жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мектеп ережеі
Пәні:Дүниетану Мектеп:Ү.Кәрібаев атындағы орта мектеп МДШО Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1 В бөлім «Менің мектебім» Күні: 26.10.17ж Мұғалімнің аты-жөні: Хусаян Лазат Сыныбы: 1 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтақырыбы |
Мектеп ережелерін білу |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.3 мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
Сабақмақсаттары |
Барлық оқушылар: Мектеп және сыныптағы тәртіп ережелерін түсінеді. Көптеген оқушылар: Мектеп ережелерін айта алады. Кейбір оқушылар:Мектептегі ережелерді сақтай алады. |
Бағалау критерийлері |
Мектеп ережелерін түсінеді. Мектеп ережелерін айта алады |
Тілдікмақсаттар |
Тірек сөздер:ереже(правила, rule) |
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылыққа және сын тұрғысынан ойлауға тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану,сауат ашу |
АКТ қолданудағдылары |
АКТ,оқулық |
Бастапқыбілім |
Өздерінің мектептері жайлы біледі,сипаттайды іші ережелерін айта алады. |
Сабақ барысы
Сабақтан кейінгі рефлексия Бүгінгі сабақ өз мақсатына жетті ме? Таңдап алынған әдіс тәсілдер қолайлы болдыма? Алдағы уақытта не істер едіңіз? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
№3 Мектепке қандай затты апаруға болмайды?
• Мектепке апаруға болатын заттарды жасыл түспен боя.
• Мектепке апаруға болмайтын заттарды қызыл түспен боя.
• Мұғалімнің рұқсатымен мектепке апаруға болатын заттарды
сары түспен боя.
• Бос шеңберлерге тағы қандай заттарды салар едің?
Пәні:Дүниетану Мектеп:Ү.Кәрібаев атындағы орта мектеп МДШО Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1 В бөлім «Менің мектебім» Күні: 09.11.17ж Мұғалімнің аты-жөні:Аманғабыл Р Сыныбы: 1 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтақырыбы |
Дос болайық бәріміз |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.6 Өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау. 1.1.2.3 Мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. |
Сабақмақсаттары |
«Достық», «қарым-қатынас» ұғымымен танысып, оның адам өміріндегі маңызын түсінеді; Өмірде қарым-қатынас ережесін қолдануды үйренеді. |
Бағалау критерийлері |
Оқушылар әр берілген тапсырмадан кейін, бір-бірін алдарындағы бағдаршам түсімен бағалап отырады. |
Тілдікмақсаттар |
қарым-қатынас – общение – communication; әңгімелесуші – собеседник – talker; диалог – диалог – dialogue. |
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылыққа және сын тұрғысынан ойлауға тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану, математика. |
АКТ қолданудағдылары |
АКТ,оқулық |
Бастапқыбілім |
Өздерінің мектептері жайлы біледі,сипаттайды іші ережелерін айта алады. |
Сабақ барысы
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату.
Кел, балалар,
күлейік, №1 (Ж) «Жұптас,бөліс,талқыла» әдісі арқылы Менің ортам.Суретке қарап. Осы суреттер қатарына тағы кімді қосасыңдар? Сен кіммен не үшін араласасың? Осы суретті бір сөзбен айтқанда қалай айтуға болады? |
Алқандарын ұстау арқылы бүгінгі сабақты баста Оқулық |
Сабақтың ортасы 5 мин
5мин Сергіту сәті 5 мин
5 мин
5 мин |
№2 Таныстырлым(М.Т)
№3 (Жеке) Дұрыс қарам қатынас түрлері: Суретте олар не туралы әңгімелесіп тұр деп ойлайсыңдар? -Қандай қарым-қатынасты дұрыс деп санайсыңдар? -Неліктен? -Біздің сыныпта осындай жағдайлар болды ма? -Сыныптастармен арақатынасымыз қандай?
Армысың досым, №3 (М.Т) Сыныптағы қарым-қатынас ережесі -Сұхбаттасыңның сөзін бөлме, аяғына дейін тыңда. -«Өтінемін» және «рақмет» сөздерін қолдан. -Адамды ренжітіп алатын сөздерді айтпа. Рақмет, Әділхан. -Айтыңдаршы, адамды ренжітетін қандай сөздер білесіңдер? -Осыдан былай осы сөздерді айтамыз ба? Онда маған бүгіннен бастап ешкімді ренжітпеуге уәде бересіңдер ма? №4 (Ж) «Орындап көр» айдары Сыныптағы қарым қатынас ережелерін ойлап тап. Жұбыңа айтып бер. |
Мазмұнды суреттер, оқулық . Оқулық Оқушылар сұрақтарға жауап береді Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды Оқулық |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Ауа райы» әдісімен
Сабақты сабақты сабақты Жақсы жартылай түсінбедім Түсіндім түсіндім |
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Жеке жұмыс арқылы әрбір бала жануарлардың ретін дұрыс анықтау арқылы қабілеті жоғары, орташажәне төмен оқушылар анықталады.Осының нәтижесінде әрбір балаға келесі сабақта деңгейлік тапсырмалар дайындалады. |
Жеке,ұжымдық тапсырмала арқылы оқушылардың білімін анықтау. |
Оқушылардың бір біріне деген қалам,қарындашты дұрыс ұстауын қадағалау |
Сабақтан кейінгі рефлексия Бүгінгі сабақ өз мақсатына жетті ме? Таңдап алынған әдіс тәсілдер қолайлы болдыма? Алдағы уақытта не істер едіңіз? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Пәні:Дүниетану Мектеп:Ү.Кәрібаев атындағы орта мектеп МДШО Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:2 А бөлім «Менің отбасым және достарым» Күні: 16.11.17ж Мұғалімнің аты-жөні:Аманғабыл Р Сыныбы: 1 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтақырыбы |
Менің отбасым |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру; 1.1.1.2 отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау |
Сабақмақсаттары |
«Отбасы» сөзінің мағынасын біледі. Отбасындаға өзге мүшелерін және туыстарын айта алады. |
Жетістік критерийлері |
«Отбасы» сөзінің мағынасын білу. Отбасындаға өзге мүшелерін және туыстарын айта алау. |
Тілдікмақсаттар |
отбасы – cемья – family; отбасылық шежіре – родословная – geneology; отбасылық дәстүрлер – семейные традиции – family traditions. |
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану |
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылыққа және сын тұрғысынан ойлауға тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану, математика. |
АКТ қолданудағдылары |
АКТ,оқулық |
Бастапқыбілім |
Өздерінің мектептері жайлы біледі,сипаттайды іші ережелерін айта алады. |
Сабақ барысы
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату.
Кел, балалар,
күлейік, №1 (Ж) «Жұптас,бөліс,талқыла» әдісі арқылы Кел талқылайық! Суретте кімдер бейнеленген? Бұл адамдарды не біріктіреді? Менің отбасым? Өз отбасылары туралы әңгімелеп беріңдер. Отбасыңның үлкені кім? Оған отбасылар мүшелері қалай қарайды? |
Алқандарын ұстау арқылы бүгінгі сабақты баста Оқулық 30 бет |
Сабақтың ортасы 5 мин
5мин Сергіту сәті 5 мин
5 мин
5 мин |
№2 Таныстырлым (М.Т) Отбасы-ең жақын және туыс адамдар.Әр отбасында жақсы қарым қатынас өте маңызды.Отбасы мүшелерін отбасылық дәстүрлер біріктіреді. №3 (Жеке)
Армысың досым, №4(Ұ.М.Т) Сен білесің бе? 15 мамыр – Халықаралық отбасы күні. Қазақстанда Отбасы күнін қыркүйекте мерекелейді. №5(Ж) «Орындап көр» айдары «Отбасылық шежіреге» туыстарыңның суреттерін салғызу.
№6 (Ұ) «Ой қозғау» әдісі арқылы бүгінгі сабақта түсінгендерін сұрақ арқылы қортындылау. «Тату-тәтті отбасы» ойыны Сенің анаңның анасы саған кім болады? (Нағашы әже). Менің анамның қызы, бірақ мен емес?
( Сенің әкеңнің әкесі? (Aта). Сенің әкеңнің ағасы саған кім болады? (Көке). С |
Мазмұнды суреттер, оқулық . Оқулық31 бет Дәстүрлерді айтады Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды Оқулық 31 бет Сұрақтарға жауап береді |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Ауа райы» әдісімен
Сабақты сабақты сабақты Жақсы жартылай түсінбедім Түсіндім түсіндім |
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Жеке жұмыс арқылы әрбір бала жануарлардың ретін дұрыс анықтау арқылы қабілеті жоғары, орташажәне төмен оқушылар анықталады.Осының нәтижесінде әрбір балаға келесі сабақта деңгейлік тапсырмалар дайындалады. |
Жеке,ұжымдық тапсырмала арқылы оқушылардың білімін анықтау. |
Оқушылардың бір біріне деген қалам,қарындашты дұрыс ұстауын қадағалау |
Сабақтан кейінгі рефлексия Бүгінгі сабақ өз мақсатына жетті ме? Таңдап алынған әдіс тәсілдер қолайлы болдыма? Алдағы уақытта не істер едіңіз? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Сабақ барысы
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал орнату.
Кел, балалар,
күлейік, №1 (Ұ) «Ой қозғау»әдісі арқылы Суретке қараңдар. Сендерге отбасыларыңда қандай мереке ұнайды?Неге? |
Алқандарын ұстау арқылы бүгінгі сабақты баста Оқулық 32 бет |
Сабақтың ортасы 5 мин
5мин Сергіту сәті 5 мин
5 мин
5 мин |
№2 Таныстырлым (М.Т) Отбасындағы мереке-ерекше дәстүр.Кішкентай қуанышты шағын мерекеге айналдыруға болады. Мұндағы ең маңыздысы-отбасы мүшелерінің бірге болып,бір-біріне қуаныш сыйлау. №3 (Жеке) Әр халықтың өз салт дәстүрі бар.Ең маңызды салт дәстүрдің бірі балаға ат қою.Қазақта бала есімінің мағынасына көп мән береді
Армысың досым, №4(Жеке) «Орындап көр» айдары Отбасында атап өтетін мерекені атап беріңдерш? Оны қалай өткізуге болады? Мереке өткізуге қажет заттардың тізімін жаса? №5(Ж) «Жұптас,бөліс,талқыла» әдісі арқылы бүгінгі сабақта түсінгендерін ҚБ тапсырмаларын жұппен айтып береді.
|
Мазмұнды суреттер, оқулық . Оқулық 33 бет Дәстүрлерді айтады Оқушылар сергіту жаттығуын жасайды Оқулық 33 бет ҚБ тапсырмалар жинағы |
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Ауа райы» әдісімен
Сабақты сабақты сабақты Жақсы жартылай түсінбедім Түсіндім түсіндім |
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Жеке жұмыс арқылы әрбір бала жануарлардың ретін дұрыс анықтау арқылы қабілеті жоғары, орташажәне төмен оқушылар анықталады.Осының нәтижесінде әрбір балаға келесі сабақта деңгейлік тапсырмалар дайындалады. |
Жеке,ұжымдық тапсырмала арқылы оқушылардың білімін анықтау. |
Оқушылардың бір біріне деген қалам,қарындашты дұрыс ұстауын қадағалау |
Сабақтан кейінгі рефлексия Бүгінгі сабақ өз мақсатына жетті ме? Таңдап алынған әдіс тәсілдер қолайлы болдыма? Алдағы уақытта не істер едіңіз? |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |

