|
САБАҚ: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім тақырыбы |
Медетбек Темірхан «Тәуелсізбін» өлеңінің тақырыбы мен идеясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1 Эпикалық, поэзиялық шығармадағы автор бейнесін анықтау.
7.2.3.1 Шығармадағы
көркемдегіш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар сабаққа ұйымдастырылады. Сабаққа назар аударылады. Қызығушылықты
ояту. Әр топқа суреттер таратылады.
Әр топ өздеріне берілген суреттердің мағынасын
ашады. - Шығарманың «Тәуелсізбін» деп аталу себебі неде? - Тәуелсіздіктің келуін қандай тарихи оқиғамен байланыстырар едің. - Балалар, тақырып дегеніміз не? - Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар сабаққа ұйымдастырылады. Сабаққа назар аударылады. Әр топқа суреттер таратылады. Әр топ өздеріне берілген суреттердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
7-сынып қазақ әдебиеті https://www.google.kz/search?q=%D1%82%D |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Сатылай кешенді талдау Шығарманың аты: Авторы: Жанр түрі: Тақырыбы: Идеясы: Дескриптор: Шығармаға сатылай кешенді талдау жасайды. ҚБ 2-тапсырма. «Тақтамен бөліс» әдісі Сұрақ:
Мынадай жауаптар болуы мүмкін: патриот, өз елін сүйетін, арманына жеткен, бақытты, т.б. Кері байланыс. Оқушылар жазып болғаннан кейін, мұғалім олардың жазған кейбір сөздерін өздеріне бағыттап сұрақ қояды. Мысалы, «Неліктен өз ұлтын сүйген ақын деп ойлайсыңдар?» – деген сияқты. Топ мүшелері бір-бірімен сөйлеседі, өлеңнің мазмұнына сүйене отырып, жауап береді. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Топтар берілген кестені толтырады. 1-топқа
3-топқа
Кері байланыс Топтар кестелерін сағат тілінің бағытымен өзінен кейінгі топқа береді. Оқып танысқаннан кейін, жауаптарын одан әрі нақтылау немесе түсінбегендерін білу мақсатында кестені толтырған топтарға сұрақ қояды. Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Ж/ЖЖ/Т. «Ойлан. Бірік. Бөліс» әдісі Оқушыларға бір шумақ өлең беріледі. Ол өлеңде не айтылғандығы туралы жеке ойланады. Орнынан тұрып бір сыныптасымен талқылайды. Екеуі келесі жұппен бірігіп, топ болып талқылайды. Қарсы қарап қатал мынау заманға, Айналдық біз қайтпас, қайсар қамалға. Алды бүгін тәуелсіздік тау, тасым, орман,көлім,далам менен балам да! Кері байланыс Мұғалім олардың жауаптарын тыңдай жүріп, кейбір оқушыларға не топтарға жетелеу, ұлттық құндылықпен байланыстыра талдауға бағыттау,тереңдету бағытында сұрақтар қояды. |
Оқушылар сатылай кешенді талдау жасайды.
«Тақтамен бөліс» әдісі,автор бейнесін анықтайды, шығармашылық, ақындық тұлғасын таниды.
Оқушылар топтық тапсырмалар орындайды.
Шығарма мазмұны бойынша көркемдегіш құралдарды анықтайды, талдау жүргізеді.
Оқушыларға бір шумақ өлең беріледі. Ол өлеңде не айтылғандығы туралы жеке ойланады. Орнынан тұрып бір сыныптасымен талқылайды. Екеуі келесі жұппен бірігіп, топ болып талқылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: .Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңінің тақырыбы менидеясы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Медетбек Темірхан "Тәуелсізбін" өлеңінің тақырыбы менидеясыМатериал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















