| 
 Білім беру ұйымының атауы  | 
 | 
|||||
| 
 Пәні:  | 
 | 
|||||
| 
 Бөлім:  | 
 | 
|||||
| 
 Педагогтің аты-жөні:  | 
 | 
|||||
| 
 Күні:  | 
 | 
|||||
| 
 Сынып:  | 
 Қатысқандардың саны  | 
 Қатыспағандардың саны:  | 
||||
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 Мектеп ережелері  | 
|||||
| 
 Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:  | 
 2.1.2.3. Мектеп қауымдастығындағы ұжымдық,топтық және тұлғааралық мінез – құлық нормаларын түсіндіру  | 
|||||
| 
 Сабақтың мақсаты  | 
 Мектеп қауымдастығындағы ұжымдық,топтық және тұлғааралық мінез – құлық нормаларын түсіндіру 
  | 
|||||
| 
 Құндылықтар және оның мақсаттары  | 
 ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну  | 
|||||
| 
 Сабақтың барысы  | 
||||||
| 
 Сабақтың кезеңі// уақыты  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||
| 
 Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут  | 
 Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын сұрау: «Күн сәулесі» әдісі 
 Жарайсыңдар! 
 Иә, балалар, онда бүгін біз сабағымызда мектептегі ережелерді талап, түсінейік; Сабақтың мақсаты: Мектеп қауымдастығындағы ұжымдық,топтық және тұлғааралық мінез – құлық нормаларын түсіндіру Жасанды интеллект арқылы мектеп ережелерін көру) МЕКТЕП ЕРЕЖЕСІ Мектеп-оқушылардың білім алатын оқу орны және қоғамдық орын. Себебі мұнда оқушылар, мұғалімдер және т.б мамандық иелері қызмет істейді. Мектепте бәріне ортақ ережелер болады.Сол ережелерді барлығымыз сақтай біліуіміз керек. 1. Оқушының сабаққа кешікпей келуі. Оқушының сабаққа кешікпей келуі үлкен жауапкершілікке жатады. Оқушы сабақ басталатын уақыттан 10-15 минут бұрын келуі тиіс. - Сендер күнделікті осы ережені сақтауларың керек ме? - Не себепті сабаққа кешігіп келесің? Ойлан. 2. Сабақ беруге келген мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар мұғаліммен сәлемдесу үшін орындарынан тұрады. Мұғалім «Сәлеметсіңдер ме, балалар!» деп басын изегенде оқушылар орындарына қайта отырады. 3. Мұғалім сұрақ қойған кезде қол көтеріп жауап беру. Сабақта қойылған сұраққа жауап бергің келсе шуламай қолымызды көтереміз. 4. Партада дұрыс отыру керек. Парта дұрыс отыру деген денені тік ұстап отыруымыз керек. Қисық отырсақ сүйектеріміз қисық бітуіміз мүмкін. 5. Сабақ кезінде мұғалімді мұқият тыңдау. Сабақ кезінде басқа іспен айналысу білім алуға кедергі келтіреді. Ол сонымен қатар өзіне ғана емес, жанындағы оқушыларға да кедергі келтіреді. 6. Үзіліс кезіндегі ережелерді сақтау. Үзіліс кезінде досыңмен мектеп ішінде серуендеп, әңгімелес, сырлас, ешкімді мазақтама, біреуді итеріп, алыспа, жерге қоқыс тастама, өзіңнен кішілерге қамқор бол. 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) А) Суреттерге қараңдар; 
 
 
 Ә) «Сөзді жазып аяқта» тапсырмасы «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген сөйлемдегі сөздерді орнына қойып, аяқтап жазады. Сабақта ынталы, байсалды және зейінді бол. Жазу жазғанда үлгеруге тырыс, айтылған сөзді бөлмей тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды көтер. Математикадан санайды, қоңырауда демалады. Сабақта ұқыпты бол, тыныш отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен бағала. Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп түсіндір. Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың аяқталғаны. Қоңырау соғылса, сабаққа дайындалып, мұғалімді күт. Қоңырауда басқалардың мазасын алып,айғайлама. Тірек сөздер: (байсалды,зейінді,үлгеруге тырыс,бөлмей тыңда,ұолыңды көтер,демалады,тыныш отыр,жауабын сен бағала,жанына келіп түсіндір,сабақтың аяқталғаны,мұғалімді күт,айғайлама) 2 – тапсырма (топтық жұмыс) «ОЙЖҰМБАҚ» Топтар сайысы А) Балалар, менің қолымда мектеп және білім туралы суреттер бар. Осы суреттерде мақалдар берілген. Қай топ көп мақал табады, ол топтың ұпайы көбірек болады; Іске сәт! 
 
 
 Ә) өз беттерінше мектеп ережесін құрастырып, қорғайды; Өз ойларын дәлелдейді; СЕРГІТУ СӘТІ «Мен де» ойыны. Егер мен дұрыс қылық айтсам мен де деп айтады, ал еген бұрыс айтсам үндемейсіңдер. Мен мектепке жинақы киініп келемін; Мен мектеп жабдықтарын күтіп ұстаймын; Мен мектепке уақытылы келемін; Мен мектепке кіргенде барлығын итеріп, басып озуға тырысамын; Мен сыныпқа кіргенде әрдайым сәлемдесемін; Мен мектептегі ересек адамдармен ешқашан амандаспаймын; Мен әрқашан көрсетілген көмекке алғыс айтамын; Мен әрқашан досымның ойыншығын тартып аламын; Мен әрқашан сөйлеп тұрғанның сөзін бөлемін: Мен әрқашан үстелімнің үстін жинақы ұстаймын; Мен әрқашан досыма көмектесемін; Мен әрқашан дәлізде жүгіремін. 3 – тапсырма (жеке жұмыс) «КВЕСТ» Мектеп қандай орын? – Мектеп қандай болуы керек? - Мектептегі негізгі тұлға кім? – Мектепті кім басқарады? – Мектебіміз қашан ашылды? – Мектебіміз қалай аталады? – Мектепте кімдер жұмыс істейді? - Мектепке не үшін келеміз? - Кітапхана қайда орналасқан? 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/81915/828/952 1. Оқушы мектепке келген кезде ең бірінші не істеуі керек? а) бірден сыныпқа кіреді ә) сырт киімін шешіп, аяқ киімін ауыстырады; б) бірінші асханаға кіреді 2. Қандай заттарды мектепке алып келуге болмайды? а) қауіпті заттар; ә) ұялы телефон б) оқу құралдары 3. Қандай белгі сабақтың басталғанын білдіреді? а) қоңырау; ә) қоңыраулы сағат; б)сағат; 4. Сабаққа кіруге қоңырау соғылғанда оқушы не істеуі керек? а) сыныпқа кіріп, мұғалімнің келгенін күтеді; ә) басқа оқушылармен әңгімелеседі; б) өз білімін тексереді. 5. Мұғалім сыныпқа келген кезде оқушы не істеуі керек? а) орнынан тұрады; ә) достарына сұрақтар қояды; б) сыныптан шығады. Жарайсыңдар! Үйге: Өз мектебінің тарихын білу; «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді  | 
 Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сабақтың мақсатымен танысады Жасанды интеллект арқылы мектеп ережесімен танысады Өз мектебінің ережесі туралы біледі Партада отыру ережесі туралы айтады Түсіп қалған сөздерді орнына қояды 1) Мұғалім мектептің жүрегі 2) Ұстаздан шәкірт озар; 3) Кітап – алтын қазына 4) Білімнің кілті мектепте; 5) Мектеп - кеме, білім – теңіз 6) Күш – ғылымда, ғылым – кітапта Топтар сайысында суреттерді мақалдарға айналдырады Сертігу сәтінде «дұрыс» немесе «бұрыс» деп айта отырып, өз ойарын білдіреді Өз мектептері туралы сұрақтарға жауап береді Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді  | 
 
 Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Партада отыру ережесін құрастырады – 1 б Түсіп қалған сөздерді орнына қояды – 1 б Оқушы ережесі туралы айтады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Дескриптор: Суреттерден мақал құрастырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Өз беттерінше мектеп ережесін құрастырады – 1 б Ережелерін қорғайды – 1 б Жалпы – 4 б ҚБ: Дескриптор: Өз мектептері туралы сұрақтарға жауап береді – 1 б Мектебі туралы ақпараттармен бөліседі – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ:  | 
 Слайд Презентациялық ойын Жасанды интеллект 
 Слайд 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сергіту сәті 
 https://wordwall.net/play/81915/828/952 
  | 
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектеп ережелері 2 сынып ашық сабақ
Мектеп ережелері 2 сынып ашық сабақ
| 
 Білім беру ұйымының атауы  | 
 | 
|||||
| 
 Пәні:  | 
 | 
|||||
| 
 Бөлім:  | 
 | 
|||||
| 
 Педагогтің аты-жөні:  | 
 | 
|||||
| 
 Күні:  | 
 | 
|||||
| 
 Сынып:  | 
 Қатысқандардың саны  | 
 Қатыспағандардың саны:  | 
||||
| 
 Сабақтың тақырыбы:  | 
 Мектеп ережелері  | 
|||||
| 
 Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:  | 
 2.1.2.3. Мектеп қауымдастығындағы ұжымдық,топтық және тұлғааралық мінез – құлық нормаларын түсіндіру  | 
|||||
| 
 Сабақтың мақсаты  | 
 Мектеп қауымдастығындағы ұжымдық,топтық және тұлғааралық мінез – құлық нормаларын түсіндіру 
  | 
|||||
| 
 Құндылықтар және оның мақсаттары  | 
 ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну  | 
|||||
| 
 Сабақтың барысы  | 
||||||
| 
 Сабақтың кезеңі// уақыты  | 
 Педагогтің әрекеті  | 
 Оқушының әрекеті  | 
 Бағалау  | 
 Ресурстар  | 
||
| 
 Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут  | 
 Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын сұрау: «Күн сәулесі» әдісі 
 Жарайсыңдар! 
 Иә, балалар, онда бүгін біз сабағымызда мектептегі ережелерді талап, түсінейік; Сабақтың мақсаты: Мектеп қауымдастығындағы ұжымдық,топтық және тұлғааралық мінез – құлық нормаларын түсіндіру Жасанды интеллект арқылы мектеп ережелерін көру) МЕКТЕП ЕРЕЖЕСІ Мектеп-оқушылардың білім алатын оқу орны және қоғамдық орын. Себебі мұнда оқушылар, мұғалімдер және т.б мамандық иелері қызмет істейді. Мектепте бәріне ортақ ережелер болады.Сол ережелерді барлығымыз сақтай біліуіміз керек. 1. Оқушының сабаққа кешікпей келуі. Оқушының сабаққа кешікпей келуі үлкен жауапкершілікке жатады. Оқушы сабақ басталатын уақыттан 10-15 минут бұрын келуі тиіс. - Сендер күнделікті осы ережені сақтауларың керек ме? - Не себепті сабаққа кешігіп келесің? Ойлан. 2. Сабақ беруге келген мұғаліммен сәлемдесу. Оқушылар мұғаліммен сәлемдесу үшін орындарынан тұрады. Мұғалім «Сәлеметсіңдер ме, балалар!» деп басын изегенде оқушылар орындарына қайта отырады. 3. Мұғалім сұрақ қойған кезде қол көтеріп жауап беру. Сабақта қойылған сұраққа жауап бергің келсе шуламай қолымызды көтереміз. 4. Партада дұрыс отыру керек. Парта дұрыс отыру деген денені тік ұстап отыруымыз керек. Қисық отырсақ сүйектеріміз қисық бітуіміз мүмкін. 5. Сабақ кезінде мұғалімді мұқият тыңдау. Сабақ кезінде басқа іспен айналысу білім алуға кедергі келтіреді. Ол сонымен қатар өзіне ғана емес, жанындағы оқушыларға да кедергі келтіреді. 6. Үзіліс кезіндегі ережелерді сақтау. Үзіліс кезінде досыңмен мектеп ішінде серуендеп, әңгімелес, сырлас, ешкімді мазақтама, біреуді итеріп, алыспа, жерге қоқыс тастама, өзіңнен кішілерге қамқор бол. 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) А) Суреттерге қараңдар; 
 
 
 Ә) «Сөзді жазып аяқта» тапсырмасы «Планшет» әдісі Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Берілген сөйлемдегі сөздерді орнына қойып, аяқтап жазады. Сабақта ынталы, байсалды және зейінді бол. Жазу жазғанда үлгеруге тырыс, айтылған сөзді бөлмей тыңда. Жауап бергің келсе, қолыңды көтер. Математикадан санайды, қоңырауда демалады. Сабақта ұқыпты бол, тыныш отыр. Егер досың жауап берсе, жауабын сен бағала. Досыңа көмектескің келсе, жауабын сен жанына келіп түсіндір. Қоңыраудың соғылғаны, сабақтың аяқталғаны. Қоңырау соғылса, сабаққа дайындалып, мұғалімді күт. Қоңырауда басқалардың мазасын алып,айғайлама. Тірек сөздер: (байсалды,зейінді,үлгеруге тырыс,бөлмей тыңда,ұолыңды көтер,демалады,тыныш отыр,жауабын сен бағала,жанына келіп түсіндір,сабақтың аяқталғаны,мұғалімді күт,айғайлама) 2 – тапсырма (топтық жұмыс) «ОЙЖҰМБАҚ» Топтар сайысы А) Балалар, менің қолымда мектеп және білім туралы суреттер бар. Осы суреттерде мақалдар берілген. Қай топ көп мақал табады, ол топтың ұпайы көбірек болады; Іске сәт! 
 
 
 Ә) өз беттерінше мектеп ережесін құрастырып, қорғайды; Өз ойларын дәлелдейді; СЕРГІТУ СӘТІ «Мен де» ойыны. Егер мен дұрыс қылық айтсам мен де деп айтады, ал еген бұрыс айтсам үндемейсіңдер. Мен мектепке жинақы киініп келемін; Мен мектеп жабдықтарын күтіп ұстаймын; Мен мектепке уақытылы келемін; Мен мектепке кіргенде барлығын итеріп, басып озуға тырысамын; Мен сыныпқа кіргенде әрдайым сәлемдесемін; Мен мектептегі ересек адамдармен ешқашан амандаспаймын; Мен әрқашан көрсетілген көмекке алғыс айтамын; Мен әрқашан досымның ойыншығын тартып аламын; Мен әрқашан сөйлеп тұрғанның сөзін бөлемін: Мен әрқашан үстелімнің үстін жинақы ұстаймын; Мен әрқашан досыма көмектесемін; Мен әрқашан дәлізде жүгіремін. 3 – тапсырма (жеке жұмыс) «КВЕСТ» Мектеп қандай орын? – Мектеп қандай болуы керек? - Мектептегі негізгі тұлға кім? – Мектепті кім басқарады? – Мектебіміз қашан ашылды? – Мектебіміз қалай аталады? – Мектепте кімдер жұмыс істейді? - Мектепке не үшін келеміз? - Кітапхана қайда орналасқан? 4 – тапсырма https://wordwall.net/play/81915/828/952 1. Оқушы мектепке келген кезде ең бірінші не істеуі керек? а) бірден сыныпқа кіреді ә) сырт киімін шешіп, аяқ киімін ауыстырады; б) бірінші асханаға кіреді 2. Қандай заттарды мектепке алып келуге болмайды? а) қауіпті заттар; ә) ұялы телефон б) оқу құралдары 3. Қандай белгі сабақтың басталғанын білдіреді? а) қоңырау; ә) қоңыраулы сағат; б)сағат; 4. Сабаққа кіруге қоңырау соғылғанда оқушы не істеуі керек? а) сыныпқа кіріп, мұғалімнің келгенін күтеді; ә) басқа оқушылармен әңгімелеседі; б) өз білімін тексереді. 5. Мұғалім сыныпқа келген кезде оқушы не істеуі керек? а) орнынан тұрады; ә) достарына сұрақтар қояды; б) сыныптан шығады. Жарайсыңдар! Үйге: Өз мектебінің тарихын білу; «Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді  | 
 Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сабақтың мақсатымен танысады Жасанды интеллект арқылы мектеп ережесімен танысады Өз мектебінің ережесі туралы біледі Партада отыру ережесі туралы айтады Түсіп қалған сөздерді орнына қояды 1) Мұғалім мектептің жүрегі 2) Ұстаздан шәкірт озар; 3) Кітап – алтын қазына 4) Білімнің кілті мектепте; 5) Мектеп - кеме, білім – теңіз 6) Күш – ғылымда, ғылым – кітапта Топтар сайысында суреттерді мақалдарға айналдырады Сертігу сәтінде «дұрыс» немесе «бұрыс» деп айта отырып, өз ойарын білдіреді Өз мектептері туралы сұрақтарға жауап береді Қортынды сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді  | 
 
 Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Партада отыру ережесін құрастырады – 1 б Түсіп қалған сөздерді орнына қояды – 1 б Оқушы ережесі туралы айтады – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Дескриптор: Суреттерден мақал құрастырады – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Өз беттерінше мектеп ережесін құрастырады – 1 б Ережелерін қорғайды – 1 б Жалпы – 4 б ҚБ: Дескриптор: Өз мектептері туралы сұрақтарға жауап береді – 1 б Мектебі туралы ақпараттармен бөліседі – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ:  | 
 Слайд Презентациялық ойын Жасанды интеллект 
 Слайд 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сергіту сәті 
 https://wordwall.net/play/81915/828/952 
  | 
||
шағым қалдыра аласыз
 
 
 
 
 

















