Бекітемін_________ Маханова Ф.
Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
|
Бөлім: |
4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Лексика |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Адырбек Балнұр Оразалықызы |
|||||
|
Күні: |
06.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың тұңғыш романының авторы,қоғам қайраткері М.Дулатовтың туғанына 140 жыл |
|||||
|
Көрнекіліктері |
Презентация, А4,бейне-көрсетілім,аудио-тыңдалым |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ақынның өмірі мен шығармашылығы, қазақ әдебиетіне қосқан елеулі үлесі туралы терең түсінік беру. Оқушылар ақынның өлеңдерін оқып, оның шығармаларының мән-мағынасын талқылап, өз ойларын ортаға салады. Ұлт болашағы үшін ерен еңбек сіңірген Дулатовтың шығармалары бүгінгі ұрпаққа үлкен мұра болып қала береді. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Оян,қазақ!» оқушы көрінісі
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру Ақын өмірімен таныстыратын презентация. Бейне-көрсетілім
1-тапсырма. Оқушылар М.Дулатұлының өмірбаянына байланысты «wordwall» сайтында викториналық сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма. Ақын өлеңдерінен ұнаған үзіндіні алып,жазады және мән-мағынасы түсіндіреді. 3-тапсырма. Ұлы тұлғаға байланысты кездейсоқ таңдалған сұрақтарға жауап береді.
4-тапсырма. Шығармашылық жұмыс
Оқушылар бұл кезеңде,ақын өлеңдерінен Үзінді оқи отырып,өз белсенділіктерін көрсетеді.
Алыстан алаш десе аттанамын, Қазақты қазақ десе мақтанамын. Болғанда әкем қазақ,шешем қазақ, Мен неге,қазақтықтан сақтаанмын?!
Сабақты бекіту Сөз соңын мұғалімде қосыла,өлең оқып,аяқтайды.
Мұғалім сабақты қорытындылайдыкері байланыс ұсынады.
|
Психологиялық ахуал «Оян,қазақ!» Қатысушылар ішінен бір оқушы суырылып шығып,ұлы тұлғаны бейнелеп,көрініс көрсетеді.Бұл арқылы сабақтың тақырыбы ашылады.
Оқушылар ақын өмірімен танысу арқылы,сабақ барысында түрлі тапсырмаларды орындайды. https://share.google/p8csotF4cxxGr7NGs Оқушылар өздеріне ұнаған өлең жолдарын жазып,мән мағынасын ашады. https://share.google/F5OTZOym6swQhrXLJ Оқушылар мұқият болып,дұрыс жауап береді. Сөз соңын қорытындылайды. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
«Жапондық бағалау» әдісі
мын, басқа көзқарасым бар.
Дескриптор: Білім алушы - синоним сөздерді анықтайды, - синонимдік қатар құрайды, -мағынасын түсіндіреді. |
Интербелсенді тақта; Презентация Онлайн ойын,викторина А4 жұмыс Онлайн ойын,викторина А4,жұмыс дәптерлері Бейне-көрсетілім А4,жұмыс дәптері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Дулатұлы 140 жылдық мерейтойы ҚМЖ атаулы күн
М.Дулатұлы 140 жылдық мерейтойы ҚМЖ атаулы күн
Бекітемін_________ Маханова Ф.
Директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары
|
Бөлім: |
4. Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі.Лексика |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Адырбек Балнұр Оразалықызы |
|||||
|
Күні: |
06.11.2025 |
|||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың тұңғыш романының авторы,қоғам қайраткері М.Дулатовтың туғанына 140 жыл |
|||||
|
Көрнекіліктері |
Презентация, А4,бейне-көрсетілім,аудио-тыңдалым |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ақынның өмірі мен шығармашылығы, қазақ әдебиетіне қосқан елеулі үлесі туралы терең түсінік беру. Оқушылар ақынның өлеңдерін оқып, оның шығармаларының мән-мағынасын талқылап, өз ойларын ортаға салады. Ұлт болашағы үшін ерен еңбек сіңірген Дулатовтың шығармалары бүгінгі ұрпаққа үлкен мұра болып қала береді. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут 5 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Оян,қазақ!» оқушы көрінісі
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру Ақын өмірімен таныстыратын презентация. Бейне-көрсетілім
1-тапсырма. Оқушылар М.Дулатұлының өмірбаянына байланысты «wordwall» сайтында викториналық сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма. Ақын өлеңдерінен ұнаған үзіндіні алып,жазады және мән-мағынасы түсіндіреді. 3-тапсырма. Ұлы тұлғаға байланысты кездейсоқ таңдалған сұрақтарға жауап береді.
4-тапсырма. Шығармашылық жұмыс
Оқушылар бұл кезеңде,ақын өлеңдерінен Үзінді оқи отырып,өз белсенділіктерін көрсетеді.
Алыстан алаш десе аттанамын, Қазақты қазақ десе мақтанамын. Болғанда әкем қазақ,шешем қазақ, Мен неге,қазақтықтан сақтаанмын?!
Сабақты бекіту Сөз соңын мұғалімде қосыла,өлең оқып,аяқтайды.
Мұғалім сабақты қорытындылайдыкері байланыс ұсынады.
|
Психологиялық ахуал «Оян,қазақ!» Қатысушылар ішінен бір оқушы суырылып шығып,ұлы тұлғаны бейнелеп,көрініс көрсетеді.Бұл арқылы сабақтың тақырыбы ашылады.
Оқушылар ақын өмірімен танысу арқылы,сабақ барысында түрлі тапсырмаларды орындайды. https://share.google/p8csotF4cxxGr7NGs Оқушылар өздеріне ұнаған өлең жолдарын жазып,мән мағынасын ашады. https://share.google/F5OTZOym6swQhrXLJ Оқушылар мұқият болып,дұрыс жауап береді. Сөз соңын қорытындылайды. |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
«Жапондық бағалау» әдісі
мын, басқа көзқарасым бар.
Дескриптор: Білім алушы - синоним сөздерді анықтайды, - синонимдік қатар құрайды, -мағынасын түсіндіреді. |
Интербелсенді тақта; Презентация Онлайн ойын,викторина А4 жұмыс Онлайн ойын,викторина А4,жұмыс дәптерлері Бейне-көрсетілім А4,жұмыс дәптері |
||
шағым қалдыра аласыз
















