|
Іс-шараның тақырыптары: |
«Мектебім-мейірім мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 1-САБАҚ:«Төтенше қызмет нөмірлері» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
« АДАЛ АЗАМАТ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ» БАҒДАРЛАМАСЫ бойынша 2025-2026 оқу жылы қмж телеграмм каналға тіркелу 8775 763 53 96 |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
1-2 « » |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Оқушыларға мектеп – білім мен тәрбие ордасы екенін ұғындыру; -Мейірімділік, адалдық, қамқорлық қасиеттерін қалыптастыру; -«Адал азамат» болуға тәрбиелеу. - Өрт сөндірушілер, полицейлер және медицина қызметкерлері кім екені және олардың адамдарға қалай көмектесетіні туралы қысқаша талқылау. |
||||
|
Құндылық : |
Қыркүйек – «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» айы 1-апта дәйексөзі: «Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» (Мұзафар Әлімбаев) |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сынып сағатының кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 35 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Кіріспе
әңгіме ? Нақыл сөздер мен мақал-мәтелдер Мектеп пен білім туралы
3. «Жүректен жүрекке»
тапсырмасы Сергіту
сәті 4. Қорытынды
әңгіме 5.
Рефлексия 6.
Қорытынды
? Тапсырмалар 1. «Жылы сөздер себеті» ? Оқушылар себет ішіндегі қағаздарды алып,
бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Мұғаліммен бірге амандасады. «Шаттық шеңберінде» бір-біріне жылы сөздер айтады («сен жақсы доссың», «сен әдемі күлесің») Мұғалімнің сөзін тыңдайды. Мақал-мәтелдерді бірге қайталайды, мағынасын талқылайды. Жүрек пішініндегі стикерге «мектебім дегенде ойыма...» деп өз ойларын жазады. Стикерді тақтадағы үлкен жүрек суретіне жапсырады. Өз жазғанын сыныптастарымен бөліседі. Мұғалімнің әңгімесін тыңдайды. «Адал азамат» болу үшін қандай іс-әрекеттер жасау керегін өз ойымен айтады. |
|
Презентация 1 |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин Қорытынды |
№ 1 САБАҚ. «ТӨТЕНШЕ ҚЫЗМЕТТЕРДІҢ ТЕЛЕФОН НӨМІРЛЕРІ» Өрт сөндірушілер, полицейлер және медицина қызметкерлері кім екені және олардың адамдарға қалай көмектесетіні туралы қысқаша талқылау. Қайда және қалай қоңырау шалу керек екенін үйрену: - бейнеролик тамашалау; - қажетті телефон нөмірін теру; - анық және сабырлы (байсалды) сөйлеу. - өзін таныстырып (аты-жөнін, қайдан екенін айту) не болғанын айту. Сюжеттік-рольдік ойын: Балаларды жұптарға бөлу. Бір бала қоңырау шалушының ролін, екіншісі – төтенше қызмет операторының ролін ойнайды. Әртүрлі жағдайлар көрсетілген (өрт, адам құлап кетуі, көшеде біреу айқайлап жүр және т.б.) карточкаларды тарату. Қоңырау шалуға жаттықтыру. Ол үшін бала қажетті телефон нөмірін теріп, операторға ақпарат беруі керек. Төтенше қызметтердің телефон нөмірлерін қайталау: Ойын түрінде төтенше қызметтердің телефон нөмірлерін қайталау. Телефон нөмірлерін есте сақтау үшін ән немесе тақпақ (рифма) ойластыру. Материалдар мен ресурстар: 1. Ұйымдастырылған іс-әрекет тақырыбы бойынша мысалдарды көрсетуге арналған суреттер мен бейнелер. 2. Төтенше қызмет телефон нөмірлері туралы жадынамалары бар үлестірме материалдар. 3. Рольдік ойындарға арналған телефондар, телефон аппараттары немесе ойыншық телефондар. Балаларға үйде қайталау үшін төтенше қызметтердің телефон нөмірлері жазылған карточкалар немесе жапсырмалар тарату. |
|
|
https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linij https://orken-instituty.kz/ru/dashboard/cpsp-material/poleznye-materialy-cpsp https://www.youtube.com/watch?v=HBgZoMfOcIE&list=PLA5eCSY2FeoQFtm |
|
Қмж каналға тіркелу үшін : 8775 763 53 96
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мектебім-мейірім мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 1-САБАҚ:«Төтенше қызмет нөмірлері»
«Мектебім-мейірім мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 1-САБАҚ:«Төтенше қызмет нөмірлері»
|
Іс-шараның тақырыптары: |
«Мектебім-мейірім мекені» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 1-САБАҚ:«Төтенше қызмет нөмірлері» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
« АДАЛ АЗАМАТ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ» БАҒДАРЛАМАСЫ бойынша 2025-2026 оқу жылы қмж телеграмм каналға тіркелу 8775 763 53 96 |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
1-2 « » |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Оқушыларға мектеп – білім мен тәрбие ордасы екенін ұғындыру; -Мейірімділік, адалдық, қамқорлық қасиеттерін қалыптастыру; -«Адал азамат» болуға тәрбиелеу. - Өрт сөндірушілер, полицейлер және медицина қызметкерлері кім екені және олардың адамдарға қалай көмектесетіні туралы қысқаша талқылау. |
||||
|
Құндылық : |
Қыркүйек – «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік» айы 1-апта дәйексөзі: «Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» (Мұзафар Әлімбаев) |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сынып сағатының кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 35 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Кіріспе
әңгіме ? Нақыл сөздер мен мақал-мәтелдер Мектеп пен білім туралы
3. «Жүректен жүрекке»
тапсырмасы Сергіту
сәті 4. Қорытынды
әңгіме 5.
Рефлексия 6.
Қорытынды
? Тапсырмалар 1. «Жылы сөздер себеті» ? Оқушылар себет ішіндегі қағаздарды алып,
бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Мұғаліммен бірге амандасады. «Шаттық шеңберінде» бір-біріне жылы сөздер айтады («сен жақсы доссың», «сен әдемі күлесің») Мұғалімнің сөзін тыңдайды. Мақал-мәтелдерді бірге қайталайды, мағынасын талқылайды. Жүрек пішініндегі стикерге «мектебім дегенде ойыма...» деп өз ойларын жазады. Стикерді тақтадағы үлкен жүрек суретіне жапсырады. Өз жазғанын сыныптастарымен бөліседі. Мұғалімнің әңгімесін тыңдайды. «Адал азамат» болу үшін қандай іс-әрекеттер жасау керегін өз ойымен айтады. |
|
Презентация 1 |
|
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин Қорытынды |
№ 1 САБАҚ. «ТӨТЕНШЕ ҚЫЗМЕТТЕРДІҢ ТЕЛЕФОН НӨМІРЛЕРІ» Өрт сөндірушілер, полицейлер және медицина қызметкерлері кім екені және олардың адамдарға қалай көмектесетіні туралы қысқаша талқылау. Қайда және қалай қоңырау шалу керек екенін үйрену: - бейнеролик тамашалау; - қажетті телефон нөмірін теру; - анық және сабырлы (байсалды) сөйлеу. - өзін таныстырып (аты-жөнін, қайдан екенін айту) не болғанын айту. Сюжеттік-рольдік ойын: Балаларды жұптарға бөлу. Бір бала қоңырау шалушының ролін, екіншісі – төтенше қызмет операторының ролін ойнайды. Әртүрлі жағдайлар көрсетілген (өрт, адам құлап кетуі, көшеде біреу айқайлап жүр және т.б.) карточкаларды тарату. Қоңырау шалуға жаттықтыру. Ол үшін бала қажетті телефон нөмірін теріп, операторға ақпарат беруі керек. Төтенше қызметтердің телефон нөмірлерін қайталау: Ойын түрінде төтенше қызметтердің телефон нөмірлерін қайталау. Телефон нөмірлерін есте сақтау үшін ән немесе тақпақ (рифма) ойластыру. Материалдар мен ресурстар: 1. Ұйымдастырылған іс-әрекет тақырыбы бойынша мысалдарды көрсетуге арналған суреттер мен бейнелер. 2. Төтенше қызмет телефон нөмірлері туралы жадынамалары бар үлестірме материалдар. 3. Рольдік ойындарға арналған телефондар, телефон аппараттары немесе ойыншық телефондар. Балаларға үйде қайталау үшін төтенше қызметтердің телефон нөмірлері жазылған карточкалар немесе жапсырмалар тарату. |
|
|
https://orken-instituty.kz/ru/telefony-goryachih-linij https://orken-instituty.kz/ru/dashboard/cpsp-material/poleznye-materialy-cpsp https://www.youtube.com/watch?v=HBgZoMfOcIE&list=PLA5eCSY2FeoQFtm |
|
Қмж каналға тіркелу үшін : 8775 763 53 96
шағым қалдыра аласыз













