(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Мектебім-мейірім мекені!»
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
ТӘРБИЕ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
01.09.2024ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мектебім-мейірім мекені!» |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды қазіргі заман талабына сай терең білім алуға ынталандыру; Жас ұрпақтың танымдық көзқарасын, ой-өрісін, дүние-танымын кеңейту, іскерлік қасиеттерін дамыту; Логикалық ойлау, сөйлеу қабілеттерін шыңдау, оқушылар бойына ұлттық мәдени құндылықтарды сіңіру.Мемлекеттік тілімізді сүйе білуге үйрету, туған елін, жерін құрметтейтін саналы, ізденімпаз болуға тәрбиелеу |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Танымдық көзқарасы қалыптасады.Ой – өрісі , дүниетанымы ойлау , сөйлеу қабілеттері шыңдалады.Туған жерін құрметтейтін саналы ұрпақ қалыыптасады. |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылықтар -достық пен жауапкершілік -бір-біріне сыйластық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы «Ой қозғау» Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен амандасу,тоқа бөлу -ҚР Мемлекеттік Гимнін орындау Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстыру Миға шабуыл: Абай сипаттаған толық адам кім? Абай «жүректі» жырлайды. Біреуінің күні жоқ біреуінсіз, Ғылым сол үшеуінің жөнін білмек, – деп ғылымға ден қоя отырып: Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: Ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек, – деп ой қорытады. Мұндағы «ыстық», «нұрлы», «жылы» эпитеттеріне ақын терең мағына үстеген. Ақылдың өзін «нұрлы ақыл», «суық ақыл» деп бөлген ақын жоғарыдағы қарасөзінде айтқандай, әділет, нысап, ұят, рақым, мейірбаншылықтың ұясы жүрекке бірінші орынды беруі, соған ішкі қуатты, ақыл-ойды билетуі «5-5-1» Белсенді оқыту әдісі -Балалардың жазғы демалысы және жаңа оқу жылынан нені күтеміз -«Оқуға құштар мектеп» жобасы аясында бала үшін қызықты,маңызды оқиғаларды, оқылған кітаптарды талдау -Қосымша көрнекі құралдар,мұражай, кітапхана ресурстары -Бейнеролик «Мектебім-мейірім мекені» -Хэштег #Bilim_quni Топтық жұмыс: «ДЖИГСО» әдісі оқушылар слайд бойынша тақырыпқа қатысты тәрбие сабағының мазмұнын ашады. 1 топ-Мектеп 2-топ -Мейірім 3 топ-Мекен «Білім шамы» әдісі Бұл әдіс арқылы жасырылған тапсырмалар: - «Мектеп-кеме,білім-теңіз» -«Білім – ырыс қазығы» -«Тіліңмен жүгірме, біліммен жүгір» -«Жеті жұрттың тілін біл, Жеті түрлі білім біл» -«Білегіңе сенбе, біліміңе сен»
Презентациямен жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша тапсырманы орындайды/Оқушылардың жазғы демалыстағы суреттерін жинастырып «Мектебім-мейірім мекенім» тақырыбымен салыстырып, Венн диаграммасына салады -Бейнеролик «Мектебім-мейірім мекені» -Хэштег #Bilim_quni |
Оқушылар мұғаліммен амандасады -ҚР Мемлекеттік Гимнін орындайды Сабақ тақырыбымен және тәрбие сағатының мақсатымен танысады
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды
Оқушылар жазғы демалыстары бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады
Әр топтағы оқушылар жаз мезгілінде оқыған оқулықтары бойынша шағын ойларымен топ арасында бөліседі
Оқушылар шамға жарық түсіру арқылы берілген тапсырмаларды орындайды
|
ҚБ «Ынталандыру» әдісі
|
Презентация Оқулық, интербелсенді тақта Презентация «Шам» үлгілері,жарық шамы Венн диаграммасы |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Табыс сатысы»
|
Оқушыларға «Табыс сатысы» парағы таратылады. Бағалау парағын толтырады |
(f): «Табыс сатысы» әдісі
|
Рефлекция қағазы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектебім-мейірім мекенім
Мектебім-мейірім мекенім
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Мектебім-мейірім мекені!»
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
ТӘРБИЕ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
|
Күні: |
01.09.2024ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мектебім-мейірім мекені!» |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларды қазіргі заман талабына сай терең білім алуға ынталандыру; Жас ұрпақтың танымдық көзқарасын, ой-өрісін, дүние-танымын кеңейту, іскерлік қасиеттерін дамыту; Логикалық ойлау, сөйлеу қабілеттерін шыңдау, оқушылар бойына ұлттық мәдени құндылықтарды сіңіру.Мемлекеттік тілімізді сүйе білуге үйрету, туған елін, жерін құрметтейтін саналы, ізденімпаз болуға тәрбиелеу |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Танымдық көзқарасы қалыптасады.Ой – өрісі , дүниетанымы ойлау , сөйлеу қабілеттері шыңдалады.Туған жерін құрметтейтін саналы ұрпақ қалыыптасады. |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылықтар -достық пен жауапкершілік -бір-біріне сыйластық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың Басы «Ой қозғау» Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен амандасу,тоқа бөлу -ҚР Мемлекеттік Гимнін орындау Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстыру Миға шабуыл: Абай сипаттаған толық адам кім? Абай «жүректі» жырлайды. Біреуінің күні жоқ біреуінсіз, Ғылым сол үшеуінің жөнін білмек, – деп ғылымға ден қоя отырып: Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: Ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек, – деп ой қорытады. Мұндағы «ыстық», «нұрлы», «жылы» эпитеттеріне ақын терең мағына үстеген. Ақылдың өзін «нұрлы ақыл», «суық ақыл» деп бөлген ақын жоғарыдағы қарасөзінде айтқандай, әділет, нысап, ұят, рақым, мейірбаншылықтың ұясы жүрекке бірінші орынды беруі, соған ішкі қуатты, ақыл-ойды билетуі «5-5-1» Белсенді оқыту әдісі -Балалардың жазғы демалысы және жаңа оқу жылынан нені күтеміз -«Оқуға құштар мектеп» жобасы аясында бала үшін қызықты,маңызды оқиғаларды, оқылған кітаптарды талдау -Қосымша көрнекі құралдар,мұражай, кітапхана ресурстары -Бейнеролик «Мектебім-мейірім мекені» -Хэштег #Bilim_quni Топтық жұмыс: «ДЖИГСО» әдісі оқушылар слайд бойынша тақырыпқа қатысты тәрбие сабағының мазмұнын ашады. 1 топ-Мектеп 2-топ -Мейірім 3 топ-Мекен «Білім шамы» әдісі Бұл әдіс арқылы жасырылған тапсырмалар: - «Мектеп-кеме,білім-теңіз» -«Білім – ырыс қазығы» -«Тіліңмен жүгірме, біліммен жүгір» -«Жеті жұрттың тілін біл, Жеті түрлі білім біл» -«Білегіңе сенбе, біліміңе сен»
Презентациямен жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша тапсырманы орындайды/Оқушылардың жазғы демалыстағы суреттерін жинастырып «Мектебім-мейірім мекенім» тақырыбымен салыстырып, Венн диаграммасына салады -Бейнеролик «Мектебім-мейірім мекені» -Хэштег #Bilim_quni |
Оқушылар мұғаліммен амандасады -ҚР Мемлекеттік Гимнін орындайды Сабақ тақырыбымен және тәрбие сағатының мақсатымен танысады
Оқушылар берілген тапсырманы орындайды
Оқушылар жазғы демалыстары бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады
Әр топтағы оқушылар жаз мезгілінде оқыған оқулықтары бойынша шағын ойларымен топ арасында бөліседі
Оқушылар шамға жарық түсіру арқылы берілген тапсырмаларды орындайды
|
ҚБ «Ынталандыру» әдісі
|
Презентация Оқулық, интербелсенді тақта Презентация «Шам» үлгілері,жарық шамы Венн диаграммасы |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Табыс сатысы»
|
Оқушыларға «Табыс сатысы» парағы таратылады. Бағалау парағын толтырады |
(f): «Табыс сатысы» әдісі
|
Рефлекция қағазы |
шағым қалдыра аласыз

















