Материалдар / Мазмұндама 3 сынып 4-тоқсан
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мазмұндама 3 сынып 4-тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне әдістемелік көмек
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

.Бөлім:

Су- тіршілік көзі. Демалыс мәдениеті. Мерекелер

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

29.05.23ж

Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мазмұндама

Сабақтың мақсаты

Мазмұндама туралы біледі

Мәтін мазмұнын түсінеді.

Берілген тақырып аясында мазмұнын жарытып жазып жеткізе алады

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Өткен білімді еске түсіру


Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:

Үй тапсырмасын сұрау

Психологиялық ахуалға арқылы жаңа сабаққа назар аудару.

Үй тапсырмасын пысықтау



Оқулық


Оқылым, жазылым тапсырмалары


Жаңа білім












Сабақтың ортасы










Сабақтың соңы


Жаңа сабақ

Мағынаны тану

Тақырып бойынша алдыңғы білімді пысықтау

*Қой тоғыту – қойға қотыр түспеу үшін, сондай-ақ әр түрлі ауру тарататын кенелерге қарсы алдын-ала жүргізілетін шаралардың бірі.
Қойды креолин, гексахлоран, неоцидол, гексалин сияқты дәрілердің бірі қосылған арнайы жасалған арықтарда (тоғандарда) немесе табиғи тоғандарда тоғытады. Арықтың ені 0,80 – 0,90 метр, тереңдігі 1,20 – 1,50 метр, ұзындығы 15 – 20 метр шамасында болуы қажет. Үш айға толмаған қозы, буаз саулық, терісінде жарақаты бар қой тоғытылмайды.

Қой тоғыту негізінен қойды қырқар алдында жүргізіледі.


Мазмұндама

Бұлақ басындағы оқиға.


    Біз жазда малды ауылда жайлауда болдық.Бір күні әкем,сіңілім Жанар үшеуіміз қой тоғытуға* үлкен бұлаққа бардық.Бұлақтың жан-жағы көк майса шөп. Қойды тоғытып* болып,үйге қайтып келе жатқанбыз.Кенет ешкінің бақылдағаны естілді.

Дыбысы аянышты шығады.Алғаш онша мән бермеген едік.Бірақ ешкі маңырауын қоймады.Дыбыс шыққан жаққа қарай жүрдік.Байқасақ,бір лақ батпаққа батып,тұра алмай талпынып жатыр.

Әкем екеуіміз лақты ұйықтан шығарып алдық.



Сұрақтары 1. Олар жазда қайда болды? 2.Әкесімен қайда барды? 3. Олар не істеді?

4. Қой тоғыту туралы не білеміз?

5. Ешкі неге бақылдады?

6. Олар лаққа қандай қамқорлық көрсетті?


Мазмұндама жоспары:

1.Жайлауға бару.

2.Қой тоғыту.

3.Ешкінің бақылдаған дауысы.

4.Бақпаққа батқан лақ.

5.Лақты ұйықтан шығару.

6.Қатты қуану..







Тапсырманы орындайды





Сөздікпен жұмыс

Алдыңғы білімдерін еске түсіреді

Мәліметтермен танысады





.

Мәтінді тыңдау












Суретпен жұмыс сұрақтарға жауап айту













Жоспар ұжыммен бірге құру және түсінгені бойынша мазмұнын жазу













Дескриптор:

Сөз тіркесінің мағынасын ажыратады

-2б\1б

Мәтіннің мазмұны бойынша оқиғаны өрбіте алады

-2б\1б


Сөйлемдердің байланысын дұрыс келтіреді

-2б\1б

Өз ойымен жеткізе алады-2б\1б


Орфографиялық және грамматикалық қателерге мән береді

-2б\1б

Таза, ұқыпты , талапқа сай жазады

-2б\1б



Оқылым, жаз жазылым таптапсырмалары


Кері байланыс


Кері байланысты

«Менің сөзім» әдісі арқылы береді

Сабақтан үйренгенін айтады.

Тапсырма жазады.

12-11б=5

10-9-8б= 4

7-6-5б=3

4-1б= 2




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!