Б. Атыханұлы атындағы №36 гимназия
Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
Қазақтың Қанышы |
|||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||
|
Күні: |
17.11..2023ж. |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып: |
10 “В” |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шырғалаңда», «Ғұламалар алдында». |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
5 минут
|
1. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру. Сәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңдері."Мозайка" әдісі. Бір шумақ өлең жазылған қағаз әртүрлі қиындыға қиылады, артына сандар жазылады. Артындағы 1, 2, 3 сандары бойынша топқа бөлінеді, өлең жолдарын құрастырып оқиды. Ақыл-ойдан жүк тиеп теңіздейін телегей, Желді күні желкенсіз жеке жүзген кемедей, Менменсіген Мәскеуді, Парижді де тәкаппар Таңғалдырған кім еді, Қаныш аға Сіз емей?!
|
Сәлемдеседі.
Қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерімен танысады. |
|
№1
|
|
Сабақтың ортасы
10 минут
10 минут
10 минут
5 минут
|
1-тапсырма. Бейнебаян бойынша сұрақтар: 1.Өздерің көрген бейнебаяндағы тарихи шындық шығармада қалай көрініс тапқан? 2.Жезді пайдалану, өндіру неліктен кешікті деп ойлайсыңдар? 3.Ұлт тауқыметін шығармамен қалай байланыстыруға болады? - Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б. Бейнебаян бойынша өз ойын айтады- 1б.
2-тапсырма. «Шырғалаңда» , «Ғұламалар алдында» бөлімдерінде көтерілген мәселе және дәлел келтіру, кесте толтыру.
Дескриптор: Көрсетілген бөлімдердегі көтерілген мәселені анықтайды-1б. Негізгі кейіпкерлерді анықтайды- 1б. Кейіпкерлерге тән қасиетті көрсетеді- 1б. Кесте толтырады- 1б.
3-тапсырма: «Креативті жазу» тәсілі бойынша әр топ шығармашылық тапсырма орындау.
Дескриптор: Шығармашылық тапсырма орындайды- 1б. Өз ойын айқын жеткізе алады- 1б. 4-тапсырма. Эссе жазу. Эссе тақырыбы: «Ұлтымыздың ұлы перзентін ұлықтаған шығарма». Дескриптор: Эссе жазады- 1б. Эссе құрылымын сақтайды- 1б. Тақырыптан ауытқымайды- 1б. |
Жаңа ақпартты түсінеді.
Сұрақтарға жауап береді.
Бөлімдер бойынша дәлел келтіріп, кесте толтырады.
Шығармашылық жұмыс орындайды.
Берілген тақырып бойынша эссе жазады.
|
ҚБ. «Бас бармақ» Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім.
ҚБ. «Үш шапалақ» әдісімен бағалау
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат Бір тілек =бұл жақсартуға болатын нәрсе.
ҚБ. «Жауап беретін әріптес» Жұптармен немесе әріптестермен жұмыс істегенде ауызша бағалайды. |
№2
№3
№4
№5 |
|
Үйге тапсырма 2 минут |
Мақала жазу. «Қаныштың өнегелі өмірінің бүгін мен болашаққа қызмет етуі».
|
Тапсырманы берілгеніне қарай дұрыс орындайды. Өтілген тақырыпты қайталайды. |
ҚБ. «Жетістік баспалдағы»
|
№6 |
|
Сабақтың аяқталуы. 3 минут |
«5-5-1» әдісі арқылы кері байланыс, қорытындылау. |
«5-5-1» Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады.Соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйіндісөзін бүкіл сыныппен бөліседі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Медеу Сәрсеке "Қазақтың Қанышы" роман-эссесі
Медеу Сәрсеке "Қазақтың Қанышы" роман-эссесі
Б. Атыханұлы атындағы №36 гимназия
Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
Қазақтың Қанышы |
|||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||
|
Күні: |
17.11..2023ж. |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып: |
10 “В” |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шырғалаңда», «Ғұламалар алдында». |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады. |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
5 минут
|
1. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру. Сәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңдері."Мозайка" әдісі. Бір шумақ өлең жазылған қағаз әртүрлі қиындыға қиылады, артына сандар жазылады. Артындағы 1, 2, 3 сандары бойынша топқа бөлінеді, өлең жолдарын құрастырып оқиды. Ақыл-ойдан жүк тиеп теңіздейін телегей, Желді күні желкенсіз жеке жүзген кемедей, Менменсіген Мәскеуді, Парижді де тәкаппар Таңғалдырған кім еді, Қаныш аға Сіз емей?!
|
Сәлемдеседі.
Қима қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді. Оқушылар сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерімен танысады. |
|
№1
|
|
Сабақтың ортасы
10 минут
10 минут
10 минут
5 минут
|
1-тапсырма. Бейнебаян бойынша сұрақтар: 1.Өздерің көрген бейнебаяндағы тарихи шындық шығармада қалай көрініс тапқан? 2.Жезді пайдалану, өндіру неліктен кешікті деп ойлайсыңдар? 3.Ұлт тауқыметін шығармамен қалай байланыстыруға болады? - Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б. Бейнебаян бойынша өз ойын айтады- 1б.
2-тапсырма. «Шырғалаңда» , «Ғұламалар алдында» бөлімдерінде көтерілген мәселе және дәлел келтіру, кесте толтыру.
Дескриптор: Көрсетілген бөлімдердегі көтерілген мәселені анықтайды-1б. Негізгі кейіпкерлерді анықтайды- 1б. Кейіпкерлерге тән қасиетті көрсетеді- 1б. Кесте толтырады- 1б.
3-тапсырма: «Креативті жазу» тәсілі бойынша әр топ шығармашылық тапсырма орындау.
Дескриптор: Шығармашылық тапсырма орындайды- 1б. Өз ойын айқын жеткізе алады- 1б. 4-тапсырма. Эссе жазу. Эссе тақырыбы: «Ұлтымыздың ұлы перзентін ұлықтаған шығарма». Дескриптор: Эссе жазады- 1б. Эссе құрылымын сақтайды- 1б. Тақырыптан ауытқымайды- 1б. |
Жаңа ақпартты түсінеді.
Сұрақтарға жауап береді.
Бөлімдер бойынша дәлел келтіріп, кесте толтырады.
Шығармашылық жұмыс орындайды.
Берілген тақырып бойынша эссе жазады.
|
ҚБ. «Бас бармақ» Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім.
ҚБ. «Үш шапалақ» әдісімен бағалау
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» Сыныптастарды бағалау үдерісінде оқушылардан екі жұлдыз қоюды және бір тілек айтуды сұраңыз. Екі жұлдыз = жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат Бір тілек =бұл жақсартуға болатын нәрсе.
ҚБ. «Жауап беретін әріптес» Жұптармен немесе әріптестермен жұмыс істегенде ауызша бағалайды. |
№2
№3
№4
№5 |
|
Үйге тапсырма 2 минут |
Мақала жазу. «Қаныштың өнегелі өмірінің бүгін мен болашаққа қызмет етуі».
|
Тапсырманы берілгеніне қарай дұрыс орындайды. Өтілген тақырыпты қайталайды. |
ҚБ. «Жетістік баспалдағы»
|
№6 |
|
Сабақтың аяқталуы. 3 минут |
«5-5-1» әдісі арқылы кері байланыс, қорытындылау. |
«5-5-1» Оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5 сөйлем жазады. Одан кейін сол 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады.Соңында 5 сөзді 1 сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйіндісөзін бүкіл сыныппен бөліседі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













