Әйгерім
Мейрамбек,
Жамбыл облысы, Байзақ ауданы,
Сәкен Сейфуллин атындағы орта мектебінің
Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті пәні мұғалімі
Медеу Сәрсеке Қаныш Сәтбаев /роман эсседен үзінді /
«Сібір шамшырағы»
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен фразалар: кен орны, мыс, өнеркәсіп, білім, оқу, пікірлер. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тақырып, мазмұн Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, жеке, жұптық, топтық тапсырмалар, иллюстрациялық суреттер, бағалау парақшасы, кері байланыс, стикер. «Қаныш Қазына» ютуб арнасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
«Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі, «Ортақ идеялар тақтасы» жұмысы, «Үздік төрттік» әдісі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық бай/с |
Жаратылыстану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ |
Пәнге байланысты слайд, «Қаныш Қазына» ютуб арнасы, бейнефильм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Медеу Сәрсеке Қаныш Сәтбаев /роман эсседен үзінді / «Сібір шамшырағы». |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі - 2 минут
«Блум» таксономиясы
|
Слайд Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 20 минут
|
Білу – Түсіну: «Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру /жеке жұмыс/
Жауабы:
Оқушылар осы сұрақтар аясында өз ойларын тарқатып жеткізеді.
ІІ тапсырма. Зобалаң жылдардың зарлы ызғары \роман идеясы туралы ортақ пікір тақтасы\
Жауабы: 1-жұп
2-жұп
3-жұп
4-жұп
3-тапсырма. ТЖ «Үздік төрттік» әдісі
Тапсырма. Шығармадағы ұлттық құндылықтарды табу, мысал келтіру, келтірілген мысалдағы контекстік ұғымды ашу.
Оқушы өз жауабын ұсынады.
|
Оқушылар жұптаса отырып, алдарына берілген сұраққа жауап береді.
Дайындыққа 6 минут
Қорғауға әр жұпқа 2 минуттан уақыт беріледі.
Ғалымның суреті тақтаға ілінеді.
Тапсырма жазбаша орындалады. Оқушыларға тапсырма жазылған А4 парағы таратылады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
Бағалау
Кері байланыс |
Қорытынды сөз: Медеу Сәрсекеевтің "Қаныш Сәтпаев" роман-эссесі композициялық құрылымы жағынан да, көркемдік ерекшеліктері жағынан да айрықша шығарма. Автор ғалымның өмірін көркем тілмен суреттеп қана қоймай, оның ғылыми мұрасының мәнін ашып, ұлы тұлғаның бейнесін жасауға тырысқан.
Бүгінгі сабақ бойынша белсінді жауап берген оқушыларды бағалаймын.
стикерге ұнады, пайдалы, қажет, тамаша айтылған, білдім, түсіндім т.б сөздер жазылып, тақтаға жапсырылады.
Үй жұмысы: 4-тапсырма, 66 бет. |
Бағалау
Қорытынды
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өзара жетілдіру парағы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Медеу Сәрсеке Қаныш Сәтпаев роман эсседен үзінді)
Медеу Сәрсеке Қаныш Сәтпаев роман эсседен үзінді)
Әйгерім
Мейрамбек,
Жамбыл облысы, Байзақ ауданы,
Сәкен Сейфуллин атындағы орта мектебінің
Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті пәні мұғалімі
Медеу Сәрсеке Қаныш Сәтбаев /роман эсседен үзінді /
«Сібір шамшырағы»
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
10.1.5.1 ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Түйінді сөздер мен фразалар: кен орны, мыс, өнеркәсіп, білім, оқу, пікірлер. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Тақырып, мазмұн Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, жеке, жұптық, топтық тапсырмалар, иллюстрациялық суреттер, бағалау парақшасы, кері байланыс, стикер. «Қаныш Қазына» ютуб арнасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
«Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі, «Ортақ идеялар тақтасы» жұмысы, «Үздік төрттік» әдісі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық бай/с |
Жаратылыстану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ |
Пәнге байланысты слайд, «Қаныш Қазына» ютуб арнасы, бейнефильм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Медеу Сәрсеке Қаныш Сәтбаев /роман эсседен үзінді / «Сібір шамшырағы». |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі - 2 минут
«Блум» таксономиясы
|
Слайд Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 20 минут
|
Білу – Түсіну: «Зерделі сұрақ, ұтымды жауап» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру /жеке жұмыс/
Жауабы:
Оқушылар осы сұрақтар аясында өз ойларын тарқатып жеткізеді.
ІІ тапсырма. Зобалаң жылдардың зарлы ызғары \роман идеясы туралы ортақ пікір тақтасы\
Жауабы: 1-жұп
2-жұп
3-жұп
4-жұп
3-тапсырма. ТЖ «Үздік төрттік» әдісі
Тапсырма. Шығармадағы ұлттық құндылықтарды табу, мысал келтіру, келтірілген мысалдағы контекстік ұғымды ашу.
Оқушы өз жауабын ұсынады.
|
Оқушылар жұптаса отырып, алдарына берілген сұраққа жауап береді.
Дайындыққа 6 минут
Қорғауға әр жұпқа 2 минуттан уақыт беріледі.
Ғалымның суреті тақтаға ілінеді.
Тапсырма жазбаша орындалады. Оқушыларға тапсырма жазылған А4 парағы таратылады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
Бағалау
Кері байланыс |
Қорытынды сөз: Медеу Сәрсекеевтің "Қаныш Сәтпаев" роман-эссесі композициялық құрылымы жағынан да, көркемдік ерекшеліктері жағынан да айрықша шығарма. Автор ғалымның өмірін көркем тілмен суреттеп қана қоймай, оның ғылыми мұрасының мәнін ашып, ұлы тұлғаның бейнесін жасауға тырысқан.
Бүгінгі сабақ бойынша белсінді жауап берген оқушыларды бағалаймын.
стикерге ұнады, пайдалы, қажет, тамаша айтылған, білдім, түсіндім т.б сөздер жазылып, тақтаға жапсырылады.
Үй жұмысы: 4-тапсырма, 66 бет. |
Бағалау
Қорытынды
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өзара жетілдіру парағы
шағым қалдыра аласыз



















