топ «Сұңқар» ІІІ топ «Қаршыға» Оқу мақсатымен таныстыру 7.Т/Ж 1 М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі.Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау.
|
А.Әлімов «Интербелсенді әдістемені мектепте қолдану» Қима қағаздар 174-бет. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30-34мин. 7мин 2мин 10мин 2мин 7мин 6мин
|
1.(Ө; Т).1-тапсырма. Оқиға желісі бойынша «Уақыт тізбегі» диаграммасын әр оқушы жеке толтырады. Орындалған жұмыс топта талданады, толықтырады. Топтың ортақ диаграммасын жасайды.
Оқиға
Оқиға
Оқиға
Оқиға
Оқиға
(Қ) Бағалау: «Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды. 2-тапсырма ( Т.) «Оқиға тауы» әдісі
Шарықтау шегі /Шиеленіс.Бірнәрсе дұрыс болмай жатыр-қандай да бір мәселе кейіпкерлердің біріне әсер етуде.
Даму: хикая басталады. Әр түрлы жайттар орын ала бастайды.
Шешімі : Мәселе шешілді.
Кіріспе: кейіпкерлер таныстырылады да жағдай сипатталады сипатталады. Әңгіменің сюжетін топ ішінде толық талқылап, «Оқиға тауына»- орналастыр. (Қ). «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау.
(Ө) Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма
(Қ) Оқушылар дескриптор негізінде өзін-өзі бағалайды.
4-тапсырма (Ө.) Блум таксаномиясы бойынша саралауға арналған тапсырма.
(ҚБ) «От шашу » әдісі арқылы бағаланады
|
7-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы «Мектеп» баспасы дайындаған 2017жыл
Үлестірмелі материал 10-күн.
А. Әлімов «Оқытудағы интербелсенді әдіс-тәсілдер» Астана 2014ж.
Мұғалімдер ге арналған үлестірме. 10- күн
Үлестірмелі қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин.
|
Рефлексия кестесі (Ө) Сабақта үйренгенін бағалау.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпараттар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?
қабілеттіо
|
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейінің қалай жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау тапсырмаларын оқушылардың қажеттіліктерін есепке ала отырып, «Блум таксаномиясы»бойынша білім алушылардың танымдық деңгейіне қарай тапсырмалар беремін. |
Білім беру барысында «От шашу», «Екі жұлдыз,бір тілек» тәсілдерін қолданып, білім алушылардың өзін-өзі бағалауын жоспарладым. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыстар түрлерін қолданамын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2:
Сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1: 2:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















