Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
4-бөлім: Ұрпақ тәрбиесі
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Құмарбекова Назерке Құмарбекқызы |
|
|
Күні |
17.04 |
|
|
Сынып: 7 қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңі (1-сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.2.1.1 шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды; шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақтың басы 5 минут (15:35-15:40) |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Алдыңғы білімдерін пысықтау үшін сұрақтар қою; Сұрақтар: 1.Тәуелсіздік ұғымын қалай түсінесіздер? 2.Тәуелсіз ел деген қандай ел? 3.Тәуелсіз Қазақстан тарихы туралы не білесіздер? Пәнаралық байланыс пен «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік» құндылық айлығына тоқталу; Тақырыпқа қатысты ой тастау: Тақтадан «Қазақстанның физикалық картасы» көрсетіледі. Өз еркімен 5 оқушы тақтаға шығады. Олардың әрқайсысы кезектесіп бір-бір сөйлемнен айта отырып, картаны пайдаланып, «Менің елім Қазақстан» деген тақырыпта сөйлейді. «Сонымен, Қазақстан қандай ел?» деген сұрақпен оқушылардың ойын «Егеменді ел», «Тәуелсіз ел» деген жауаптарға әкеледі Сабақтың алгоритмі мен мақсатпен таныстыру; Бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады; Оқу құралдарын дайындайды; Алдыңғы білімдерін пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді; Құндылық айлығына қатысты ой қосады: Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды; Тақырыпты болжату мақсатында сурет бойынша ой қосады;
Сабақ алгоритмімен және бағалау критерийімен танысады.
|
«Жарайсың, керемет», т.б.; Әр оқушыны сөз маржандарымен ынталандыру. ҚБ 1-10 балл. Үй тапсырмасы бойынша дұрыс жауап берген оқушыны ынталандыру. Бағалау критерийімен таныстыру: әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды; шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; «Рухани қуат» бағалау парақшаларына алған балдарын жазып отыру ұсынылады. |
Оқулық 7-сынып «Мектеп» 2018 жыл 76-80 беттер Слайд №1-4 Қазақстанның физикалық картасы |
|
|
Автор туралы ақпарат!
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (Білімді тексеру және бағалау сабағы) 7 минут (15:40-15:47) |
Бағалау критерийімен, тапсырманы орындау қадамдарымен таныстыру. ТЖ. 1-тапсырма. «Әдеби шеңберге» қатысыңыз. Мына рөлдердің бірін таңдап, жыр бөлімдерін талқылаңыздар. 1) Талқы себепшісі – өлең бойынша (кейіпкерлері, сюжеті, қарым-қатынасы, автор позициясы, т.б. бойынша) 2 сұрақ құрастырыңыздар. 2) Белгілеуші – өлеңнің қай бөлімі ең маңызды деп санайсыздар, ойларыңызды дәлелдеңіздер. 3) Байланыстырушы – оқиғалардың бірін өмірмен байланыстырыңыздар, дәлелдеңіздер 4) Қорытындылаушы – көтерілген мәселені қорытындылаңыздар. |
«Әдеби шеңберге» қатысады. Рөлдердің бірін таңдайды, жыр бөлімдерін талқылайды. 1) Талқы себепшісі – өлең бойынша (кейіпкерлері, сюжеті, қарым-қатынасы, автор позициясы, т.б. бойынша) 2 сұрақ құрастырады. 2) Белгілеуші – өлеңнің қай бөлімі ең маңызды деп санайсыздар, ойларыңызды дәлелдейді. 3) Байланыстырушы – оқиғалардың бірін өмірмен байланыстырады, дәлелдейді. 4) Қорытындылаушы – көтерілген мәселені қорытындылайды. |
Бағалау балы: рөлдік тапсырмаға қатысады-1; шығарма сюжетін анықтайды-1; өлеңнің бөлімдерін талдайды-1 Жалпы балл – 3. Кері байланыс
|
Оқулық 8-сынып «Мектеп» 2018 жыл 76-80 беттер Слайд №5-7 Таратпа №1
|
|
15 минут (15:47-16:02) |
Бағалау критерийімен, тапсырманы орындау қадамдарымен таныстыру. ЖЖ. 2-тапсырма. Қазақстанның өткені мен бүгінгі салыстырыңыздар.Өткен күннің бүгінгі күнмен байланысын анықтаңыздар.
|
|
Бағалау балы: Жалпы балл-3. Кері байланыс Мұғалімнің бағалауы |
Оқулық 8-сынып «Мектеп» 2018 жыл 76-80 беттер Слайд №12 Таратпа №2
|
|
8 минут (16:02-16:10) |
Бағалау критерийімен, тапсырманы орындау қадамдарымен таныстыру. 3-тапсырма. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы тәсілі арқылы өлең мазмұны туралы пікірлеріңізді жазыңыздар. Пікір.Өлең мазмұны туралы пікіріңізді бір сөйлеммен жазыңыз. Дәлел.Пікіріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіз. Мысал.Пікіріріңізді өмірмен байланыстырып,мысал жазыңыз. Қорытынды.Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыз. |
Сілтеме арқылы onlinetestpad.com платформасына өтіп сұрақтарға жауап береді. Тест қорытындысы бойынша сертификаттарын жүктеп көрсетеді. |
Бағалау
балы: Жалпы балл-4. Кері байланыс Тест нәтижесімен мұғалім бағалайды |
https://onlinetestpad.com/mhsrhizdj4x7e
|
|
Сабақтың соңы 5 минут (16:10-16:15) |
1.Сабақты қорытындылау бойынша сұрақтар қою: 2.Оқу тапсырмаларына кері байланыс жасай отырып бағалау; 3.Үйге тапсырма беру: 4.Рефлексия. Бағалау критерийлеріне сәйкес «Айқын пікір» стикеріне білім алушы сабақтағы әрекеттеріне, жетістіктері немесе үйренгеніне қысқаша әрі нақты тоқталып жазады. |
Сұрақтарға жауап береді; Мұғалім ұсынған бағалаумен танысады; Үй тапсырмасындағы үзінді бойынша сұрақтар қояды, үй тапсырмасын түсініп алады; Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. «Айқын пікір» стикеріне бағалау критерийлеріне сәйкес білім алушы сабақтағы әрекеттеріне, жетістіктері немесе үйренгеніне қысқаша әрі нақты тоқталып жазады.
|
1) Дескриптор бойынша бағалау; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3)Рефлексия жасау барысында ЕББҚ жауаптарын ескеру; 4)ЕББҚ оқу жетістіктерін атап өту
|
Бағалау парақшасы Слайд №13-15
|
Тексерілді _________________





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңі
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңі
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
4-бөлім: Ұрпақ тәрбиесі
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Құмарбекова Назерке Құмарбекқызы |
|
|
Күні |
17.04 |
|
|
Сынып: 7 қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңі (1-сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.2.1.1 шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды; шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақтың басы 5 минут (15:35-15:40) |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Алдыңғы білімдерін пысықтау үшін сұрақтар қою; Сұрақтар: 1.Тәуелсіздік ұғымын қалай түсінесіздер? 2.Тәуелсіз ел деген қандай ел? 3.Тәуелсіз Қазақстан тарихы туралы не білесіздер? Пәнаралық байланыс пен «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік» құндылық айлығына тоқталу; Тақырыпқа қатысты ой тастау: Тақтадан «Қазақстанның физикалық картасы» көрсетіледі. Өз еркімен 5 оқушы тақтаға шығады. Олардың әрқайсысы кезектесіп бір-бір сөйлемнен айта отырып, картаны пайдаланып, «Менің елім Қазақстан» деген тақырыпта сөйлейді. «Сонымен, Қазақстан қандай ел?» деген сұрақпен оқушылардың ойын «Егеменді ел», «Тәуелсіз ел» деген жауаптарға әкеледі Сабақтың алгоритмі мен мақсатпен таныстыру; Бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады; Оқу құралдарын дайындайды; Алдыңғы білімдерін пысықтауға арналған сұрақтарға жауап береді; Құндылық айлығына қатысты ой қосады: Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды; Тақырыпты болжату мақсатында сурет бойынша ой қосады;
Сабақ алгоритмімен және бағалау критерийімен танысады.
|
«Жарайсың, керемет», т.б.; Әр оқушыны сөз маржандарымен ынталандыру. ҚБ 1-10 балл. Үй тапсырмасы бойынша дұрыс жауап берген оқушыны ынталандыру. Бағалау критерийімен таныстыру: әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдайды; шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастырады; «Рухани қуат» бағалау парақшаларына алған балдарын жазып отыру ұсынылады. |
Оқулық 7-сынып «Мектеп» 2018 жыл 76-80 беттер Слайд №1-4 Қазақстанның физикалық картасы |
|
|
Автор туралы ақпарат!
|
|
||
|
Сабақтың ортасы (Білімді тексеру және бағалау сабағы) 7 минут (15:40-15:47) |
Бағалау критерийімен, тапсырманы орындау қадамдарымен таныстыру. ТЖ. 1-тапсырма. «Әдеби шеңберге» қатысыңыз. Мына рөлдердің бірін таңдап, жыр бөлімдерін талқылаңыздар. 1) Талқы себепшісі – өлең бойынша (кейіпкерлері, сюжеті, қарым-қатынасы, автор позициясы, т.б. бойынша) 2 сұрақ құрастырыңыздар. 2) Белгілеуші – өлеңнің қай бөлімі ең маңызды деп санайсыздар, ойларыңызды дәлелдеңіздер. 3) Байланыстырушы – оқиғалардың бірін өмірмен байланыстырыңыздар, дәлелдеңіздер 4) Қорытындылаушы – көтерілген мәселені қорытындылаңыздар. |
«Әдеби шеңберге» қатысады. Рөлдердің бірін таңдайды, жыр бөлімдерін талқылайды. 1) Талқы себепшісі – өлең бойынша (кейіпкерлері, сюжеті, қарым-қатынасы, автор позициясы, т.б. бойынша) 2 сұрақ құрастырады. 2) Белгілеуші – өлеңнің қай бөлімі ең маңызды деп санайсыздар, ойларыңызды дәлелдейді. 3) Байланыстырушы – оқиғалардың бірін өмірмен байланыстырады, дәлелдейді. 4) Қорытындылаушы – көтерілген мәселені қорытындылайды. |
Бағалау балы: рөлдік тапсырмаға қатысады-1; шығарма сюжетін анықтайды-1; өлеңнің бөлімдерін талдайды-1 Жалпы балл – 3. Кері байланыс
|
Оқулық 8-сынып «Мектеп» 2018 жыл 76-80 беттер Слайд №5-7 Таратпа №1
|
|
15 минут (15:47-16:02) |
Бағалау критерийімен, тапсырманы орындау қадамдарымен таныстыру. ЖЖ. 2-тапсырма. Қазақстанның өткені мен бүгінгі салыстырыңыздар.Өткен күннің бүгінгі күнмен байланысын анықтаңыздар.
|
|
Бағалау балы: Жалпы балл-3. Кері байланыс Мұғалімнің бағалауы |
Оқулық 8-сынып «Мектеп» 2018 жыл 76-80 беттер Слайд №12 Таратпа №2
|
|
8 минут (16:02-16:10) |
Бағалау критерийімен, тапсырманы орындау қадамдарымен таныстыру. 3-тапсырма. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы тәсілі арқылы өлең мазмұны туралы пікірлеріңізді жазыңыздар. Пікір.Өлең мазмұны туралы пікіріңізді бір сөйлеммен жазыңыз. Дәлел.Пікіріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіз. Мысал.Пікіріріңізді өмірмен байланыстырып,мысал жазыңыз. Қорытынды.Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыз. |
Сілтеме арқылы onlinetestpad.com платформасына өтіп сұрақтарға жауап береді. Тест қорытындысы бойынша сертификаттарын жүктеп көрсетеді. |
Бағалау
балы: Жалпы балл-4. Кері байланыс Тест нәтижесімен мұғалім бағалайды |
https://onlinetestpad.com/mhsrhizdj4x7e
|
|
Сабақтың соңы 5 минут (16:10-16:15) |
1.Сабақты қорытындылау бойынша сұрақтар қою: 2.Оқу тапсырмаларына кері байланыс жасай отырып бағалау; 3.Үйге тапсырма беру: 4.Рефлексия. Бағалау критерийлеріне сәйкес «Айқын пікір» стикеріне білім алушы сабақтағы әрекеттеріне, жетістіктері немесе үйренгеніне қысқаша әрі нақты тоқталып жазады. |
Сұрақтарға жауап береді; Мұғалім ұсынған бағалаумен танысады; Үй тапсырмасындағы үзінді бойынша сұрақтар қояды, үй тапсырмасын түсініп алады; Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. «Айқын пікір» стикеріне бағалау критерийлеріне сәйкес білім алушы сабақтағы әрекеттеріне, жетістіктері немесе үйренгеніне қысқаша әрі нақты тоқталып жазады.
|
1) Дескриптор бойынша бағалау; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3)Рефлексия жасау барысында ЕББҚ жауаптарын ескеру; 4)ЕББҚ оқу жетістіктерін атап өту
|
Бағалау парақшасы Слайд №13-15
|
Тексерілді _________________





шағым қалдыра аласыз
















